Jak rozpocząć karpiowanie?

/ 11 odpowiedzi
Witam, mam dopiero 15 lat i chciałbym tego lata rozpocząć moja przygodę z karpiami mam nadzieje ze ten post przyda się też innym nie doświadczonym wędkarzom a wiem moje pytanie polega na tym ze chciałbym sie od was dowiedzieć na co najlepiej sie łowię te piękne ryby mam na myśli na co te ryby łowić i jaka metoda myślałem o gruntówce tam gdzie łowię jest dno trochę muliste i pływają tam naprawdę sporę karpiki i jakiego haku użyć i jaka najlepiej zanete własną czy lepiej kupić łowić z brzegu czy gdzieś daleko wyrzucać mam nadzieje ze pomożenie. Dziękuję i pozdrawiam jak ktos kojarzy to chodzi mi o jezioro Debowa województwo Opolskie 
P.S jak byście mogli napisać mi najpotrzebniejsze rzeczy które powinienem znać o karpie 
BRZANA1971


musisz skierować pytanie bezpośrednio do "KARPIARZY" to są znawcy tej ryby,twardziele czekający noce i dnie na okazy swego życia bezwzgłędu na aurę (2012/04/29 21:09)

czarnypum


Witam, mam dopiero 15 lat i chciałbym tego lata rozpocząć moja przygodę z karpiami mam nadzieje ze ten post przyda się też innym nie doświadczonym wędkarzom a wiem moje pytanie polega na tym ze chciałbym sie od was dowiedzieć na co najlepiej sie łowię te piękne ryby mam na myśli na co te ryby łowić i jaka metoda myślałem o gruntówce tam gdzie łowię jest dno trochę muliste i pływają tam naprawdę sporę karpiki i jakiego haku użyć i jaka najlepiej zanete własną czy lepiej kupić łowić z brzegu czy gdzieś daleko wyrzucać mam nadzieje ze pomożenie. Dziękuję i pozdrawiam jak ktos kojarzy to chodzi mi o jezioro Debowa województwo Opolskie 
P.S jak byście mogli napisać mi najpotrzebniejsze rzeczy które powinienem znać o karpie 

Witaj
Nie uważam się za znawcę ale kilku wskazówek mogę Ci udzielić;
-gruntówka jak najbardziej, ewentualnie karpiówka
-dno zamulone więc zestawy włosowe z kulkami pop-up, pływającą kukurydzą lub czymś co       utrzyma przynętę nad warstwą osadów
-nęć ziarnami, kukurydza, konopie, groch, oraz pelletem i kulkami, sypkie zanęty tylko ściągają drobnice
-ze względu na muł dipuj kulki, ułatwisz rybom ich odnalezienie
-haki dostosuj do wielkości ryb, na które polujesz
-zanęć jedno miejsce 40-60m od brzegu, nęć punktowo jeśli masz możliwość, nie przesadzaj z ilością zanęty (2012/04/29 21:59)

u?ytkownik111910


Jedno ale skoro jest mul i bujna roslinnosc co da dipowanie kulek poza rozprzestrzenianiem sie w wodzie mgielki zanetowej? Raczej zastosowalbym kulki fluo lepiej widoczne w takiej wodzie dla karpi niz jakies dipy i inne dopalacze niepotrzebne. Po drugie co ma wilkosc haczykow do wielkosci ryb jakie sie lapie? Czasem na haczyk nr 1-2 mozna zlapac maluszka a czaszem na 6-8 rybe swojego zycia. Rozmiar haczyka sugerowac powinien nam to jakiej wielkosci przynete chcemy zastosowac na wlosie i to jak ostrozne sa ryby w danyn lowisku. Dobry kamuflarz to podstawa. Po trzecie i ostatnie wlasnie o to chodzi zeby necic sypkimi zeby sciagnac drobnice bo to znak dla karpia ze cos sie w wodzie dzieje. Widac ze jestes poczatkujacym karpiarzem dlatego przyjacielu daruj sobie takie rady. Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2012/04/30 12:07)

stahu89


Ja tęz robie pierwsze kroki i mój pomysł juz omawiałem na forum.. Ja mam zanęte na feeder do tego klej, dużo gotowanej na pół twardo kukurydzy, pszenicy. To wszystko mieszam, robie kule i do wody na hak nie za duży trafia kanapka: biały robak, przenica, kukurydza. rzut miejsce kul. Zanęcać będe na głębokości o 2-1,5metra. Choć zbiornik jest znacznie w niektórych miejscach głębszy to uważam że karpie żerują bardziej w takich miejscach niż na głębi.Świadczyć mógł by o tym fakt iż 5m od brzegu poprzedniego roku złapałem na tym akwenie 5 karpi nie za dużych ale zawsze.. (2012/04/30 13:06)

Jackass96


Jeżeli dla ciebie kulki proteinowe to czarna magia , to poczytaj trochę o nich. Kulka proteinowa jest najlepsza na karpie , jeżeli się niezdecydowałeś jaką metodą będziesz łowił , polecałbym Ci zestaw gruntowy z koszyczkiem. Zestaw składa się z rurki antysplątaniowej , koszyczka , krętlika lub krętlika z agrafka i przyponu z haczykiem. Napewno wiele forumowiczów poprawi mnie o to co napisałem , bo takich przykładów jak wiązać zestaw z koszyczkiem jest masa. Jeżeli już miałbyś łowić na koszyczek na haczyk założ białe robaki , pinke , kukurydze lub poprostu czerwony robak. Zapytaj wędkarzy którzy łowią na tamtym łowisku jakie są tam karpie , ufne czy może i mniej , na co biorą . Myślę że pomogłem :) Pozdrawiam (2012/04/30 13:37)

u?ytkownik111910


Koszyczek feederowy lub sprezynka czemu nie mozna tez na splawiczek probowac ale raczej mosntrum zadnego nie wyciagnie sie. Na wlos i kulki proteinowe to jedyna sluszna metoda na misiaczki. Pozdrawiam i polamania kija zycze. (2012/04/30 19:15)

szczawik1984


kolego carp4fun czy nie sądzisz że dla takiego początkującego gracza najlepszym sposobem będzie tak zwana "metoda" ??? trudne to nie jest a jest to połączenie specjalistycznego koszyczka którego obklejamy zanętą z metodą włosową . (2012/04/30 20:47)

stahu89


koszyk z dobrą zanęta(dużo kuku) na hak kuku z robakiem i przenicą i zobaczymy ;-) To polecam na początek. (2012/04/30 22:40)

u?ytkownik111910


Moze i metoda jest dobra ale latem, przez caly sezon raczej srednio sprawdza sie. Im szybciej nauczy sie robic zestaw na wlosie tym lepiej. Jezeli mowimy o stawianiu pierwszych krokow w wedkarstwie karpiowym ja zaczynalem od metody gruntowej i feederka. Pozdrawiam i polamania kija. (2012/05/01 16:18)

szirako123


Kolego tutaj masz wszystko opisane,jest tutaj poradnik dla wędkarzy,którzy stawiają piersze kroki w sztuce łowienia karpi.Powodzenia:) (2012/06/06 20:33)

szirako123


karpmax.pl/artykuly/poczatkujacy-wedkarz-karpiowy/.pl (2012/06/06 20:34)