Jak się ma sumik K. w tą jesień?

/ 38 odpowiedzi
u?ytkownik38976


Mastiff Sorry ale przeczysz sam sobie nieco wyżej dałeś głos nt suma a teraz piszesz o sumiku. Najważniejsze  jest aby być zdecydowanym a nie zabierać głos jak popadnie


Chyba wyraźnie napisałem na początku, że nie wiedziałem o którą z tych ryb chodziło.

1-szy post: Chyba chodzi Ci o SUMA , a nie sumika? Bo to dwie różne ryby. :) Sum jest już mniej ruchliwy, ale żeruje jak każdy drapieżnik przed zimą. 

2-gi post: A jeśli o SUMIKA (sumik K.) Ci chodzi, to czemu na trupka?! Jak na trupka? Robaka trupka? :)

Czego Ty tu nie rozumiesz? Gdzie jeszcze pisałem coś o sumie lub sumiku? Userów pomyliłeś kolego? Czegoś nie zrozumiałeś i zabierasz głos jak popadnie? Głos daje pies, ja napisałem posta.

(2010/10/04 12:27)

pawelz


Użyj podbieraka:) Ten jest dozwolony.

Poradzic mozna sobie na rozne sposoby. Ale gdzie tu logika.
Kabel z 220V pociagniety z domu bede mogl do wody wsadzic, ale podrywki juz nie. Obled. (2010/10/04 12:41)

u?ytkownik35088


Masz rację. Nie wiem tylko czy Polacy to jeszcze nie jest zbyt "dziki" aby legalnie mógł korzystać z podrywki. Co by nie gadać zawsze najwięcej stracą sprawiedliwi bo będą przestrzegać RAPR-u. A kłusole mają gdzieś RAPR więc podrywkę nie tylko posiadać ale i stosować będą. (2010/10/04 12:45)

gruby0113


Oj tam to tak jak byście kupili płotkę w sklepie 14cm. kupić możesz a łowić???? Sami sobie odpowiedzcie w razie kontroli wiesz co Ci grozi tak jest z podrywką kupić możesz ale po co.
Pozdrawiam (2010/10/04 15:20)

Matys24


Do kolegi Bigrybka95: moja propozycja jest taka żeby dowiedzieć się czegos o łowieniu sumika KARŁOWATEGO ( dużymi literami bo tu nie zawsze wiadomo) załuz nowy wątek lub napisz do mnie na gg, bo sam widzisz że jak to na tym forum często bywa każdy ma tysiące  innych tematów a nikt nic pożądnego nie pisze na temat. (2010/10/04 16:47)

Matys24


Nie stosuje rurki antysplątaniowej na żyłkę zakładam ciężarek ołowiany ( wole oliwki niż te przelotowe) do tego dowiązuje przypon  z plecionki  o długości nie większej niż 30-40 cm. Hak nie musi być zbyt mały bo byczek momentalnie głęboko łyka ( jak już wcześniej wspominałem mniejsze przynęty bo te które się w pyszczku nie mieszczą  żuje jak gume) co do sprzętu to chyba wszystko (2010/10/04 16:51)

Matys24


Pytałeś jaka pora moim zdaniem jest najlepsza? Zaczynam łowić  jakieś 2 godziny przed zachodem słońca i siedze tak do 21-22 brania później też są ale niestety brak czasu nie pozwala mi siedzieć dłużej. W piątek mam plany na dłuższy pobyt. Radze cprzyj ść na łowisko wcześniej i mimo ciepłego ubrania zadbać o jakieś nie duże ognisko bo wieczory teraz już mamy zimne (2010/10/04 16:53)

Matys24


Mam jedno pytanie jak masz zamiar doczytywać brania sumika karłowatego? Jak będziesz siedział dłuzej nie zapominaj latarki najlepsze są czołowe bo wtedy masz dwie ręce wolne (2010/10/04 16:55)

WojMatt


Kolega Mastiff ma jak zwykle rację!! Nawet jeśli chodzi o plagę naszych wód, "smoka wawelskiego", " smoka", gargamela'', itd. Pamiętajcie!! Przedewszystkim RAPR!! Pozdrowinka. MS (2010/10/04 21:04)

WojMatt


Kolega Mastiff ma jak zwykle rację!! Nawet jeśli chodzi o plagę naszych wód, "smoka wawelskiego", " smoka", "gargamela'', itd. Pamiętajcie!! Przedewszystkim RAPR!! Pozdrowionka. MS
(2010/10/04 21:09)

mar83


Wrażliwy Waść jesteś szkoda,że do tej pory nikt nie zwrócił Ci uwagi nt pisania kulturalnych postów a przykłady Twojej twórczości liczyć  można na kopy.Pozdrawiam Cię mocno (2010/10/04 21:54)

mar83


Post kierowany do Mastiffa oczywiście (2010/10/04 22:35)