Zaloguj się do konta

Jak się przygotować na zawody?

utworzono: 2012/04/08 17:47
djlucky

Witam serdecznie, chciałem poprosić was o radę, 15 kwietnia odbędą się zawody wędkarskie metodą spławikową i proszę o radę jaką wybrać zanętę, taktykę, co na hak i jakiej powinien być wielkości, jaki przypon, żyłka głowna itd itp. Miejsce zawodów to żwirownia, o średniej głębokości 2,3 metrów i powierzchni około 3, 4 hektarów, dno to niezliczone góreczki i dołki (w dołkach widziałem dzisiaj już glony) zbudowane głównie z żwiru i gliny (pewnie i muł jest w głębszych częściach stawu), widziałem parę małych wysepek, nie ma żadnej roślinności nadwodnej.  W grę wchodzi właściwie odległościówka (przerobię z lekkiego feederka ). Rybostan to głównie  karp i amur (zarybiane jest nim co roku) oraz okoń (nie ma limitu w regulaminie), płoć i leszcz raczej nieliczny (całkowity zakaz zabierania z łowiska). Nigdy tam nie wędkowałem i wszystkie informacje posiadam  z obserwacji i regulaminu łowiska. Będą to moje pierwsze zawody i nie posiadam żadnego doświadczenia. Z góry dziękuję za pomoc :)                [2012-04-08 17:47]

djlucky

Czy pomoże ktoś, będę wdzięnczny   za każdą  rade  [2012-04-09 08:06]

djlucky

dodam że to łowisko to żwirownia w Kobiernicach może ktoś z was tam wędkuje i zna lepiej łowisko i byłby chętny podzieli się uwagami  [2012-04-09 09:02]

xxxczokxxx

radze ci i życze dużo szcześcia , a zanęte najlepiej zawodniczą dostaniesz w wiekszości sklepów atraktor to taki  na jaką rybę sie nastawisz jakiej jest najwiecej jezeli lepszcze wystepuja w duzej ilosci to dodaj kolendre tylko nie za duzo łów tam gdzie jest woda bardziej nagrzana nie koniecznie na głebokiej a na hak duzego wyboru to teraz nie masz tylko biały ewentualnie kuku i uwazaj z zaneta lepiej nie donecic jak przenecic żyłka głowna to coś z przedziału 0.18 do 0.27 max jeżeli są zaczepy t  0.27 czym ciensza tym mniej widoczna lepsze efekty ale mniejsza wytzrymałość  przypon około 25-40 cm od 0.08 - 0.13 mm zależy jakie duze rybki jak jest duzo karpia to 0.13 jak sa ploteczki leszcze to 0.08 uniwersalna bd 0.10 a haczyki dobieramy do przynęty podam ci zaraz atraktory do poszczegółnych ryb   aha i dodawaj do zanety troche przynety na jaka bd łowił czyli jak na białego to dodaj troche bieałego przynete do zanety dodawaj w ostatniej chwili
[2012-04-09 13:33]

xxxczokxxx

wanilia – leszcz, krąp, jaz, karaś;

karmel – lin, karas, leszcz, krap, ploc;

miód – karp, karaś, lin;

cynamon – leszcz, krąp, karaś, karp;

kokos – leszcz, krąp, płoć, karaś, lin;

tutti-frutti – karp, lin,

kozieradka – płoć, leszcz, lin, karaś;

nostrzyk – płoć, leszcz, lin, karaś;

kminek – płoć, krąp;

anyż – płoć, karaś, krąp;

kolendra – płoć, leszcz;

koper włoski – krąp, płoć. [2012-04-09 13:34]

djlucky

I jeszcze jedno pytanko, w regulaminie są opisane dwie zanęty ciężka i lekka, przy czym najpierw nęci się ciężka a potem już wolno tylko lekką. Czym się różnią te zanęty. Nie chciał bym odpaść za niedozwoloną zanętę w trakcie zawodów.      [2012-04-09 17:00]

Randal

I jeszcze jedno pytanko, w regulaminie są opisane dwie zanęty ciężka i lekka, przy czym najpierw nęci się ciężka a potem już wolno tylko lekką. Czym się różnią te zanęty. Nie chciał bym odpaść za niedozwoloną zanętę w trakcie zawodów.     


,,2.7. Ilość jednorazowo wyrzucanej przez zawodnika zanęty definiuje się następująco: - zanęta ciężka - bryła zanęty dowolnej wielkości (uformowana dopiero po dokonanej kontroli ilości zanęt i przynęt). Nie wrzucone kule zanęty ciężkiej po sygnale „wolno łowić” (czwarty sygnał) należy rozkruszyć. - zanęta lekka - bryła formowana i pobrana jedną ręką przez zawodnika jednorazowo z pojemnika, bez dociskania o żaden przedmiot (udo, wiadro, ect.) Wyjątek stanowi nęcenie klejonymi białymi robakami. Ich porcja powinna być pobrana z pojemnika jedną ręką ale kula może być formowana przy użyciu obu rąk. Bryła zanęty lekkiej nie może być uformowana przed sygnałem „wolno łowić” (czwarty sygnał). Zabrania się używania zanęty w opakowaniach umocowanych na lince. Dozwolone jest tylko zanęcanie ręczne lub z użyciem dwuręcznej procy oraz nęcenie pojemnikiem (kubeczkiem) umieszczonym na szczytówce wędziska. Dozwolone jest stałe zamocowanie pojemnika (kubka) na końcówce wędziska lub topu wędziska.,, [2012-04-09 17:39]

Randal

http://www.pzw-na-skarpie.wedkuje.pl/media/kolo,kolo-pzw-przy-sm,0,7516,376.html  .Na tej stronie znajduje się regulamin dotyczący zawodów spławikowych.   [2012-04-09 17:42]

xxxczokxxx

a co do tych zanet to jezeli jest tam tez duzo drapieznika to daj ciemniejsza zanete uzasadnienie: ryby nie chca podplywac do jasnej zanety  bo sa widoczne dla drapieznika
[2012-04-09 19:45]

djlucky

a co do tych zanet to jezeli jest tam tez duzo drapieznika to daj ciemniejsza zanete uzasadnienie: ryby nie chca podplywac do jasnej zanety  bo sa widoczne dla drapieznika

Dzięki wielkie za uwagę nie pomyślałem o tym. Jeśli chciał bym się nastawić na okonie to jet jakiś sposób na zanęcenie pod ten gatunek? W czasie spacerku wzdłuż brzegu zauważyłem już parę świeżych opakowań po białych robakach lub pince. Może wystarczyło by zanęcić na płoć i leszcza z domieszką robaków i same wejdą .
Dzięki również za wyjaśnienie tematyki zanęty, nie chodzi tu o rodzaj zanęty tylko wielkość brył wrzucanych do wody  :)      [2012-04-10 09:33]

Mnówstwo tematów w tym klimacie. Zamykam [2012-04-14 18:44]

Randal

Mnówstwo tematów w tym klimacie. Zamykam


Przepraszam, co i dlaczego zamykasz?. [2012-04-14 19:39]