Jak rozłożyć wędke?:)

/ 11 odpowiedzi
Koledzy,ratunku!!!Pożyczyłem znajomemu kijek,a dokładniej pisząc spining.Niedawno go odebrałem.Jest w stanie złożonym od kilku dni bo w takim go dostałem.Próbuje go rozłożyć i szlak mnie trafia bo ani drgnie.Ręce mi opadają ale mam nauczkę na przyszłość.Proszę o pomocne rady jak wybrnąć z tej sytuacji:)
jaxon1

Już psikałem i bez efektu pozytywnego:/ (2009/07/29 22:54)

jaxon1

Chodzi o dwuelementowy spining. (2009/07/29 22:55)

u?ytkownik3921

Kilka razy przerabialiśmy już ten wątek na forum. Najlepiej sprawdzało się właśnie wd 40. Wędkę należy ustawić pionowo, tak by płyn wpływał do środka złącza (jeśli jest nasadowe musisz ją powiesić szczytówką w dół). Po obfiym spryskaniu wędzisko zostaw na noc w tej pozycji. Rano wytrzeć do sucha i jak najbliżej złącza nawinąć po obu stronach paski skórzane(np. od spodni), a następnie starać się obrócić elementy wędki bez rozciągania. Dopiero kiedy zaczną się obracać spróbować je rozłączyć. Zamiast WD możesz użyć nafty. Drugim sposobem jest polewanie szerszej części złącza gorącą wodą(nie więcej niż 45 stopni-jeśli nie możesz włożyć ręki to jest za ciepła), w trakcie polewania również należy starać się obrócić elementy. Jeśli wędka ma zdejmowany korek na końcu dolnika-warto zdjąć go i od środka nalać WD lub ciepłą wodę. (2009/07/29 23:30)

KYLON

Widziałem kiedyś na zawodach jak rozczepiali dwa elementy tyczki,postaram sie to opisać,choć najlepiej jest to pokazać.Potrzeba trzech kumpli,jeden ciągnie element od str.kołowrotka tu blisko złączki ,drugi ciągnie element szczytowy też trzyma blisko złączki i teraz najważniejsza rzecz,ten trzeci na złączce zakłada dłoń ręki dokładając kciuk do trzech palców tak żeby w środku wyszło kółko i właśnie przy jednoczesnym ciągnięciu obraca dłonią naokoło zaciśniętej złączki.Może się uda,powodzenia (2009/07/30 07:09)

jaxon1

Dziękuje za rady.Mam nadzieje,że w końcu uda się ją rozłożyć. (2009/07/30 07:18)

burza10000

Życzę powodzenia też mialem podobny problem tylko z tyczką i WD40 pomoglo i terza zawsze mam je ze soba bo nieciekawie sie jedzie z dwoma elementami na dachu trzymanymi w ręku przez 75km (2009/07/30 10:06)

u?ytkownik6499

KYLON- ujmuje toładnie ale można tam dodać element "pukania " w złącze czymś twardym tak z wyczuciem żeby spowodować takie wibracje . I sprzętu nie pozyczaj ! Pisałem kiedyś na ten temat bloga pamietacie ? (2009/07/30 10:24)

u?ytkownik3378

wędkę pożyczać ? to tak jak byś żonę na róg wysłał... (2009/07/31 20:09)

burza10000

Jak to sie mówi 'Dobry zwyczaj nie pożyczaj' (2009/08/01 12:47)