Jak sie wali to co calosci...

/ 22 odpowiedzi
Witam wszystkich. Wczoraj w czasie treningu swichnalem sobie kolano.. :( Jestem w szpitalu. Od wczoraj mialem zrobione tylko przeswietlenie kolana, i od czasu do czasu zimny oklad. Dzisiaj kolano spuchlo, wgl nie moge go wyprostowac, ani na nie stanac- jest zablokowane. Gdzy leze nie boli ale nie moge nim ruszac. Jutro prawdopodobnie bede mial robiona astroskopie, i tutaj moje pytanko czy mial ktos robiony podobny zabieg? Czy to boli i czy po zrobieniu artroskopii bedie juz wiadomo co jest z kolanem i jaka jest dokladna diagnoza ?
bluehornet

Popatrz tutaj .
http://fimedica.pl/index.php/artroskopia-co-to-jest-artroskopia-kolana-zabieg-artroskopii/ (2012/01/08 13:54)

monsterfishing

Witam kolego, nie jestem lekarzem i w temacie nie za wiele powiem, ale uprawiam czynnie motocross i wiem jedno kontuzja kolana to najgorsze co si moe zdarzy, w zeszym sezonie miaem mae kuku, przewrciem si na zakrcie na treningu i obrcio mnie jako dziwnie i te mi co tam strzelio, na moje szczcie byo to tylko delikatne skrcenie ale bolao jak cholera i 2 tygodnie prawie nie moglem chodzi, nawet jak leaem to mnie bolao, i opuchnite wszystko...
ycz ci aby to bya mao powana kontuzja!!! Bo wiem e nie jeden ju zakoczy karier dziki kolanom, jak to si mwi lepiej 10 razy zama rk ni raz mie co nie halo z kolanem:( Take jeszcze raz wszystkiego dobrego i mam nadzieje e nie bdzie tak le jak to wyglda! POWODZENIA!!! (2012/01/08 13:57)

u?ytkownik99483

i Ty na forum siedzisz :P nie no spoko rozumiem. C wspczuj Tobie. Ja miaem co podobnego na nartach. Ale nie zwichnite, nie moge, rusza. Nastpnego dnia cho bolao ju na stoku. Wic ycz Tobie szybkiego powrotu do zdrowia. (2012/01/08 13:57)

u?ytkownik65689

Witaj!!! Wspczuje Ci kontuzji. Ja kiedy miaem zwichnicie stawu kolanowego z przesuniciem rzepki. Bardzo bolesna kontuzja i nie mia : rzepka gdzie z boku, cz goleniowa wygita gdzie w bok…brrrrr! Sam natychmiast nastawiem sobie nog.
Przez trzy dni przechodziem do szkoy, ale kolano zaczo „pywa” i strasznie bola.
Poszedem do lekarza, a on natychmiast zrobi mi punkcje i wycign caego krwiaka, wsadzi w gips na trzy tygodnie. Po zdjciu gipsu ciko byo si porusza, jednak zmusiem si i na drugi dzie wsiadem na rower i objechaem Zalew Sulejowski na okoo. Co jakby trzeszczao w kolanie, ale daem rade;-)
Byo to 18 lat temu i przez ten okres kontuzja powtrzya mi si kilkakrotnie.
Trzeba po prostu uwaa.
Trzymaj si kolego i pozdrowionka!!!

(2012/01/08 14:08)

ryukon1975

W cigu ostatnich trzech lat cztery razy byem na stole operacyjnym.
Nie jest le mona si przyzwyczai.:)
Powiem Ci e dzi medycyna potrafi wiele,wiem z dowiadczenia i nawet nie chc myle jak by wygldao teraz moje ycie gdyby nie szpitale i lekarze ktrzy mi pomogli.
Wierz e wszystko pjdzie dobrze i suchaj lekarzy.
Pozdrawiam i ycz silnej woli w leczeniu i rehabilitacji. (2012/01/08 14:55)

u?ytkownik99069

ARTroskopia. Nie martw si, nie jest to bolesne. Potem albo bandae, albo opatrunek stabilizacyjny, albo gips, zaley od ortopedy i tego co stosuje po zabiegu. Ja miaem taki pancerz stabilizacyjny z plastiku. Ale to nie operacja, to zabieg. Bd dobrej myli, nie jest tak le. Trzymaj si i wracaj do zdrwka. (2012/01/08 15:10)

dealer081

Spokojnie nie jest tak zle ja gralem w pilke nozna i ze wzgledu na zbyt slaby naciag sciegien czesto mialem skrecane kolana,punkcja to nie tragedia gruba igla by sciagnac plyn z kolana,najgorsze bylo 2 miesieczne przebywanie w gibsie zwlaszcza latem. Trzymaj sie wiem jak to jest 3razy lewe kolano 5 prawe. (2012/01/08 15:23)

sliwka15

Dzieki wszystkim za porady i slowa otuchy. Widze ze jest tu wielu ' ZAPRAWIONYCH W BOJU ' :). Jak zwykle trafilem do szpitala w weekend, wiec wczoraj i dzis to dzien stracony, tylko od czasu do czasu oklad .. Jutro prawdopodobnie bede mial konsultacje z ortopeda, ktory zadecyduje o artroskopii. Ja rowniez mam nadzieje ze szybko dokladnie i bezbolesnie mnie WYREPERUJA :)) pozdrawiam ze szpitalnego wyrka sliwka15. (2012/01/08 16:32)

CZzesio

Cze :) Wspczuj Ci . Ale jak to mwi nie ma tego zego ,co by  itd ....
My tu na forum musimy si posikowa fotkami a Ty masz tam to wszystko na ywo...                w zasigu rki ;P . A na serio to ycz jak najszybszego powrotu do zdrowia .Trzymaj si i zdrowiej .

(2012/01/08 16:48)

Podgld zdj na forum dostpny jest tylko dla zalogowanych uytkownikw.

u?ytkownik99069

A pozdrw tam Kak i t co w tyek szczypiesz jak si nachyla przy ssiednim pacjencie....:)

(2012/01/08 17:43)

sliwka15

Hahahahhaah, nie ma sprawy juz pozdrowilem:) Mowila ze Cie pamieta Maciek i niemoze sie doczekac kiedy znowu ja odwiedzisz :). Dodala ze po KACZKE to tylko ja masz wolac.! :)) (2012/01/08 17:52)

u?ytkownik99069

Hahahahhaah, nie ma sprawy juz pozdrowilem:) Mowila ze Cie pamieta Maciek i niemoze sie doczekac kiedy znowu ja odwiedzisz :). Dodala ze po KACZKE to tylko ja masz wolac.! :))

Na ni to uwaaj z kaczk, bo zawsze krzyczy...Ja sama, ja sama......!!! (2012/01/08 18:11)

Pitbul

:))) Koledzy.....Teraz Dawid ma sztywne nie tylko kolano... ;)A tak na serio to ycz szybkiego powrotu do zdrowia.T. (2012/01/08 22:25)

u?ytkownik65689

A pozdrw tam Kak i t co w tyek szczypiesz jak si nachyla przy ssiednim pacjencie....:)

To Wy te znacie Kak, ...moj Kak. Kurde, ... jak ona podaje kaczuszk... Hmmm Kasiu, dla Ciebie chyba znowu sobie zwichn kolanko...;-)

(2012/01/08 22:39)

jurek

Zastrze j sobie i ju nie bd do niej zalatywa
(2012/01/08 22:50)

sliwka15

Dzisiaj ju wyszedem do domku :)
Na szczcie to " TYLKO " zwichnicie rzepki i mam na nodze ortez usztywniajc :) (2012/01/10 16:51)

ryukon1975

Czyli bdzie dobrze.
Moe jeszcze nie jutro ale wszystko wrci do normy.:) (2012/01/10 17:11)

u?ytkownik99069

Na szczcie to " TYLKO " zwichnicie rzepki i mam na nodze ortez usztywniajc :)

To tak jak katar.......... :) (2012/01/10 17:20)

u?ytkownik65689

Na szczcie to " TYLKO " zwichnicie rzepki i mam na nodze ortez usztywniajc :)

To tak jak katar.......... :)

Tylko katar lubi powraca. Musisz kolego uwaa na to kolanko.
Szybkiego powrotu do zdrowia... i na rybki;-) (2012/01/10 17:48)

sliwka15

oby ta kontuzja nigdy nie powrcia. Dziki jeszcze raz a na rybki ju tu tu :) (2012/01/10 18:59)

szkarlupnia3

Witam kolego, nie jestem lekarzem i w temacie nie za wiele powiem, ale uprawiam czynnie motocross i wiem jedno kontuzja kolana to najgorsze co si moe zdarzy, w zeszym sezonie miaem mae kuku, przewrciem si na zakrcie na treningu i obrcio mnie jako dziwnie i te mi co tam strzelio, na moje szczcie byo to tylko delikatne skrcenie ale bolao jak cholera i 2 tygodnie prawie nie moglem chodzi, nawet jak leaem to mnie bolao, i opuchnite wszystko...
ycz ci aby to bya mao powana kontuzja!!! Bo wiem e nie jeden ju zakoczy karier dziki kolanom, jak to si mwi lepiej 10 razy zama rk ni raz mie co nie halo z kolanem:( Take jeszcze raz wszystkiego dobrego i mam nadzieje e nie bdzie tak le jak to wyglda! POWODZENIA!!!

Potwierdzam, yczc koledze szybkiego powrotu do zdrowia (2012/01/10 20:16)

sauber

Dawid ycz powrotu do zdrowia (czyt.wdkowania)...    :) (2012/01/10 20:53)