Jak sie wali to co calosci...

/ 22 odpowiedzi
Witam wszystkich. Wczoraj w czasie treningu swichnalem sobie kolano.. :( Jestem w szpitalu. Od wczoraj mialem zrobione tylko przeswietlenie kolana, i od czasu do czasu zimny oklad. Dzisiaj kolano spuchlo, wgl nie moge go wyprostowac, ani na nie stanac- jest zablokowane. Gdzy leze nie boli ale nie moge nim ruszac. Jutro prawdopodobnie bede mial robiona astroskopie, i tutaj moje pytanko czy mial ktos robiony podobny zabieg? Czy to boli i czy po zrobieniu artroskopii bedie juz wiadomo co jest z kolanem i jaka jest dokladna diagnoza ?
bluehornet


Popatrz tutaj .
http://fimedica.pl/index.php/artroskopia-co-to-jest-artroskopia-kolana-zabieg-artroskopii/ (2012/01/08 13:54)

monsterfishing


Witam kolego, nie jestem lekarzem i w temacie nie za wiele powiem, ale uprawiam czynnie motocross i wiem jedno kontuzja kolana to najgorsze co siê mo¿e zdarzyæ, w zesz³ym sezonie mia³em ma³e kuku, przewróci³em siê na zakrêcie na treningu i obróci³o mnie jako¶ dziwnie i te¿ mi co¶ tam strzeli³o, na moje szczê¶cie by³o to tylko delikatne skrêcenie ale bola³o jak cholera i 2 tygodnie prawie nie moglem chodziæ, nawet jak le¿a³em to mnie bola³o, i opuchniête wszystko...
¯yczê ci aby to by³a ma³o powa¿na kontuzja!!! Bo wiem ¿e nie jeden ju¿ zakoñczy³ karierê dziêki kolanom, jak to siê mówi lepiej 10 razy z³amaæ rêkê ni¿ raz mieæ co¶ nie halo z kolanem:( Tak¿e jeszcze raz wszystkiego dobrego i mam nadzieje ¿e nie bêdzie tak ¼le jak to wygl±da! POWODZENIA!!! (2012/01/08 13:57)

u?ytkownik99483


i Ty na forum siedzisz :P nie no spoko rozumiem. Có¿ wspó³czujê Tobie. Ja mia³em co¶ podobnego na nartach. Ale nie zwichniête, nie mog³e, ruszaæ. Nastêpnego dnia choæ bola³o ju¿ na stoku. Wiêc ¿yczê Tobie szybkiego powrotu do zdrowia. (2012/01/08 13:57)

u?ytkownik65689


Witaj!!! Wspó³czuje Ci kontuzji. Ja kiedy¶ mia³em zwichniêcie stawu kolanowego z przesuniêciem rzepki. Bardzo bolesna kontuzja i nie mi³a : rzepka gdzie¶ z boku, czê¶æ goleniowa wygiêta gdzie¶ w bok…brrrrr! Sam natychmiast nastawi³em sobie nogê.
Przez trzy dni przechodzi³em do szko³y, ale kolano zaczê³o „p³ywaæ” i strasznie bola³.
Poszed³em do lekarza, a on natychmiast zrobi³ mi punkcje i wyci±gn± ca³ego krwiaka, wsadzi³ w gips na trzy tygodnie. Po zdjêciu gipsu ciê¿ko by³o siê poruszaæ, jednak zmusi³em siê i na drugi dzieñ wsiad³em na rower i objecha³em Zalew Sulejowski na oko³o. Co¶ jakby trzeszcza³o w kolanie, ale da³em rade;-)
By³o to 18 lat temu i przez ten okres kontuzja powtórzy³a mi siê kilkakrotnie.
Trzeba po prostu uwa¿aæ.
Trzymaj siê kolego i pozdrowionka!!!


(2012/01/08 14:08)

ryukon1975


W ci±gu ostatnich trzech lat cztery razy by³em na stole operacyjnym.
Nie jest ¼le mo¿na siê przyzwyczaiæ.:)
Powiem Ci ¿e dzi¶ medycyna potrafi wiele,wiem z do¶wiadczenia i nawet nie chcê my¶leæ jak by wygl±da³o teraz moje ¿ycie gdyby nie szpitale i lekarze którzy mi pomogli.
Wierz ¿e wszystko pójdzie dobrze i s³uchaj lekarzy.
Pozdrawiam i ¿yczê silnej woli w leczeniu i rehabilitacji. (2012/01/08 14:55)

u?ytkownik99069


ARTroskopia. Nie martw siê, nie jest to bolesne. Potem albo banda¿e, albo opatrunek stabilizacyjny, albo gips, zale¿y od ortopedy i tego co stosuje po zabiegu. Ja mia³em taki pancerz stabilizacyjny z plastiku. Ale to nie operacja, to zabieg. B±d¼ dobrej my¶li, nie jest tak ¼le. Trzymaj siê i wracaj do zdrówka. (2012/01/08 15:10)

dealer081


Spokojnie nie jest tak zle ja gralem w pilke nozna i ze wzgledu na zbyt slaby naciag sciegien czesto mialem skrecane kolana,punkcja to nie tragedia gruba igla by sciagnac plyn z kolana,najgorsze bylo 2 miesieczne przebywanie w gibsie zwlaszcza latem. Trzymaj sie wiem jak to jest 3razy lewe kolano 5 prawe. (2012/01/08 15:23)

sliwka15


Dzieki wszystkim za porady i slowa otuchy. Widze ze jest tu wielu ' ZAPRAWIONYCH W BOJU ' :). Jak zwykle trafilem do szpitala w weekend, wiec wczoraj i dzis to dzien stracony, tylko od czasu do czasu oklad .. Jutro prawdopodobnie bede mial konsultacje z ortopeda, ktory zadecyduje o artroskopii. Ja rowniez mam nadzieje ze szybko dokladnie i bezbolesnie mnie WYREPERUJA :)) pozdrawiam ze szpitalnego wyrka sliwka15. (2012/01/08 16:32)

CZzesio


Cze¶æ :) Wspó³czujê Ci . Ale jak to mówi± nie ma tego z³ego ,co by  itd ....
My tu na forum musimy siê posi³kowaæ fotkami a Ty masz tam to wszystko na ¿ywo...                w zasiêgu rêki ;P . A na serio to ¿yczê jak najszybszego powrotu do zdrowia .Trzymaj siê i zdrowiej .

(2012/01/08 16:48)

Podgl±d zdjêæ na forum dostêpny jest tylko dla zalogowanych u¿ytkowników.

u?ytkownik99069


A pozdrów tam Ka¶kê i t± co w ty³ek szczypiesz jak siê nachyla przy s±siednim pacjencie....:)


(2012/01/08 17:43)

sliwka15


Hahahahhaah, nie ma sprawy juz pozdrowilem:) Mowila ze Cie pamieta Maciek i niemoze sie doczekac kiedy znowu ja odwiedzisz :). Dodala ze po KACZKE to tylko ja masz wolac.! :)) (2012/01/08 17:52)

u?ytkownik99069


Hahahahhaah, nie ma sprawy juz pozdrowilem:) Mowila ze Cie pamieta Maciek i niemoze sie doczekac kiedy znowu ja odwiedzisz :). Dodala ze po KACZKE to tylko ja masz wolac.! :))



Na ni± to uwa¿aj z kaczk±, bo zawsze krzyczy...Ja sama, ja sama......!!! (2012/01/08 18:11)

Pitbul


:))) Koledzy.....Teraz Dawid ma sztywne nie tylko kolano... ;)A tak na serio to ¿yczê szybkiego powrotu do zdrowia.T. (2012/01/08 22:25)

u?ytkownik65689


A pozdrów tam Ka¶kê i t± co w ty³ek szczypiesz jak siê nachyla przy s±siednim pacjencie....:)






 To Wy te¿ znacie Ka¶kê, ...moj± Ka¶kê. Kurde, ... jak ona podaje kaczuszkê... Hmmm Kasiu, dla Ciebie chyba znowu sobie zwichnê kolanko...;-)

(2012/01/08 22:39)

jurek


Zastrze¿ j± sobie i ju¿ nie bêd± do niej zalatywaæ
(2012/01/08 22:50)

sliwka15


Dzisiaj ju¿ wyszed³em do domku :)
Na szczê¶cie to " TYLKO " zwichniêcie rzepki i mam na nodze ortezê usztywniaj±c± :) (2012/01/10 16:51)

ryukon1975


Czyli bêdzie dobrze.
Mo¿e jeszcze nie jutro ale wszystko wróci do normy.:) (2012/01/10 17:11)

u?ytkownik99069


Dzisiaj ju¿ wyszed³em do domku :)
Na szczê¶cie to " TYLKO " zwichniêcie rzepki i mam na nodze ortezê usztywniaj±c± :)





To tak jak katar.......... :) (2012/01/10 17:20)

u?ytkownik65689


Dzisiaj ju¿ wyszed³em do domku :)
Na szczê¶cie to " TYLKO " zwichniêcie rzepki i mam na nodze ortezê usztywniaj±c± :)





To tak jak katar.......... :)


Tylko katar lubi powracaæ. Musisz kolego uwa¿aæ na to kolanko.
Szybkiego powrotu do zdrowia... i na rybki;-) (2012/01/10 17:48)

sliwka15


oby ta kontuzja nigdy nie powróci³a. Dziêki jeszcze raz a na rybki ju¿ tu¿ tu¿ :) (2012/01/10 18:59)

szkarlupnia3


Witam kolego, nie jestem lekarzem i w temacie nie za wiele powiem, ale uprawiam czynnie motocross i wiem jedno kontuzja kolana to najgorsze co siê mo¿e zdarzyæ, w zesz³ym sezonie mia³em ma³e kuku, przewróci³em siê na zakrêcie na treningu i obróci³o mnie jako¶ dziwnie i te¿ mi co¶ tam strzeli³o, na moje szczê¶cie by³o to tylko delikatne skrêcenie ale bola³o jak cholera i 2 tygodnie prawie nie moglem chodziæ, nawet jak le¿a³em to mnie bola³o, i opuchniête wszystko...
¯yczê ci aby to by³a ma³o powa¿na kontuzja!!! Bo wiem ¿e nie jeden ju¿ zakoñczy³ karierê dziêki kolanom, jak to siê mówi lepiej 10 razy z³amaæ rêkê ni¿ raz mieæ co¶ nie halo z kolanem:( Tak¿e jeszcze raz wszystkiego dobrego i mam nadzieje ¿e nie bêdzie tak ¼le jak to wygl±da! POWODZENIA!!!


Potwierdzam, ¿ycz±c koledze szybkiego powrotu do zdrowia (2012/01/10 20:16)

sauber


Dawid ¿yczê powrotu do zdrowia (czyt.wêdkowania)...    :) (2012/01/10 20:53)