Zaloguj się do konta

Jak się pozbyć sumika amerykańskiego ?

utworzono: 2012/08/12 13:17
kamil16430

Witam,macie jakiś dobry sposób żeby wypędzić z łowiska sumika karłowatego??
U mnie to plaga więc proszę o porady
[2012-08-12 13:17]

MASTINO

Kolego, tylko wyłowienie go do zera może go "wypędzić" z łowiska. A tak poza tym, to jest podobno pyszna ryba.  [2012-08-12 13:27]

JKarp

Kolego, tylko wyłowienie go do zera może go "wypędzić" z łowiska. A tak poza tym, to jest podobno pyszna ryba. 



CześćMaciek bez " podobno "- jest pyszny.Nie da się wyłowić do zera - tylko regularne łowienie tej ryby może zmniejszyć populację tej ryby.JK [2012-08-12 13:38]

z@mela

znam zbiorniki w których  sumik byl pare lat a poźniej wyginął   albo  jego populacja zostala w jakis sposob znacząco zmniejszona bo sie ich nie lowi na wędke  i nie wiem  co za tym stoi   szczupaki ?  sumy ?   czy może coś  innego im nie przypasiło.


[2012-08-12 14:28]

MASTINO

Kolego, tylko wyłowienie go do zera może go "wypędzić" z łowiska. A tak poza tym, to jest podobno pyszna ryba. 



CześćMaciek bez " podobno "- jest pyszny. Nie da się wyłowić do zera - tylko regularne łowienie tej ryby może zmniejszyć populację tej ryby.JK



Mam tę świadomość, dlatego jest w tym zawarta nutka ironii. 

[2012-08-12 14:50]

krychu26

jeśli to twój zbiornik, to wpuszcz szczupaki powinno pomóc [2012-08-12 15:24]

MASTINO

jeśli to twój zbiornik, to wpuszcz szczupaki powinno pomóc


Chyba sumikom, bo ikra szczupaków im też smakuje, a sumiki nie są wymarzonym pokarmem drapieżników.

[2012-08-12 15:38]

Roxola

Witam,macie jakiś dobry sposób żeby wypędzić z łowiska sumika karłowatego??
U mnie to plaga więc proszę o porady


Sprawdzonym sposobem na pozbycie się z łowiska (nie zbiornika) małego okonia jest częste strzelanie z procy gotowanymi ziarnami konopi, możesz spróbować tak przegonić też sumika.Nie gwarantuję, że na tą rybę też to poskutkuje, bo bardzo rzadko łowię sumiki, ale często,używam procy nie tylko do robaków. [2012-08-12 16:33]

QBS

Głupio się przyznać - mając 10-12 lat wytępiliśmy dla odmiany ładnie jaźie sąsiadowi na prywatnym stawie, z jakiegoś powodu mu przeszkadzały. Z początku "kłusowaliśmy" wyciągając mu "owe" rybki o czwartej nad ranem na normalny zestaw (co zakończyło się nierzadko kąpielą z odciskiem buta na d*pie) Potem sam nas o to poprosił i pod nadzorem testowaliśmy wujkowy patent: kwas borny. Urządzaliśmy sobie taki odłów kontrolny z podbierakiem z selektywną zbiórką ryb pod nadzorem. Myślę, że o ile to zbiornik prywatny można spróbować - mąka, siekane robale, coś do dociążenia, zamiast wody kwas borny, małe kule przy brzegu  - które w krótkim czasie opędzlują sumiki. Potem tylko zbierać.

Oczywiście o ile jest to TWÓJ zbiornik.
[2012-08-12 16:43]

mateusz196

Do zmniejszenia ilości proponuje Ci zorganizować parę razy zawody w których będzie liczył się tylko sumik;)
[2012-08-12 18:51]

DelTor0

Slyszalem ze pstrag teczowy skutecznie tepi sumiki, jak wiadomo obie ryby z hameryki ;) Tylko ze przy okazji gania tez inne ryby :) [2012-08-12 19:10]

Artur z Ketrzyna

jeśli to twój zbiornik, to wpuszcz szczupaki powinno pomóc

Daremna robota ze szczupakiem. Sumik ma kolce w płetwach piersiowyh i grzbietowych. Broniąc się stoszą je. Tak więc szczupak atakujac taką rybkę ryzykuje że utknie mu w gardle i się udusi.
(Jak małe szczupaczki polujące na cierniki)

Jedyna rada to wyłowić wszystką rybę, spuścić wodę i oczyścić do cna, tak by nie było tam odrobiny mułu, czy czego podobnego w czym ten osobnik mógł się schować i przeżyć.
On szybko się pleni i jest wszystko żerny, dlatego tak się rozprzestrzenia w zbiorniku do którego go się wpuszcza.
[2012-08-12 21:16]

kamil16430

Sumik karłowaty to bardzo dobra ryba ,to nie jest mój zbiornik tylko sąsiada i jest bardzo duży a gdy próbuję się nastawić na karpia niespodzianka sumik, spławik=sumik grunt=sumik feeder=sumik a szczupak od dawna jest wpuszczony i nic z nimi nie robi
[2012-08-13 11:58]

ralfinowak

Jak go wytępić nie wiem, ale mam prosbę przy okazji tego tematu...czy ktos wie gdzie złowić tę rybkę w województwie łódzkim albo kujawsko-pomorskim?
[2012-08-26 13:07]

z@mela

ciekawy jestem dlaczego w niektorych akwenach  sumiki  byly i wyginęły pomimo  braku  jakichkolwiek dzialan  ze strony czlowieka  .
Coś  u musialo  nie przypasować  ale dlacego po kilku latach  zycia   i rozmnazania się   .
[2012-08-26 13:20]

Piotr 100574

zrób zlot wędkarski a koledzy  pomogą go wyłowić
[2012-08-26 13:26]

ogtw

Można ogłosić gdzie i na co można go złowić. Znajdą się chętni. [2015-03-06 16:33]