Zaloguj się do konta

Jak rozpracować tę miejscówkę - propozycje

utworzono: 2014/01/04 23:31

Zakładam oto taki wątek, po troszku dla rozrywki na zimowe wieczory, po troszku dla wymiany doświadczeń i spekulacji, które mogą czegoś nauczyć. Namierzyłam dziś miejscówkę jak na poniższych zdjęciach, której zamierzam poświęcić sezon. (mam nadzieję na spore jazie i klenie i może tu wreszcie znajdę upragnioną brzanę, których u nas praktycznie już nie ma). Wydaje mi się fajna, ale trudna. I co ważne raczej nieodwiedzana, bo usytuowanie nie sprzyja dojazdowi. Mam prośbę do rzecznych wędkarzy, żeby podrzucili parę swoich pomysłów na takie miejsce, na co by się tu zasadzali, jakie metody a jakie nie, sposób podania zanęty itd.
Krótki opis miejscówki:Rzeka Warta/ zewnętrzny zakręt o długości ok 400m, na całej długości rynna, uciąg silny, myślę, że ok 10g, dno piach, na całej długości zanurzone konary, wysoki brzeg, miejscami gliniaste skarpy, maksymalna głębokość latem nie będzie raczej przekraczać 150-180 cm (jak na tutejszą wartę to i tak dużo)
[2014-01-04 23:31]

[2014-01-04 23:32]

[2014-01-04 23:34]

oli84

jest watek ktory dokladnie i odpowie na twoje pytania oto link :) polamania

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,jak-czytac-rzeke-ostrogi-opaski-burty-i-zakrety,71105

[2014-01-05 02:26]

jest watek ktory dokladnie i odpowie na twoje pytania oto link :) polamania

http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,jak-czytac-rzeke-ostrogi-opaski-burty-i-zakrety,71105




ale nie zadałem tego pytania, bo nie umiem się dobrać do takich miejsc (łowię ponad 30 lat i wiem co tam trzeba zrobić). Tylko temat wrzuciłem po to, żeby się pobawić wymianą doświadczeń i propozycji [2014-01-05 13:10]

Mietusik

Mogę się mylić, ale wydaje mi się tak:

Wiosną wolniejszy nurt-ryba wędruje w górę rzeki...

Latem i początek jesieni, w ciągu dnia rynna i za konarami drzew

          wczesnym rankiem, wieczorem na całej szerokości rzeki i na różnej głębokości.

Późna jesień i zima przykosy, ostrogi, wszędzie tam, gdzie wolniejszy nurt. Jazie i klenie lubią też zimą przebywać w wewnętrznych miejscach zakrętu.

Ciekawe jakie będą inne sugestie...

[2014-01-05 14:45]