Jak się ma waga przynęty do C.W. kija?

/ 14 odpowiedzi
Co się będzie działo gdy będę miał przynęty o wadze 5g a wyrzut wędki będzie wynosił np. 10-40g , czy da się łapać wtedy?
Jack14


Ja też mam PROBLEM z oddawaniem moczu.

Mogę się przyłączyć?

(2011/11/18 19:05)

marek-debicki


Łapać się może i da, ale efekt będzie taki jak byś podpiął przynętę do kija od szczotki!!! Będą problemy z wyrzucaniem przynęty, co by to nie było i jak poprzednik napisał, wędka będzie bez czucia. (2011/11/18 19:07)

jajarz


 Kolego, z tego co ja wiem, to kij o cw 10 - 40 jest sztywniejszy od kija o cw np. 5 - 25. łowić się da, ale do lekkich przynęt lepsze są kije o mniejszym cw, chodzi tu o sprężystość kija prz wyrzucie przynęty.

To tak z mojego doświadczenia, ale może jeszcze ktoś się wypowie a i może się okazać, że i ja się mylę :)) (2011/11/18 19:07)

GRZEŚ


Kiedyś nie było takich problemów, a teraz każdy na musi mieć pięć wędek spinningowych o różnych ciężarach (wyrzutowych) a to jest ciężar w którym wędka najlepiej się spisuje :))))) (2011/11/18 19:12)

Jack14


Pytanie : PROBLEM

Ja też mam problem i co z tym zrobic?

 

(2011/11/18 19:18)

u?ytkownik95678


Zgadzam się Grzesiu. Ale w ostateczności można se kupować przynęty od razu z kijami pod dany ciężar. Potem można se śmigać np. brzegiem rzeki z dwudziestoma patykami na plecach. Jak kto lubi.... nie? (2011/11/18 19:39)

GRZEŚ


Zgadzam się Grzesiu. Ale w ostateczności można se kupować przynęty od razu z kijami pod dany ciężar. Potem można se śmigać np. brzegiem rzeki z dwudziestoma patykami na plecach. Jak kto lubi.... nie?


 

 

No, jak golfiarze i jeszcze pomagiera do wózka z kijami :))))) Pozdrawiam

(2011/11/18 20:01)

Artur z Ketrzyna


Co się będzie działo gdy będę miał przynęty o wadze 5g a wyrzut wędki będzie wynosił np. 10-40g , czy da się łapać wtedy?

„Forum – Co i Jak? (zasady poprawnego korzystania z forum).

1) Tytuł;

  1. Tytuł powinien mówić o czym jest zawartość wątku, powinien zawierać słowa kluczowe. Po jego przeczytaniu powinniśmy wiedzieć o co chodzi autorowi tego wątku, o co nas w nim pyta lub czego się tyczy ten wątek; łowiska, sprzętu, porady, czy też innego problemu. Ważne by było w nim określone jaki nas nurtuje problem. Np.; „Wędka Dragon… - czy to dobry pomysł?” lub „Amur - jaka zanęta?”.
  1. Musi to być nazwa własna, związana z problematyką - treścią zakładanego wątku. Nie wskazane jest tytułowanie naszych wątków słowami; Pomocy, Ratunku, Pytanie itp. bo nic nam one nie mówią i wywołują różne niechciane posty i często Ci co maja coś znaczącego do powiedzenia w tum temacie go omijają. Taki tytuł nie pozwoli nam znaleźć tego tematu przez wyszukiwarkę, bo nie zawiera słów kluczowych.
zbyszek272 Tak na przyszłość.

Co do twego pytania to w zależności do czego będzie stosował taką wędkę (technika łowisko, gatunek poławianych ryb).
No i jeśli podałeś całkowitą masę zestawu (spławik+ obciążenie i przynęta, lub główka dzigowa + guma lub tandem), to może być troszkę przy sztywna. Rzuty nie będą tak precyzyjne i będziesz musiał wkładać to więcej siły. Zaś prowadzenie przynęty będzie nie czytelne, szczytówka praktycznie nie będzie reagować (z wyjątkiem dużych wirówek typu algia).
Ja też praktycznie nie będzie pracować podczas holu małych rybek.

Jack14 jak masz problem z kulturalną rozmową, to może lepiej jak byś się wogóle nie odzywał. Bo wątpię by kogoś tu obchodziły twoje potrzeby fizjologiczne. (2011/11/18 20:21)

Jack14


No i to jest prawidłowe działanie.

Wreszcie.

(2011/11/18 21:46)

Romuald55


Ciężar wyrzutu podawany jest przez producenta dla ułatwienia doboru odpowiedniej przynęty,jeśli chodzi o spining lub ciężaru zestawu.Chodzi tu o sprężystość,która umożliwia celne i dalekie rzuty.I tak np c.w. 10g nie nadaje się do rzucania zestawem np 50g i to nie ze względu na możliwość złamania kija lecz ze względu na zbyt dużą sprężystość co uniemożliwia wręcz prawidłowy rzut.Podobnie przy c.w. np 100g trudno rzucić celnie i daleko zestawem 5g np.Przy łowieniu nie ma to większego znaczenia.Trzeba dodać,że wędki o mniejszym c.w. są używane do łowienia głównie okoni,kleni czy jazi.A o większym c.w. na większe drapieżniki. (2011/11/18 22:14)

89krzysztof


Zapytajcie starszego wędkarza, nie mającego dostępu do internetu i wszystkich nowinek technicznych jaki ma cw kija. To usłyszycie, że nie interesuje go to, bo on łowi ryby tak jak mu się podoba i tak jak mu odpowiada. A wy tu się przejmujecie, że macie 5gramową rozbieżnością pomiędzy kijem a przynętą.  (2011/11/19 08:31)