Zaloguj się do konta

Jak sie wali to co calosci...

utworzono: 2012/01/08 13:39
sliwka15

Witam wszystkich. Wczoraj w czasie treningu swichnalem sobie kolano.. :( Jestem w szpitalu. Od wczoraj mialem zrobione tylko przeswietlenie kolana, i od czasu do czasu zimny oklad. Dzisiaj kolano spuchlo, wgl nie moge go wyprostowac, ani na nie stanac- jest zablokowane. Gdzy leze nie boli ale nie moge nim ruszac. Jutro prawdopodobnie bede mial robiona astroskopie, i tutaj moje pytanko czy mial ktos robiony podobny zabieg? Czy to boli i czy po zrobieniu artroskopii bedie juz wiadomo co jest z kolanem i jaka jest dokladna diagnoza ? [2012-01-08 13:39]

bluehornet

Popatrz tutaj .
http://fimedica.pl/index.php/artroskopia-co-to-jest-artroskopia-kolana-zabieg-artroskopii/
[2012-01-08 13:54]

monsterfishing

Witam kolego, nie jestem lekarzem i w temacie nie za wiele powiem, ale uprawiam czynnie motocross i wiem jedno kontuzja kolana to najgorsze co się może zdarzyć, w zeszłym sezonie miałem małe kuku, przewróciłem się na zakręcie na treningu i obróciło mnie jakoś dziwnie i też mi coś tam strzeliło, na moje szczęście było to tylko delikatne skręcenie ale bolało jak cholera i 2 tygodnie prawie nie moglem chodzić, nawet jak leżałem to mnie bolało, i opuchnięte wszystko...
Życzę ci aby to była mało poważna kontuzja!!! Bo wiem że nie jeden już zakończył karierę dzięki kolanom, jak to się mówi lepiej 10 razy złamać rękę niż raz mieć coś nie halo z kolanem:( Także jeszcze raz wszystkiego dobrego i mam nadzieje że nie będzie tak źle jak to wygląda! POWODZENIA!!!
[2012-01-08 13:57]

i Ty na forum siedzisz :P nie no spoko rozumiem. Cóż współczuję Tobie. Ja miałem coś podobnego na nartach. Ale nie zwichnięte, nie mogłe, ruszać. Następnego dnia choć bolało już na stoku. Więc życzę Tobie szybkiego powrotu do zdrowia. [2012-01-08 13:57]

Witaj!!! Współczuje Ci kontuzji. Ja kiedyś miałem zwichnięcie stawu kolanowego z przesunięciem rzepki. Bardzo bolesna kontuzja i nie miła : rzepka gdzieś z boku, część goleniowa wygięta gdzieś w bok…brrrrr! Sam natychmiast nastawiłem sobie nogę.
Przez trzy dni przechodziłem do szkoły, ale kolano zaczęło „pływać” i strasznie bolał.
Poszedłem do lekarza, a on natychmiast zrobił mi punkcje i wyciągną całego krwiaka, wsadził w gips na trzy tygodnie. Po zdjęciu gipsu ciężko było się poruszać, jednak zmusiłem się i na drugi dzień wsiadłem na rower i objechałem Zalew Sulejowski na około. Coś jakby trzeszczało w kolanie, ale dałem rade;-)
Było to 18 lat temu i przez ten okres kontuzja powtórzyła mi się kilkakrotnie.
Trzeba po prostu uważać.
Trzymaj się kolego i pozdrowionka!!!

[2012-01-08 14:08]

ryukon1975

W ciągu ostatnich trzech lat cztery razy byłem na stole operacyjnym.
Nie jest źle można się przyzwyczaić.:)
Powiem Ci że dziś medycyna potrafi wiele,wiem z doświadczenia i nawet nie chcę myśleć jak by wyglądało teraz moje życie gdyby nie szpitale i lekarze którzy mi pomogli.
Wierz że wszystko pójdzie dobrze i słuchaj lekarzy.
Pozdrawiam i życzę silnej woli w leczeniu i rehabilitacji.
[2012-01-08 14:55]

ARTroskopia. Nie martw się, nie jest to bolesne. Potem albo bandaże, albo opatrunek stabilizacyjny, albo gips, zależy od ortopedy i tego co stosuje po zabiegu. Ja miałem taki pancerz stabilizacyjny z plastiku. Ale to nie operacja, to zabieg. Bądź dobrej myśli, nie jest tak źle. Trzymaj się i wracaj do zdrówka. [2012-01-08 15:10]

dealer081

Spokojnie nie jest tak zle ja gralem w pilke nozna i ze wzgledu na zbyt slaby naciag sciegien czesto mialem skrecane kolana,punkcja to nie tragedia gruba igla by sciagnac plyn z kolana,najgorsze bylo 2 miesieczne przebywanie w gibsie zwlaszcza latem. Trzymaj sie wiem jak to jest 3razy lewe kolano 5 prawe. [2012-01-08 15:23]

sliwka15

Dzieki wszystkim za porady i slowa otuchy. Widze ze jest tu wielu ' ZAPRAWIONYCH W BOJU ' :). Jak zwykle trafilem do szpitala w weekend, wiec wczoraj i dzis to dzien stracony, tylko od czasu do czasu oklad .. Jutro prawdopodobnie bede mial konsultacje z ortopeda, ktory zadecyduje o artroskopii. Ja rowniez mam nadzieje ze szybko dokladnie i bezbolesnie mnie WYREPERUJA :)) pozdrawiam ze szpitalnego wyrka sliwka15. [2012-01-08 16:32]

CZzesio

Cześć :) Współczuję Ci . Ale jak to mówią nie ma tego złego ,co by  itd ....
My tu na forum musimy się posiłkować fotkami a Ty masz tam to wszystko na żywo...                w zasięgu ręki ;P . A na serio to życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia .Trzymaj się i zdrowiej .

[2012-01-08 16:48]

A pozdrów tam Kaśkę i tą co w tyłek szczypiesz jak się nachyla przy sąsiednim pacjencie....:)

[2012-01-08 17:43]

sliwka15

Hahahahhaah, nie ma sprawy juz pozdrowilem:) Mowila ze Cie pamieta Maciek i niemoze sie doczekac kiedy znowu ja odwiedzisz :). Dodala ze po KACZKE to tylko ja masz wolac.! :)) [2012-01-08 17:52]

Hahahahhaah, nie ma sprawy juz pozdrowilem:) Mowila ze Cie pamieta Maciek i niemoze sie doczekac kiedy znowu ja odwiedzisz :). Dodala ze po KACZKE to tylko ja masz wolac.! :))

Na nią to uważaj z kaczką, bo zawsze krzyczy...Ja sama, ja sama......!!!

[2012-01-08 18:11]

Pitbul

:))) Koledzy.....Teraz Dawid ma sztywne nie tylko kolano... ;)A tak na serio to życzę szybkiego powrotu do zdrowia.T. [2012-01-08 22:25]

A pozdrów tam Kaśkę i tą co w tyłek szczypiesz jak się nachyla przy sąsiednim pacjencie....:)

To Wy też znacie Kaśkę, ...moją Kaśkę. Kurde, ... jak ona podaje kaczuszkę... Hmmm Kasiu, dla Ciebie chyba znowu sobie zwichnę kolanko...;-)

[2012-01-08 22:39]

jurek

Zastrzeż ją sobie i już nie będą do niej zalatywać
[2012-01-08 22:50]

sliwka15

Dzisiaj już wyszedłem do domku :)
Na szczęście to " TYLKO " zwichnięcie rzepki i mam na nodze ortezę usztywniającą :)
[2012-01-10 16:51]

ryukon1975

Czyli będzie dobrze.
Może jeszcze nie jutro ale wszystko wróci do normy.:)
[2012-01-10 17:11]

Na szczęście to " TYLKO " zwichnięcie rzepki i mam na nodze ortezę usztywniającą :)

To tak jak katar.......... :)

[2012-01-10 17:20]

To tak jak katar.......... :)

Tylko katar lubi powracać. Musisz kolego uważać na to kolanko.
Szybkiego powrotu do zdrowia... i na rybki;-)

[2012-01-10 17:48]

sliwka15

oby ta kontuzja nigdy nie powróciła. Dzięki jeszcze raz a na rybki już tuż tuż :)
[2012-01-10 18:59]

szkarlupnia3

Witam kolego, nie jestem lekarzem i w temacie nie za wiele powiem, ale uprawiam czynnie motocross i wiem jedno kontuzja kolana to najgorsze co się może zdarzyć, w zeszłym sezonie miałem małe kuku, przewróciłem się na zakręcie na treningu i obróciło mnie jakoś dziwnie i też mi coś tam strzeliło, na moje szczęście było to tylko delikatne skręcenie ale bolało jak cholera i 2 tygodnie prawie nie moglem chodzić, nawet jak leżałem to mnie bolało, i opuchnięte wszystko...
Życzę ci aby to była mało poważna kontuzja!!! Bo wiem że nie jeden już zakończył karierę dzięki kolanom, jak to się mówi lepiej 10 razy złamać rękę niż raz mieć coś nie halo z kolanem:( Także jeszcze raz wszystkiego dobrego i mam nadzieje że nie będzie tak źle jak to wygląda! POWODZENIA!!!

Potwierdzam, życząc koledze szybkiego powrotu do zdrowia [2012-01-10 20:16]

sauber

Dawid życzę powrotu do zdrowia (czyt.wędkowania)...    :) [2012-01-10 20:53]