Jak samodzielnie odlewać główki do kogutów ?

/ 16 odpowiedzi / 7 zdjęć

Kto sam odlewa główki? jak można samemu wykonać forme?

JOPEK1971


Kto sam odlewa główki? jak można samemu wykonać forme?

Najtańszy jest gips budowlany z którego wykonasz formę,czsem odlewam "blachy" na suma,główki do gum lub pilkery na dorsza,dziś nie chcę mi się pisac ale daj znac na priva.

(2012/05/17 20:28)

n-glass


Witam. Formę do główek nie tak łatwo dobrze zrobić ale zajrzyj tutaj ceny są całkiem ok jak na taką jakość produktu.
http://www.formywedkarskie.pl (2012/05/17 20:59)

sarnina


Kolega wyzej ma racje lepiej kupic forme, jednorazowy wydatek i masz forme na lata albo jak wolisz na tysiace odlewow, ja kupilem forme do pilkerow, fotki ponizej z mojej "produkcji"  :)




(2012/05/20 17:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

sarnina


Forme kupilem na ebay-u.tutaj pilkery pomalowane podkladem (2012/05/20 18:05)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Robert1911


forma to jednak jest troszke kasy a mi nie chodzi o tysiące odlewów, potrzebuje główek na własne potrzeby (2012/05/20 18:52)

JOPEK1971


forma to jednak jest troszke kasy a mi nie chodzi o tysiące odlewów, potrzebuje główek na własne potrzeby


Formę można zrobic z gipsu,na kilkadziesiąt główek wystarczy,poczytaj trochę o odlewnictwie i będziesz wiedział dużo.Napisałem Tobie na priv czego masz szukac,więc nie wiem czy jesteś ograniczony czy walisz w ch....... (2012/05/20 19:01)

theman11


http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=262&postdays=0&postorder=asc&start=45

ładnie napisane krok po kroku jak zrobić :) kwestia dobrania odpowiednich śrutów i zważenia ich co by było wiadomo jaka gramatura jest :) (2012/05/20 19:01)

Robert1911


forma to jednak jest troszke kasy a mi nie chodzi o tysiące odlewów, potrzebuje główek na własne potrzeby


Formę można zrobic z gipsu,na kilkadziesiąt główek wystarczy,poczytaj trochę o odlewnictwie i będziesz wiedział dużo.Napisałem Tobie na priv czego masz szukac,więc nie wiem czy jesteś ograniczony czy walisz w ch.......


tak się składa, że nie mam wiadomości na priv. Wyluzuj człowieku troszke chyba mocno zestresowany jesteś. A tak dokładnie jestem "ograniczony". Ogranicza mnie brak zbędnej kasy kturą mogę wydać na hobby. Pozdrawiam. (2012/05/20 19:18)

Robert1911


http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=262&postdays=0&postorder=asc&start=45

ładnie napisane krok po kroku jak zrobić :) kwestia dobrania odpowiednich śrutów i zważenia ich co by było wiadomo jaka gramatura jest :)


Wypas. Dzięki. (2012/05/20 19:27)

szpenio666


Potrzebne będą dwa kawałki aluminiowego płaskownika grubość według uznania stalowa kulka z łożyska dobre imadło wiertarka dwie śrubki. Na początek wciskamy kulkę miedzy dwa płaskowniki za pomocą imadła później nie wyciągając kulki wiercimy otwory na bolce ustalające w jedną płytkę wkręcamy śrubki a w drugiej powiekszamy otwory. Wyciągamy kulke i wiercimy otwór do wlewania ołowiu najpierw małym wiertłem a później dużym ułatwi nam to wlewanie ołowiu oraz nie poparzymy rąk. (2012/05/26 14:40)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

waldi05


Bardzo proste i pomysłowe.Gratuluję inwencji. (2013/02/26 08:33)

Spawciu


jak sie robi miejsce na glowki w takim aluminiowym plaskowniku , jakos sie zgrzewa aby nabralo forme glowki czy jak ? (2013/02/26 10:50)