Jak Przygotowanie kukurydzy zanętowej

/ 13 odpowiedzi
Witam! Mam pewien problem, a jest nim kukurydza. Chciałbym użyć jej do nęcenia. Wiem, że suchego ziarna nie mozna podawać rybą jako zanętę ani przynętę. Jak mogę ją przygotować? Czy ją wygotować czy tylko namoczyć w  wodzie? Jeśli namoczyć to ile czasu? Dodam, że ziarno jest wysuszone. Proszę o pomoc i pozdrawiam.       Killer45
gusto


Ja kukurydze mocze 12h z konopiami i gotuje do miętkości nadającej się na chaczyk.Powodzenia (2010/04/13 16:40)

gruby12345


ja mocze kuku 12 godz ok 2 kg potem gotuje az zrobi sie miekka wysypuje na durszlak az zleje sie woda potem wsypuje do miski dodaje pol  szklanki miodu i zostawiam na ok 4 godz az przejdzie aromatem miodu i jest ok super zaneta i przyneta zarazem pozdrawiam  (2010/04/13 17:25)

Waldi Fish


Można moczyć krócej, potem pogotować ze 2-3 godziny i potem zdjąć garnek z ognia okręcić szmatami, aby szybko nie wystygł i zostawić tak parę godzin. Trzeba wziąć pod uwagę, żeby nie było w garnku za mało wody, ponieważ skrobia zawarta w kukurydzy silnie chłonie wodę, przez co kukurydza silnie pęcznieje. (2010/04/13 18:16)

norbert851


A jeśli posiadasz szybkowar to gotuj 1h i odstaw na ok. 2h wtedy odcedz i gotowe. Jeżeli chcesz to przed gotowaniem włóż jakiś dodatek smakowy lub zapachowy np. któryś z tych co koledzy wyżej proponowali.Powodzenia

Pozdro 

(2010/04/13 19:15)

norbert851


Aha. Wcześniej namocz tą kukurydzę ale nie koniecznie 12h możesz troche krócej ok 6h. To też zależy od ziarna po pierwszym gotowaniu wyczujesz czy jest ok czy jednak trzeba troche dłużej moczyć. (2010/04/13 19:18)

Killer45


Niestety nie posiadam szybkowaru. Czyli mam namoczyć kukurydzę jakies 6 godzin, a póżniej gotować aż do zadowalającej mnie miękkości. Czy tak?

(2010/04/13 22:12)

szymbor


to się tyczy rozumiem surowej kukurydzy np z kolby ??    a jak przygotowujecie kukurydze z puszki ?? (2010/04/13 23:18)

minus


kuku z puszki jest praktycznie gotowa do użycia, można jedynie dodać jakiegoś atraktorka ale ja stosuję bonduelle bez dodatków bo jest słodka i ładnie się na haku trzyma. Do nęcenia kupuje na bazarku ziarna suszonej kuku i jak koledzy wyżej pisali, po namoczeniu gotuję, czasami razem z grochem a wodę z gotowania zlewam do butelki i dodaję jej na łowisku do zanęty. Ostatnio nabyłem od rolnika również grubo mielone ziarna kuku i to też gotuję... (2010/04/13 23:48)

Petrys


a jeżeli chciałbym żeby kukurydza z puszki miała jakiś fajny smak, np miodu, wanilii, truskawek, czosnku albo anyżu, to jak ją przygotować?? (2010/04/14 08:27)

Killer45


No dobra, kukurydzę wiem już jak przygotować. Mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy tak samo mogę przygotować przenicę lub peczak?

2. Jakimi atraktorami ją wzbogacić, aby zwabić karpia, leszcza i lina?

(2010/04/14 17:54)

szymbor


jest tutaj temat odnośnie kukurydzy więc tutaj podepnę swoje pytanie ... czy jak przyrządzimy specjalnie kukurydzę, która będzie dodatkiem do zanęty jakimś atraktorem to na haczyk trzeba zakładać tą samą co przyrządziliśmy do zanęty ?? chodzi mi o to czy ryba typu lin która jest ostrożna nie będzie miał podejrzeń że jedna kukurydza pachnie i smakuje inaczej niż ta na haczyku ... czy to nie odstraszy wtedy ryby ?? (2010/04/14 18:07)

dudekogr


najlepiej tę samą zakładać na hak, z moich doświadczeń wiem, że jednak zapach atraktora uzywany do zanety i przynety dziala na ryby pozytywnie, dlatego warto tę samą. ja ogolnie łowie na kanapke : kukurydza, rosówka, kukurydza, pozbywam sie wtedy brania drobnicy. (2010/04/15 22:20)

marcin997


Chciałem się oto zapytać ale kolega już mnie wyręczył . Dzięki bardzo :)
Pozdrawiam
Życzę połamania kija :)  (2010/04/18 21:58)