Jak przygotować czosnek do zanęty?

/ 14 odpowiedzi
jak w tytule ;)
aa i jeszcze... mam zanętę uniwersalną 1 kg i truskawka 1 kg. Z tego co czytałem truskawka jest dobra, ale na karpia... ja chce łowić leszcze i plocie. Mogę do tych zanęt dodać czosnek, przyprawę do piernika i  melase? nie zaszkodzi to rybą? Jak myślicie?
Jędrula


Zanęta truskawkowa , piernik , melasa i czosnek ....hm ? Kompozycja dość oryginalna aczkolwiek patrząc na karpiowe atraktory i połączenia to już mnie nic nie zdziwi . Naturalnie możesz dodać czosnek , sprawdź takie połączenia . Powodzenia . (2014/08/07 11:30)

maroxx


a mógłby mi Pan napisać jak przygotować owy czosnek? :) 

zmieszam wszystko i dam znać  jakie wyniki ;) (2014/08/07 11:33)

Jędrula


Kroimy ząbek czosnku na plasterki , zasypujemy łyżeczka cukru i jak dobry kucharz rozgniatamy nożem na papkę . Potem do słoika , zalewamy wodą i na rybach mamy gotowy atraktor . Możesz również zalać wrzątkiem to osłabisz ostrość czosnku , równie dobrze możesz czosnek rozgnieść na na rybach , wymieszać z woda i zrobić na tym zanętę . Pamiętaj jednak , że czosnek ma bardzo intensywny zapach i smak , nie wolno z tym przesadzać .

(2014/08/07 11:41)

JKarp


Dobry kucharz nie gniecie czosnku bo za szybko uwalniają się olejki eteryczne ;-)Czosnek trzeba drobno posiekać, zasypać cukrem lub miodem. Można dodać oleju słonecznikowego i takie coś odstaw w ciemne, w miarę chłodne miejsce. Po kilku dniach masz gotowy dodatek do zanęty i dip jednocześnie. JK (2014/08/07 11:53)

Jędrula


Dobry kucharz nie gniecie czosnku bo za szybko uwalniają się olejki eteryczne ;-)Czosnek trzeba drobno posiekać, zasypać cukrem lub miodem. Można dodać oleju słonecznikowego i takie coś odstaw w ciemne, w miarę chłodne miejsce. Po kilku dniach masz gotowy dodatek do zanęty i dip jednocześnie. JK

Janusz , jakby to usłyszał Gordon Ramsay albo Jamie Oliver to normalnie wywaliłby Cię z roboty :) a tak poważnie , to zależy do jakich potraw .

(2014/08/07 11:59)

JKarp



No to pół pognieć a drugie pół drobno posiekaj ;-)
JK (2014/08/07 12:09)

Artur z Ketrzyna


a mógłby mi Pan napisać jak przygotować owy czosnek? :) 

zmieszam wszystko i dam znać  jakie wyniki ;)

Możesz kupić czosnek granulowany. Dosypujesz mieszasz, moczysz i znów mieszasz... (2014/08/07 19:43)

SVT


Najlepszy jest świeży czosnek. Wyciskasz  do zanęty nad wodą, mieszasz, nakrywasz pokrywką i odczekujesz 15 minut.

(2014/08/07 20:04)

okontomek


a moge rozgnieśc czosnek nad wodą i w czystej postaci dodac  do zanęty ? (2014/08/07 20:05)

JKarp


Oczywiście, że można ale moim zdaniem lepszy aromat uzyskuje się jak zastosujesz sposób opisany przez Jędrulę lub przeze mnie. Nie znaczy to, że czosnek zgnieciony nad wodą nie pachnie. Mi osobiście bardzo podoba się złamanie czosnku miodem, wanilią ( prawdziwą ), squidem lub kryllem ( zapach dla twardzieli ) i kozieradką.JK

" a mógłby mi Pan napisać jak przygotować owy czosnek? :) 

zmieszam wszystko i dam znać  jakie wyniki ;)
Możesz kupić czosnek granulowany. Dosypujesz mieszasz, moczysz i znów mieszasz..."
To śmierdzi a nie pachnie czosnkiem. To nie ma nic wspłnego z czosnkiem. JK


(2014/08/07 20:56)

kurek154


Możesz kupić czosnek granulowany. Dosypujesz mieszasz, moczysz i znów mieszasz..."
To śmierdzi a nie pachnie czosnkiem. To nie ma nic wspłnego z czosnkiem. JK



no zależy jaki czosnek kupisz :p kiedyś, jak mieszkałem jeszcze w kamienicy i nie miałem ogródka właśnie to tak robiłem (kupowałem suszony); nie kupowałem jednak pierwszego lepszego opakowania, szedłem do sklepu, który handlował tylko przyprawami, tam można było kupić świeżo ususzony :) No teraz mając ogródek mam dużo czosnku posadzonego i część jest przeznaczona na ryby :))
(2014/08/08 07:33)

JKarp


Suszony czosnek - zgadzam się. Ale nie taki z torebki .JK (2014/08/08 07:45)

Artur z Ketrzyna


Suszony czosnek - zgadzam się. Ale nie taki z torebki .JK

Janek, ja mam takie podejście.
Nie wrzucam do wody nic czego sam bym nie mógł zjeść...

A na niektórych produktach przeznaczonych dla wędkarzy, pisze; "Produkt nie nadaje się do spożycia przez ludzi"

Ilu takich co stosują produkty, które już nie nadają się, a im ich szkoda, bo nieźle wyglądają. I tym sposobem psują mi moja miejscówkę. Która tak ciężko przygotowywałem!
I dziwią się że mają takie kiepskie wyniki... (a on takie rybki wypuszczał...) (2014/08/08 11:33)

Artur z Ketrzyna


dlatego wolę ostatnio spina. Bo tam to on najwyżej zerwie rybę, lub zostawi zerwaną przynętę. Ale nie zostawi na dnie jakiegoś trojącego/gnijącego świństwa. (2014/08/08 11:35)