Jak rozpocząć przygodę z wędkarstwem?

/ 7 odpowiedzi
Witam. Mam taką sprawe. Otóż w wakacje z wujkiem zabrałem się na rybki, spodobało mi się to i postanowiłem zdać kartę i zdałem. Jako, że mam wielką ochotę na ryby a wujek nie może na razie ze mną jechać bo pracuje postanowiłem sam już zacząć jeździć na ryby. Jako takiej wędki nie mam (mam taką z ryniacza) postanowiłem kupić siebie jakiś porządny sprzęcior. Mam do wydania ok. 400 zł. Co byście poradzili dla początkującego. Mieszkam niedaleko rzeki Narew i, że od niedawna mam prawo jazdy to nie chcę na razie ruszać nad jeziora itd. Tak jak wspomniałem główne łowisko na jakim będę łowił to Narew i starorzecza Narwi. Za pomoc z góry dziękuję.
MASTINO


Moim zdaniem rozglądnij się za sprzętem do metody gruntowej na feedera. Kwota, którą masz w zupełności Ci wystarczy na dobry sprzęt. A najlepiej będzie jak sprzęt kupisz sobie sam w sklepie wędkarskim bez sugestii z internetu jaka konkretna wędka i kołowrotek, bo sprzęt trzeba dotknąć, przymierzyć do dłoni, poczuć wagę, pracę wędki itd. Poproś sprzedawcę o zaprezentowanie iluś tam wędek i wybierz tę, która Ci przypasuje a wybór potwierdzi sprzedawca. Potem dobierz kołowrotek na tej samej zasadzie i za resztę siana dokup pozostały osprzęt do zestawów gruntowych. A jaki to osprzęt, to poszukaj na forum w tematach o tym. (2012/11/01 17:22)

ryukon1975


Wybrałeś wodę na której chcesz łowić,jest dobrze.
Teraz wybierz metodę jaka Cie interesuje spławik,spinning a może coś innego?
Wybór metody a potem głównych gatunków jakie będziesz chciał łowić pozwoli na wybór sprzętu. (2012/11/01 17:22)

Jack14


Proponuję teraz w okresie zimowym kupić odpowiedni sprzęt i wykorzystać go dopiero w roku następnym 2013 bo sama karta wędkarska nie wystarczy do wędkoawania na wodach PZW, a tym bardziej opłacanie składek, zezwoleń itp. na koniec roku jest raczej bezsensowne. (2012/11/01 17:42)

AsFriQ


Ja wiem żeby wszystko po nowym roku po opłacać tylko nie wiem od czego zacząć :D (2012/11/01 19:38)

Jack14


Witam. Mam taką sprawe. Otóż w wakacje z wujkiem zabrałem się na rybki, spodobało mi się to i postanowiłem zdać kartę i zdałem. Jako, że mam wielką ochotę na ryby a wujek nie może na razie ze mną jechać bo pracuje postanowiłem sam już zacząć jeździć na ryby. Jako takiej wędki nie mam (mam taką z ryniacza) postanowiłem kupić siebie jakiś porządny sprzęcior. Mam do wydania ok. 400 zł. Co byście poradzili dla początkującego. Mieszkam niedaleko rzeki Narew i, że od niedawna mam prawo jazdy to nie chcę na razie ruszać nad jeziora itd. Tak jak wspomniałem główne łowisko na jakim będę łowił to Narew i starorzecza Narwi. Za pomoc z góry dziękuję.


Do tego dodaj to co napisałem i koledzy w temacie "co chcesz" lub inaczej jakie ryby zamierzasz "łowić"?  (2012/11/01 19:55)

AsFriQ


Na początku miałem wielkie parcie na spinning ale po dłuższym zastanowieniu na początek chyba zacznę od ryb spokojnego żeru. (2012/11/02 08:21)

AsFriQ


??? (2013/03/01 22:23)