Jak składać ponton Bark 230c

/ 5 odpowiedzi
Witam posiadam ponton bark 230c i  mam dylemat odnośnie składania pontonu tak aby  bez żadnego problemu mieścił się w torbie która jest w zestawie ;)
Czy ma ktoś może jakiś patent  składania i mógłby mi wytłumaczyć lub wstawić zdjęcia ?
barrakuda81

Podłączam się do pytania.Dziś o mało mnie szlag nie trafił przy składaniu!Mam podobny problem z nieco większym Kolibri.Może jest jakiś trick żeby to cholerstwo zajmowało mało miejsca?Jakiś specjalny sposób składania... (2015/02/04 16:57)

mossak

Teraz nie jest pogoda na skladanie pontonu jest za zimno i guma twardnieje i jest niemożliwe zlożenie go prawidlowo.Druga sprawa pamiętajcie o wypompowaniu prawie do zera powietrza.Samo skladanie boki do środka jak najciasniej i od dziobu do powęzy taż bardzo ciasno powoli i dobrze pasami sciągnąc na koncu.Niektóre pontony są wykonane z innej gumy i jest je trochę ciężej skladac ..Ale po kilkunastu zlożeniach powinno być lepiej.Ja mialem buccanera i na początku taż wyzywalem kolega mial  info media i skladanie to byla pestka.Powodzenia. (2015/02/04 18:25)

jarafal

Witam posiadam kolibri km 280 ze sztywna podłogą i tez miałem problem ze złożeniem go po wedkowaniu. Ale po kilku wyprawach doszedłem do wprawy i teraz nie mam z tym żadnego problemu.Pdstawowa sprawa to wypąpować wszystkie powietrze z komór i zamknąć zawory aby powietrze spowrotem nie wchodziło.I tak jak prędzej napisał kol"Mossak" składam go od dzioba do tyłu,mieści sie w torbie bez problemu i to nawet w chłodne dni.Jynie co mnie denerwuje to montaż podłogi, ale niestety taki już jej urok.Pozdro (2015/02/04 19:06)

DuNNoD

Widzę że nie tylko ja mam taki problem, ale sądzę że po kilu złożeniach nauczę się tego :)
Jeszcze mam kilka pytań do was
Jaką grubość podłogi i ścian mają te pontony ?
I jak przechowujecie lub konserwujecie te pontony
 Mam jeszcze jedno pytanie które mnie nurtuje od jakiegoś czasu
Czy nie przebije tego pontonu na trzcinie, lub go nie przetrę na tych ostrych  trawach ? (2015/02/09 12:01)

DuNNoD

Widzę że nie tylko ja mam taki problem, ale sądzę że po kilu złożeniach nauczę się tego :)
Jeszcze mam kilka pytań do was
Jaką grubość podłogi i ścian mają te pontony ?
I jak przechowujecie lub konserwujecie te pontony
 Mam jeszcze jedno pytanie które mnie nurtuje od jakiegoś czasu
Czy nie przebije tego pontonu na trzcinie, lub go nie przetrę na tych ostrych  trawach ?

Proszę o odpowiedź ;) (2015/02/19 19:35)