Jak się przygotować na nocną zasiadkę nocna zasiad

/ 5 odpowiedzi
Witam, chciałbym wybrać się na tzw.  "Nocną zasiadkę" nad Wartę.Łowie na spinning szczupaki, okonie oraz sandacze.Jest tam taka spora przykosa na, której łowie.Głębokość ok.8m.Ryby tamtejsze(z tego co wiem) to okonie,szczupaki,leszcze,sumy i płocie.Chciałbym o pomoc w dobraniu przynęty oraz  w co mam się zaopatrzyć i wziąć tam, na co mam uważać.Wiem także że w tamtejszych terenach pojawiają się dziki. 
speed1599


Witam!
1. na taka zasiadke wez kolege lub kilku (zawsze razniej i bezpieczniej)
2. latarka czolowa (podstawa)
3. co do przynet to egzamin zdaja wszytskie ustrojstwa tworzace mocna fale akustyczna we wodzie oraz wibracje , ciekawa przyneta sa tez powierzchniowe popery
4. jakies spodniobuty lub wodery mile widziane
5. dzikow sie nie obawiaj
6. ostroznosc przede wszystkim , cisza

to powinno ci wystarczyc pozdrawiam (2011/10/13 22:11)

sammy9


Dziękuje za informację. (2011/10/13 22:33)

bednar14


Termos z ciepłom kawką lub herbatką. (2011/10/14 09:30)

kufel-25


No i dobrze jest przyjść trochę wcześniej kiedy jest jeszcze dobra widoczność żeby się spokojnie rozłożyć i przygotować do łowienia , no i zabierz niezbędne minimum rzeczy które ci będą potrzebne im więcej tym łatwiej to pogubić w nocy :-) (2011/10/14 10:40)

ryukon1975


Znajomość miejscówki i światło to podstawa latarka czołowa i zwykła.
Druga sprawa to używać tego światła tylko w potrzebie,tak by cała rzeka i okolica nie wiedzała zaraz po przyjeździe że łowisz.Na łowisko jeśli je znasz wystarczy przyjechać godzinę przed zmrokiem,jeśli jest nieznane wcześniej 2- 3 godziny.
Teraz wskazane by było jakieś małe ognisko,szczególnie jak chcesz siedzieć całą noc.Latem nie palę ogniska,siedzę tylko przy świecy (wkład do znicza) a jak jest potrzeba to używam latarek.
Przygotowanie sprzętowe musisz mieć gotowe przypony i inne drobiazgi bo w nocy cieżko zrobić takie rzeczy i szkoda na to czasu.Przynęty też warto mieć zabezpieczone( np.robaki przed ucieczką ) i pod ręką ale tak by nie przeszkadzały.
Ubranie i buty teraz priorytet ale zawsze ważne.Wybierz tak by czuć się komfortowo i łowić a nie myśleć np.o zimnie.
Ogólnie na pół godziny przed zmrokiem stanowisko ma być gotowe a kije zarzucone bo potem będzie już kłopot,szczególnie jak jeszcze nie byłeś na nocce. (2011/10/14 11:06)