Jak skutecznie łowić leszcza z gruntu?

/ 9 odpowiedzi
witam może doradzicie jak skutecznie łowić leszcza na odrze na grunt?  
u?ytkownik152670


 Poprostu wsypujesz zanęte leszcz rzeka ( jak chcesz łowić większe sztuki możesz połączyć to z zanętą typu: duży leszcz ) dodajesz różne dodatki odpowiadające tej rybie np.posiekane gnojaki, białe robaki i piernik, a także glina ponieważ będziesz łowił na rzece i jak ci się chcę dodaj atraktor hmm... może być waniliowy :)Jak coś to to to koszyka jako zanęta ;)
Na haczyk nr.8 (można mniejszy , ale 8 uniwersalny) możesz dać np.-biały i kuku (tzw. kanapka)-czerwonego robaka-pęczek białych coś w tym stylu.
To taka podstawowa skuteczna receptura, ale inni bardziej doświadczeni wędkarze napewno coś ci jeszcze podpowiedzą. :D POŁAMANIA !!! (2015/05/18 16:01)

u?ytkownik26223


Ja łowię leszcza na typową gruntówkę z koszykiem żeberkowym  Do zanęty (stila hpb-karp )Karp<br>Wanilialub z tej samej serii leszcza piernikowegozanątę wzbogacam chlebkiem belgijskim fluo zwykle czerwonym z braku laku żółtymoraz pinką -duuuuużą ilością pinki.przynęta jako że do zanęty dodaję pinki to pinka z zanętyhaczyki stosuję (łowiąc na pinkę) śmiesznie małe 
jako że nie chce mi sie wiązać takich mikro-haczyczków stosuje już wiązane z żyłką śmiesznie cienką bo 0,12mm .Zestaw trochę śmiesznie wygląda bo żyłka główna 0,28mm,ale rybką to chyba nie przeszkadza bo gryzą.gdy stosuję inne przynęty (kukurydzę ,makaron gwiazdki) to zakładam haczyk nr8 (też już związany)  (2015/05/18 16:45)

pstrag222


prad rzeki nie znosi takiej sprężyny? (2015/05/18 17:41)

SVT


Żeby skutecznie łowić leszcze a nie mikro leszczyki, musisz zastosować karmienie grubego ziarna. W taki skład zanęty gruboziarnistej np :Karp Magnum Dragon 2,5 kg +Puszka kukurydzy konserwowej 1sztPęczak 0,5kgKurkuma - torebka na ten zestaw.Klej
Na haczyk nr 8 lub nr 6 , dwa do 3 ziaren kukurydzy, lub kilka ziaren pęczaku, albo do 10 szt białego robaka. Na drugi zestaw śmiało zakładaj rosówkę przerwaną na dwie części aby wyglądało jak pęk, albo dendroben kilka.
Ja ten sposób stosuję na rzekę Nogat o średnim uciągu. Nastawiając się na feeder, czasami w zanęcone miejsce ślę pellet(śmierdziuch Baits) lub halibut. A łowię w ten sposób i podkarmiam, aby wyselekcjonować drobnicę. Musisz pamiętać też że jak stado leszcza wejdzie w dane łowisko, to ilość zanęty jaką podałem to mało, a nadaje się do łowienia tymczasowego podawania zanęty w koszyku. I nie żeby nałowić, a złowić coś solidnego. (2015/05/18 17:48)

notaki


zestaw wcale nie jest smieszny. W wedkarstwie gruntowym obowiązuje inna , niz w innych metodach połowów zasada dobierania elementów zestawu.
kolejność doboru elementów jest nastepująca:
1. dobieramy obciążenie koszyczka/sprężyny do warunków łowiska ( uciąg wody, odległość rzutu.. ewentualne zamozacięcie etc ) wybierając najmniejsze z mozliwych zapewniające mozliwość osiągnięcia celu i komfort lowienia
2. do cięzaru zestawu dobieramy zyłke główną wybierając najcieńszą z mozliwych zapewniającą bezpieczeństwo rzutu. Tu już zastanawiamy się takze nad ewentualną wagą holowanych ryb ( istotne w przypadku duzych ryb )
3. do tak skomponowanego zestawu dobieramy wędzisko o c.w zawierającym nasze obciązenie( wraz z zanętą ) w "widełkach" i posiadajace odpowiednią moc
Przypon, to ostatni element zestawu i dobieramy go pod wielkość haka oraz planowaną wielkość i gatunek poławianych ryb .
Łowiąc więc w rzece o duzym uciągu ryby tak malo waleczne jak leszce własnie taki zestaw jak Twój jest calkowicie poprawny.

P.S. Oczywiście rzadko mamy  pełny wachlarz wyboru tak wedzisk jak i zyłek, wiec zazwyczaj po prostu kombinujemy z tego co mamy :-D (2015/05/18 17:59)

u?ytkownik26223


nie przeczytałem w tekście że chodzi o rzekę Odrę.Sugerowałam się tytułem 

Jak skutecznie łowić leszcza na grunt?

łowię na dużym zbiorniku zaporowym. (2015/05/18 18:00)

dawid199209


dziękuje wszystkim za odpowiedz.mam nadzieje ze w kącku połapie leszczyki .bo przeważnie kończy sie na jednym albo wo gule     (2015/05/18 21:16)

dawid199209


a jaki przypon zastosować do tej ósemki   grubość długość?  (2015/05/18 21:26)

SVT


a jaki przypon zastosować do tej ósemki   grubość długość? 

30-40 cm /0,14-0,16 mm grubość przyponu. (2015/05/18 21:50)