Zaloguj się do konta

Jak sparzyć białe robaki ?

utworzono: 2012/10/28 21:07
chrostek

witam mam taki problem: widziałem w porgramach wedkarskich, ze zawodnicy dodają do zanęt parzonych białych robaków aby kule zanętowe się nie rozpadały przez ich ruchliwość
Moje pytanie jest następujące: jak je uparzyć, jak je tak przygotować?
slyszalem ze mozna je tez mrozić, ale podobno trzeba je trzymać w zamrażarce nawet tydzien bo takto dobrze nie zmarzna i "odżyją.
Także interesuje mnie raczej ich unieruchomienie w formie uparzenia.Pozdrawiam :) [2012-10-28 21:07]

Bernard51

Nie praktykowalem nigdy parzenia bialych jak i pinki ,przeważnie mroże jedne jak i drugie i przewaznie ok 16-24 godz ,to wzupelności wystarcza.
[2012-10-29 05:14]

Lin1992

Weź kolego stare niepotrzebne sitko a następnie wsyp do niego robale i polej po nich wrządkiem ,wstrząśnij sitkiem i polej jeszcze raz.Po takim zabiegu na pewno się uparzą. [2012-10-29 06:08]

89krzysztof

Piec gazowy ustaw na 180 stopni, wsadź robaki na 3 minuty i też się uprażą.  [2012-10-29 06:21]

gustaw1300

Wsyp robaki do pudelka zalej wrzatkiem i po kilku minutach juz na pewno nie odzyja nastepnie wszystko wylej na sitko, zalej zimna woda i masz gotowe sparzone robaki. Pozdrawiam [2012-10-29 19:43]

bolekma

[2012-10-30 20:44]

Romuald55

Robaki parzy się przy łowieniu leszczy.Chodzi o to ,że nie wchodzą w grunt dna zwłaszcza jeśli jest dno muliste.Układają się dywanem na dnie.Najlepiej rano przed zawodami polać je wrzątkiem na sitku.Tylko polać!Chodzi o to by nie były ruchliwe.
[2012-10-30 21:20]

Marcinm81

Witam
Przed zawodami robić rano kawę mam przyszykowane sitko metalowe i pudełko pinek, zalewając kawę parzę pinki. i Na zawody...
[2012-11-06 16:01]

pokemon0225

Witam
Przed zawodami robić rano kawę mam przyszykowane sitko metalowe i pudełko pinek, zalewając kawę parzę pinki. i Na zawody...


Czyli do kubka z kawą leci woda w której parzyłeś pinki ? :) [2012-11-06 17:22]

Na opakowaniu od klusek śląskich jest opisany sposób parzenia - może będzie przydatny ?
[2012-11-06 17:29]

Matthis

Polecam artykuł o przygotowaniu pinki i białych robaków - http://www.matsfishing.pl/index.php/w-obiektywie/28-parzenie-czy-mrozenie-robakow-sposoby-ich-przygotowania
[2013-07-03 14:19]

imfo

Tylko nie wrzątek bo spiepszysz robaki.Woda max 50-60 stopni.Pozdrawiam. [2013-07-03 19:57]

Woda 70-80 stopni i zalej na sitku  [2013-07-03 21:25]

roman55

witam mam taki problem: widziałem w porgramach wedkarskich, ze zawodnicy dodają do zanęt parzonych białych robaków aby kule zanętowe się nie rozpadały przez ich ruchliwość
Moje pytanie jest następujące: jak je uparzyć, jak je tak przygotować?
slyszalem ze mozna je tez mrozić, ale podobno trzeba je trzymać w zamrażarce nawet tydzien bo takto dobrze nie zmarzna i "odżyją.
Także interesuje mnie raczej ich unieruchomienie w formie uparzenia.Pozdrawiam :)

Witam

Najlepiej sparzać robaki w słoik. Ten sposób sparzania białego lub pinkę robię tak od 20lat i nie mam z nimi żadnego potem  problemu , a mało tego po sparzeniu wyglądają jak nie sparzone jędrne i nie rozgotowane - Polecam.

 A jak to zrobić już podaję przepis:

Wsypujemy robaczki do słoika 0,3 lub 0,5l i zakręcamy nakrętkę. Następnie w jakąś miseczkę wlewamy prawie wrzątek 80-90 stopni. Kładziemy zakręcony słoik z robaczkami do miski z wrzątkiem  tak aby do połowy był zanurzony bokiem i co 3-4 min go przekręcamy. Po 15-20 min mamy robaczki już gotowe. Aby poprawić ich zapach możemy do robaczków dodać zanętę lub jakiś zapach bo podczas sparzania robaczki bardzo się pocą i pachną charakterystycznym wstrętnym   zapachem.

Pozdrawiam

[2013-07-03 22:08]

Matthis

Absolutnie nie wolno parzyć białych robaków czy pinki wrzątkiem !!! Zbyt wysoka temperatura powoduje ,że robak flaczeje i traci kolor. Co najwyżej 75 stopni Celsjusza a najlepiej w przedziale 60-70 stopni Celsjusza. Zależy to od tego ile mamy czasu na sparzenie robactwa. Niższa temperatura niż 70 stopni wymaga dłuższego parzenia i większej ilości wody lub mniejszych porcji robaków. Polecam dłuższy artykuł o przygotowaniu robaków, także o ich mrożeniu. http://www.matsfishing.pl/index.php/w-obiektywie/28-parzenie-czy-mrozenie-robakow-sposoby-ich-przygotowania 
[2013-07-07 22:05]

skalpel

nie wrzątkiem! max 70 stopni przez 30 sek. !!! !!!  [2014-04-23 07:48]

witam mam taki problem: widziałem w porgramach wedkarskich, ze zawodnicy dodają do zanęt parzonych białych robaków aby kule zanętowe się nie rozpadały przez ich ruchliwość
Moje pytanie jest następujące: jak je uparzyć, jak je tak przygotować?
slyszalem ze mozna je tez mrozić, ale podobno trzeba je trzymać w zamrażarce nawet tydzien bo takto dobrze nie zmarzna i "odżyją.
Także interesuje mnie raczej ich unieruchomienie w formie uparzenia.Pozdrawiam :)

 Ja zawsze wysypuje robaki na drobne sito i polewam je ugotowaną wodą z czajnika i zawsze się wszystko udaje a tym bardziej nic mi nigdy nie odżyło
[2014-04-23 18:34]

LYSY

Najbezpieczniej jest najpierw wlać do robaków zimną wodę, a następnie stopniowo dodawać gorącej. Do momentu aż przestaną się ruszać.

Ja wolę raczej mrożenie, chyba, że nie mam czasu. Przy mrożeniu ważne jest to żeby robaki zamrozić w wodzie - szybciej się mrożą a później nie czernieją.

 

[2014-04-25 22:19]