Jak spiningować na rzece?

/ 12 odpowiedzi
Witam chciałbym dowiedzieć się jak spiningować na rzece. Łapie na rzece  Łynie ,gdy próbuje spiningować nurt porywa  przynętę i nic z tego nie wychodzi ,widziałem jak u innych bardziej doświadczonych wędkarzy to nie występuje. Jak uniknąć porwania przynęty przez nurt ?
jaca0019


Jeżeli łowisz na gumy to zastosuj cięższe główki jigowe. ;))
Pozdrawiam (2012/11/01 08:14)

gruby1-g3


Dobrać odpowiedni ciężar główki(do nurtu rzeki) jeśli na jigi łapiesz.U mnie to 16-25g wychodzi, chodź teraz kupiłem pletke 0,10mm to i 12g-14g już schodzi do dna w wolnym opadzie.Pozdrawiam (2012/11/01 08:16)

u?ytkownik97737


Jeżeli prąd jest mocny pozwól przynęcie trochę odpłynąć,lecz jeśli to nie będzie dobre to tak jak kolega wyżej zastosuj większe główki. (2012/11/01 08:17)

ryukon1975


Napisz jakich używasz przynęt rodzaj-np. wobler, jego długość,masa itp. i w jakich miejscach warunkach łowisz.
Rzeka to szerokie pojęcie i nie każda przynęta da się podać,poprowadzić wszędzie i w każdy sposób.
Przykładowo wobler prowadzony powoli pod "prąd" w wolnym nurcie może nie dać żadnych efektów ale ta sama przynęta sprowadzana szybko z nurtem na wybranych odcinkach może okazać się "zabójcza".
Warunków miejscówek i sposobów prowadzenia przynęt w rzece jest mnóstwo,no i jeszcze ryby/gatunki każdy ma swój charakter. (2012/11/01 08:34)

szczwinka


Łowię na rzece Łynie  , głębokość 3 do 4 metry, Używam woblerów kamatsu 7,5 g 7 cm  , rzeka ma średni uciąg (2012/11/01 14:50)

fkrol1


to żuczaj w przeciwnom strone albo szybciej zwijaj żyłkę xp (2012/11/01 15:01)

ryukon1975


Łowię na rzece Łynie  , głębokość 3 do 4 metry, Używam woblerów kamatsu 7,5 g 7 cm  , rzeka ma średni uciąg








Jak na początek do nauki to przy tej długości są trochę lekkie i mogą sprawiać kłopoty przy nieodpowiednim wyborze toru prowadzenia.Ciężko przy tej głębokości i nurcie osiągnąć właściwą głębokość prowadzenia.
Do tego to plastikowa tragedia nie woblery przynajmniej ja się tylko z takimi zetknąłem z Kamatsu.
Całe z jednego kawałka plastiku łącznie ze sterem? (2012/11/01 15:06)

szczwinka


mam też błystkę mepps tandem perch ale nie jestem pewien cz ryby by się na nią skusiły


(2012/11/01 15:14)

ryukon1975


tak całe







Pomyśl o innych te są beznadziejne a przez ten ster,plastikowy korpus i zalane w nich oczka z drutu nie ma praktycznie możliwości korekty ich pracy.Możesz tez użyć gum,szczególnie jak łowisz przy dnie gdzie jest dużo zaczepów.
W zależności od głębokości na jakiej chcesz prowadzić wobler musisz wybrać konkretny model czyli długość,masę kąt steru.
Jest dużo dobrych a niedrogich polskich firm.
(2012/11/01 15:19)

kolejorz16


witam mam małe pytanie czy szczupak dobrze bieże na miejscach w ktorych dno jest wyłożone kamieniami ? u mnie w jeziorze jak powstawało bo przez jezioro biegła droga wyłożona kamieniem wiem w który miejscu to jest . CZy mam co liczyc na szczupaka w takim miejscó/ (2012/11/01 16:01)

z@mela


w miejscu   gdzie sa kamienie mozna wiele ryb zlowić ale przedewszystkim  to miejscówa na lowienie sandaczy  choc szczupy tez tam pewnie są .  Jak znasz  wode to  poszukaj  jakis zatoczek  rowów na dnie  zagłębien blisko  brzegu i trzcin . (2012/11/01 16:21)