Jak skomponować zanętę na płoć i leszcza?

/ 14 odpowiedzi
Co można dodać do zanęty na zawody ??? Chodzi mi szczególnie o połów płoci i leszczy.Jak skomponować zanętę by wabiła ryby ???
gusto


JA DODAŁ BYM MLECZKO KONOPNE;SZKLANKA KONOPI ZMIELONYCH NA DROBNO PRAŻONYCH NA PATELNI OKOŁO 5-10 MINUT CAŁY CZAS MIESZAJĄC DO SŁOIKA ZALANE 0.5L GORĄCEI WODY ZOSTAW NA NOC PRZED ZAWODAMI DOTEGO SZKLANKA CAŁEJ KONOPI UGOTOWANEJ DO SYPANIA Z RĘKI W CZASIE ZAWODÓW.DO ZANĘTY NA TURE 4-6 GODZIN DWIE MAŁE LUB JEDNA DUŻA PACZKA PINKI POŁOWA UMYTA POŁOWA PRZESIANA Z TROCIN AROMATYZOWANA GARDONIKSEM SENSANSA+2 PACZKI BIAŁYCH UMYTYCH SPARZONYCH WRZĄTKIEM ZATRZYMAJĄ GRUBSZE SZTUKI A NIE ROZBIJĄ TAK SZYBKO KUL GARŚC KUKURYDZY KONSERWOWEI I MELASY                                                                                               (2010/01/14 17:03)

Esox53


Jeżeli chodzi o płocie to konopie prażone,a o leszcze to płynnej melasy.Dobrze też jest dodać epiceine,pieczywo fluo.Napłocie gardonix lub rotaugen,a na leszcza coś słodkiego np.atraktor czekoladowy i dobry atraktor leszczowy. (2010/01/14 19:29)

MATIZ99


Waldziu12 mały zestaw zanęt Traper załatwi sprawe. A tak na marginesie to gdzie mają odbyć się te zawody, na jeziorze, kanale,rzece czy stawie ??? (2010/01/14 21:01)

waldziu12


na stawku w grodzisku bo chce w tym roku uczestniczyć w zawodach młodzieżowych a jutro idę się zapisać do koła w Grodzisku (2010/01/14 21:44)

kwieciu87


Ja proponuję Ci zanęty trapera gold series (na płocie i leszcze wymieszaj gold series magic i gold series champion). Do tego jako atraktora Marcela Van den Eyde - Caramel lub inny zapach typu karmel czy też wanilia. Oprócz tego dodaj epiceiny, melasy, coco-belge(aby nabrały apetytu) i robactwa (pinki, biale robaki).

Oprócz tego możesz zastosowac osobno glinę rozpraszającą z jokersem (ochotką zanętową). Atraktory moga byc w płynie lub w postaci suchej.

Pozdrawiam i życze sukcesów:)

(2010/01/17 15:11)

marcoss82


Co można dodać do zanęty na zawody ??? Chodzi mi szczególnie o połów płoci i leszczy.Jak skomponować zanętę by wabiła ryby ???

Jeśli kupisz dobrą zanęte na zawody.. to już praktycznie wystarczy dodac pinki:)

Do dobrej zanety płociowo leszczowej.. warto dodać kilka garści garść gotowanej konopi(by były widoczne kiełki w niej) chlebek belgijski do ok 10-15 % poprawia doskonale walory zanęty, coco belge do ok 10% max.. spowoduje żę rybki sie nie najedzą, nie odpłyną i zostaną w łowisku, copra melasa do 20%(nieodzowny dodatek gdy w łowisku ma być leszcz) , oczywiście pineczka, kasters..   i ochotka z gliną w osobnej misce:) Jeśli chodzi o zapach wyprubój atraktor w płynie Sensas ochotka i tym maczaj też pinki gdy będziesz łowił... zwabia dobrze płotki i leszcze..

(2010/02/02 00:14)

7552020a


Na zawody używam zanęty Marcela Van den Eyde do tego atraktor tej samej firmy(carmel)do tego pół paczki biszkoptów startych na tarce(wanilia) do tego szlanka bułki tartej podsmażonej na złoty kolor,konopie.Do tego ćwiartka pinek+ćwiartka jockersa+ochotka haczykowa.Zanęte mieszasz,wsypujesz pinki,jockersa posypujesz tym carmelem zeby go rozdrobnić +carmel do zanęty.Na hak ochotke haczykową samą lub z pinkami.Mi się ta zanęta na zawodach sprawdza już od trzech lat.Życzę powodzenia.

(2010/02/06 21:29)

Esox53


Dodaj epiceine.Możesz dodać też konopi prażonych.Najlepszym atraktorem na płoć będzie gardonix lub rotaugen.Jeżeli chodzi o zanęte to wybór jest bardzo duży.Wszystko zależy od tego ile chcesz wydać.Proponował bym ci zanęty Mondiala lub Sensasa.Etang w połączeniu z Gardonsem to to skuteczna zanęta na taką wode,a jak chcesz taniej to traper gold series magic i grand prix.Będzie potrzebny jeszcze joockers(ochotka zanętowa) 0,5litra wymieszaj z paczką gliny rozpraszającej i z połową paczki ziemi torfowej dla przyciemnienia.Garść jocckersa możesz dodać też do zanęty.Do zanęty dodaj też pinki i kastery.

Powodzenia na zawodach.

(2010/02/07 11:15)

gustaw1300


Kolego ja proponuje nie dodawac joka do zanety poniewaz kazda zaneta ma w sobie sol co bardzo szybko powoduje ze ochotka zanetowa po prostu zdycha i wtedy z takiego necenia nici wiec pozostaje mieszanie z glina lub ziemia w zaleznosci od tego na jakiej wodzie lowisz. Co do zanety to lepiej zastosowac jedna paczke firmowki(sensas, marcel bo na zawodach masz zwabic i utrzymac rybe a nie ja nakarmic) do tego dodatki w postaci konopi, melasa, epicyna, pieczywo fluo i atraktory ale to mozesz dodawac w czasie wedkowania jezeli brania ustana. Pozdrawiam i zycze sukcesow w 2010r. (2010/02/08 23:34)

Esox53


Nie zgadzam się z tym że do zanęty nie dodaje się joockersa.Ja prawie zawsze garść jooka dodaje do zanęty i wyniki są naprawde pokaźne.Ale każdy ma własne zdanie i własne metody. (2010/02/09 16:34)

Nuterr


Co do joka to prawda jednak wszystko zależy od samej zanęty. W jednej zanęcie jok przeżyje 20 minut, w innej godzinę. Jednak mimo wszystko po co sobie samemu zabijać robactwo?

Cyt:
"Co do zanety to lepiej zastosowac jedna paczke firmowki(sensas, marcel bo na zawodach masz zwabic i utrzymac rybe a nie ja nakarmic) do tego dodatki w postaci konopi, melasa, epicyna, pieczywo fluo i atraktory"

Gustaw
wytłumacz mi więc po co kupujesz droższą mieszankę, jeśli i tak sypiesz 2 tyle dodatków? Mieszanki za -naście złotych są już zazwyczaj kompletne i nie potrzebują żadnych dodatków(oczywiście pomijając atraktory).
Przykładowo dlaczego do sensasa czy marcela dodajesz epicinę? (2010/02/09 16:49)

Carp Team A&A


A co na zawody które odbywają się na starorzeczu (szerokość 10m)? Występuje tam dużo płoci, karasia, lina i karpia. I właśnie zauważyłem że często są tam łowione duże ilości karpia i karasia, więc nastawienie się na płoć nie daje mi dużych szans na podium. Jaka zanęta właśnie na te ryby (karaś, karp, lin). /Pierwsze zawody 24 kwietnia/ (2010/02/09 17:09)

marcoss82


Dodam tylko jesli chodzi o jokersa jesli go kupimy przed dodaniem go do gliny nalezy na niego posypac specjalnym rozpraszaczem Sensas DECOLIX  , jesli tego niedostaniemy może być też zwykła mąka kukurydziana ale bardzo drobno zmielona....Jokersa mozna dodac też do zanety .. np mamy go rozproszonego w innej misce... i przed zrobieniem kuli z zanety dajemy do niej troche czystego jokersa.... No najlepiej nęcić go z gliną.. a jak ktos łowi na tyczkę to tylko kubeczkiem zanetowym!!!.. tylko jeśli chodzi o rzeki  sam taki jokers nam odpłynie z prądem...

Co do Epiceine , bo widziałem że ktoś sie o to pytał.. to również należy go dodać..Jest to kilka słodkich pieczyw.. które wabia ryby...oczywiście ryby sie tym mogą szybko nasycić, to jeśli dodamy epiceine np 20 % do zanety to niezapomnijmy tez dodac o coco belge do 10 % by te rybki nam za szybko sie nie najadły i nieodpłyneły Coco belge przyspiesza przemiane materji... Każdy z kilkudziesieciu skłądników ma coś na zadanie... Jedne wabia inne utrzymuja , smużą, itp.

Nie należy bać się experymentować!!!!  Ale epiceine i coco belge , równierz konopie ,  chlebek belgijski czy copra melase, Jak najbardziej polecam dodać!!!

(2010/02/09 18:41)

Nuterr


Cyt:
"Co do Epiceine , bo widziałem że ktoś sie o to pytał.. to również należy go dodać..Jest to kilka słodkich pieczyw.. które wabia ryby...oczywiście ryby sie tym mogą szybko nasycić, to jeśli dodamy epiceine np 20 % do zanety to niezapomnijmy tez dodac o coco belge do 10 % by te rybki nam za szybko sie nie najadły i nieodpłyneły Coco belge przyspiesza przemiane materji... Każdy z kilkudziesieciu skłądników ma coś na zadanie... Jedne wabia inne utrzymuja , smużą, itp.

Nie należy bać się experymentować!!!!  Ale epiceine i coco belge , równierz konopie ,  chlebek belgijski czy copra melase, Jak najbardziej polecam dodać!!!"

Ok ale w takim razie po co kupować sensasa, lorpio GP jak zwykłe lorpio, trapera można doprawić tysiącem dodatków i taka mieszanka będzie równie dobra co SS tylko po co robić tak z drogimi zanętami? Rozumiem pieczywko fluo, konopie czy np. TTx ale zamiast wydawać kasę i sypać do zanęt epicinę, coco belge, czy inne podobne składniki nie lepiej kupić drugie opakowanie danej mieszanki? Wyjdzie taniej a efekt ten sam! Epicina to tak jak sam napisałeś słodkie pieczywo. I czy zanęta za -naście zł go w sobie nie zawiera?! Jak już pisałem te zanęty są kompletne. Więc zamiast dosypywać do kilograma gotowca drugiego kilograma dodatków najpierw zastanówcie się dobrze po co je dodajecie!

(2010/02/09 19:37)