Zaloguj się do konta

Hodowla roślin i ryb.

utworzono: 2021/06/27 13:42
michalzgierz1989

Myślę że każdy z czymś takim się spotkał, jeśli chodzi o popularne rośliny ja nie mam nic przeciwko, jeśli zostaną z nich zrobione tak zwane plechy (Fragment) to w akwenie zostaje dalsza część, natomiast ta druga rozrasta się w docelowym zbiorniku. Tutaj dość często jest problem z pozyskaniem tego typu roślin w sklepie, bo moczarka hodowlana zimy po prostu nie przetrwa, i sami sprzedawcy potrafią odesłać do stawu i podobnie się to dzieje z innymi roślinami, nawet lilia wodna kupiona z hodowli może powodować problemy. Z Rybami sprawa wygląda następująco, jeśli jest to akwen który za jakiś czas i tak wyschnie, a ryby mają szansę na godne życie u kogoś to dlaczego by nie, i tak zresztą nikt z takich miejsc ryb nie odławia zazwyczaj są skazane na śmierć, prosty przykład początkowy odcinek Bzury od Arturówka do stawu w Zgierzu w 2015 całkowicie wyschła i od tej pory nic tam nie ma jedynie roślinność próbuje jakoś się odbudować. W przypadku innych akwenów, należy wziąć pod uwagę że często osoby poszukujące mniej popularnych gatunków, potrafią grzecznie się zapytać lokalnego prezesa koła PZW gdzie takie ryby kupują na zarybienia, to często krawaciarze nie potrafią odpowiedzieć na takie pytania. Czy bym komuś zwrócił uwagę jakby siatką akwariową próbował coś złapać, zależy co by to było jeśli chronione jak najbardziej, jeśli popularne typu Kiełbik Krótkowąsy który wbrew pozorom dość dobrze się mnoży w warunkach oczkowych to raczej nie. I Przy okazji taka sugestia z mojej strony, jeśli chcecie coś wziąć do hodowli przy okazji wędkowania to tylko osobniki nie pokaleczone. Miałem za równo ryby złowione na wędkę, jak i siatką, w tym pierwszym przypadku bywa różnie jeśli chodzi o kondycje zdrowotną, często ryby nie chcą jeść i wdają się infekcję w efekcie czego dość szybko schodzą, natomiast w przypadku siatki tego typu problemy z reguły nie występują. Tak więc jeśli kiedyś złowicie szczególnie drapieżnika który się mocno szarpie to za nim go wypuścicie, obejrzyjcie jego ogólną kondycję czy nie ma gdzieś uszkodzeń, jeśli ma to jego szansę na przeżycie są niewielkie. [2021-06-27 13:42]