Jak przywrócić populację japońca w niedużym stawie

/ 5 odpowiedzi
 
witam.Jestem posiadaczem stawu 20m x 10m średnia głębokość 1,70m.Pływało w nim 2 lata temu mnóstwo japońców dzięki czemu była to frajda dla dorosłych i dzieciaków bo można je było połowić na wędkę.Ktoś doradził mi żebym wpuścił szczupaka to je troche pogoni i tu zaczęla się tragedia.Wpuściłem 11 szczupaków po 35 centymetrów i w rok czasu wykosiły wzystkie japońce.Staw był słabo zarośnięty więc nie miały się gdzie ukryć.Przypuszczam że zabrały się także za żaby bo też zniknęły a wcześniej było ich sporo.Rok temu zakupiłem sieć i udało się odłowić 7 szczupaków(70cm), ale zgodnie z moimi obliczeniami pływają tam jeszcze cztery (chociaż mimo wielu przeciągnięć siecią nic w nią nie weszło, a poprzednie 7 złapałem za pierwszym razem).Mam pytanie do was co mam zrobić żeby spowrotem dochować się w moim stawie japońców i żeby te 4 szczupaki nie zjadły wszystkiego co teraz do stawu wpuszcze?Dodam że nie mam możliwości spuszczenia wody i ładnie rozwinęła się roślinność.Pomóżcie
u?ytkownik57785


Jedynym wyjściem jest odłowienie trzech z tych czterech szczupaków, wtedy dopuścić karasi. Jeden szczupak zostać musi do eliminowania słabszych karasków. Postaw "pupy" na wodzie, spróbuj napięciem je otumanić. (2011/08/14 11:58)

JOPEK1971


Podejrzewam że tych czterech szczupaków już nie ma,mogły zostac wyeliminowane przez pozostałe,szczupaki. (2011/08/14 12:13)

u?ytkownik57785


TEMAT ZDUBLOWANY I PRZENIESIONY:

gdzie sie podziały cztery szczupaki?


Łowiska  Łowiska komercyjne na forum

Szczupak 

utworzono: 2011/08/14 12:34


 
kocich
witam.Jestem posiadaczem stawu 20m x 10m średnia głębokość 1,70m.Wpuściłem 11 szczupaków po 35 centymetrów i w rok czasu wykosiły wzystkie japońce.Staw był słabo zarośnięty więc nie miały się gdzie ukryć.Przypuszczam że zabrały się także za żaby bo też zniknęły a wcześniej było ich sporo.Rok temu zakupiłem sieć i udało się odłowić 7 szczupaków(70cm), ale zgodnie z moimi obliczeniami pływają tam jeszcze cztery (chociaż mimo wielu przeciągnięć siecią nic w nią nie weszło, a poprzednie 7 złapałem za pierwszym razem).Mam pytanie do was gdzie się podziała reszta szczupaków?Staw nie ma odpływu ani nie ma możliwości żeby kłusole go przetrzebili bo jest przy samym domu


#321653wysłano: 2011/08/14 12:37

 
Elwuo
Szczupaki to kanibale pozjadały sie nawzajem, najsilniejsze osobniki przetrwały ;)



#321654wysłano: 2011/08/14 12:37

 
Pawelski13
albo ktoś je wyłowił przed Tobą, ale więksi koledzy pożywlili się nimi gdy zabrakło japońców i żab.

(2011/08/14 12:49)

lukaszszwagier


Może wydry? u nas to prawdziwa plaga, kilka stawów wykosiły do zera! (2011/08/14 13:19)

Jack14


Tak naprawdę to przyroda zabiera z naszego (waszego) stawu min. 60% tego co wpuściłeś.

 

(2011/08/14 14:17)