Jak przytrzymać leszcze w zanęcie?

/ 3 odpowiedzi
Witam wędkuję nad Narwią i mam problem morze wiecie jak zatrzymać leszcze w łowisku ?  Od maja do końca września regularnie co wyprawa łowię jednego,dwa leszcze zależy na ile jestem jak jestem na jakieś trzy dni to łapię dwa a jak na jeden albo dwa dni to łapię jednego.Leszcze zawsze  mają powyżej 1,5 kg najczęściej są to 2 kg.Jak mam pierwszy biór leszcza takiego 2 kg np.i go wyjmę to koniec więcej już tego dnia nie złapię ani na drugi dzień też.A jak będzie ładny biór i nie uda mi się zaciąć. To będę miał biory do tąd aż wyjmę tą rybę. Łowię około 10 metrów od brzegu w tym miejscu gdzie łowię jest około 2,3 metrów głębokości i są wsteczne prądy.Łowisko zanęcam grochem,kukurydzą,pszenicą i zanętą firmy anpio na feeder. Co mam robić żeby zatrzymać leszcze ???   Łowię z gruntu.    
witiakwicol1

Najlepiej poprosić żeby zostały dłużej.Oczywiście to żart ale według mnie to używasz za grubych zanęt ryba poje i odchodzi.Spróbuj drobniejszych zanęt z dodatkiem pinki i gliny.Ja tak robię i gdy trafimy na dobre brania to są cały dzień a w nocy czasem wchodzą w łowisko te wielkie takie 60 cm a czasem większe.Pozdrawiam. (2011/01/25 18:55)

roczesla

Zanęcić i jak wejdą to szybko ogrodzić siatką. To też żarcik !!! zależnie od uciągu wody stosować lżejszą lub cięższą  zanętę. Lepiej mniej wsypać niż wiecej za to nęcimy częściej - jest to metoda skuteczniejsza. (2011/01/25 19:00)

piotrcarp

sprubuj necic peletem i przenicom dodaj jeszcze czegos na przyspieszenie trawienia np. konopie soje nec malymi porcjami koledzy maja racje moze zbyt duzo i tresciwie karmisz a do zanety dodaj melasy kuleczki wielkosci mandarynki dociazone zwirem powinny wystarczyc (2011/01/25 22:10)