Jak rozpracować metodę łowienia w tym miejscu

/ 2 odpowiedzi / 2 zdjęć
Witam
Potrzebuje porady co do miejsca wędkowania.Jak widac na obrazku który pięknie namalowałem :) , w lato kiedy był niski poziom wody nie było problemu łowienia w tym miejscu na spławik bo nurt nie był na tyle mocny żeby mi spływał zestaw. Teraz kiedy jest wiosna poziom wody jest tam większy i teraz mam problem z łowieniem na spławik , akurat w tym miejscu gdzie namalowałem punkt łowienia jest spad przy korzeniu na prawie 4m , wiem że są tam ładne liny i płocie tylko jaki zestaw zastosowac zeby utrzymał się w miejscu , na koszyczek ? Co koledzy podpowiedzą? Pozdrawiam

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

moropolska


Może boczny trok ze spławikiem. wiem że tak łowią/łowili na dunajcu w okolicach tarnowa.
Przykładowy westaw >>>>>>

http://www.ssg.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=365
(2020/03/19 11:37)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ogtw


Moja metoda na łowienie w rzece, blisko brzegu na głębokiej wodzie, to metoda gruntowa z ciężarkiem ołowianym. Po zarzuceniu wędki, wybieram luz, zostawiam około 25cm luzu, żyłkę pomiędzy kołowrotkiem a pierwszą przelotką trzymam lekko naprężoną w palcach i czekam na branie. Branie, nawet kiełbika można wyczuć w palcach. Dobra sprawdzona metoda, tą metodą złowiłem mnóstwo kleni i brzan.
(2020/03/20 18:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.