Jak przygotować pieczywko fluo

/ 19 odpowiedzi

witam mam pytanie co do pieczywka fluo wiecie moze jak je samemu przygotowac ??:)


max1998


wiem jak samemu kupić w sklepie:) (2013/03/09 16:25)

mateuszgolcz


kupic kupic nie wszystko trzeba kupowac mozna samemu sprobowac zrobic..

(2013/03/09 18:29)

u?ytkownik26223


Chlebek Belgijski lub pieczywa fluo (to samo) to zabarwione pieczywo piekarnicze .samemu trudne do zrobienia bo w jaki sposób uzyskać granulat?? (2013/03/09 18:41)

roman55


 ciastowych. Następnie po przejściu przez piec zostaje na specjalnym rozdrabniaku, rozdrobnione  gdy jest jeszcze gorące aby uniknąć  drobnych okruszków i pyłu takich jak przypadku typowej bułki tartej. Następnie w obrotowej suszarni mikrofalowej która wygląda jak duży obrotowy cylinder który jest sprzężony z specjalistyczną pompą Vacum  gdzie następuje ponowny proces wyprażania. W trakcie tego procesu suszenia czy wyprażania dodatkowo dozuje się barwnik i atraktor aromatyczny do ciast  a potem paczkuje na taśmie ot i cała filozofia. Pozdrawiam

(2013/03/09 20:36)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mateuszgolcz


a jakby spróbować tak z płatków kukurydzianych małą podróbkę zrobić ?:D (2013/03/09 23:42)

89krzysztof


a jakby spróbować tak z płatków kukurydzianych małą podróbkę zrobić ?:D


No ale czemu nie spróbujesz, tylko pytasz wszystkich o pozwolenie ? (2013/03/10 07:34)

u?ytkownik75617


a jakby spróbować tak z płatków kukurydzianych małą podróbkę zrobić ?:D



Mógłbyś to zabarwić jakimś barwnikiem do jajek (on jest jadalny)  (2013/03/10 07:58)

mateuszgolcz


chodZi o to czy to wgl sie sprawdzi a nie pytam a pozwolenie .. (2013/03/10 09:23)

u?ytkownik26223


a jakby spróbować tak z płatków kukurydzianych małą podróbkę zrobić ?:D














z płatków kukurydzianych nie uzyskasz PIECZYWA .płatki są z mąki kukurydzianej. zresztą jak nawilżysz takie płatki to zrobi sie papka.szkoda zachodu. (2013/03/10 10:09)

Rool


może upiecz sobie chleb który już jako ciasto zabarwisz :D (2013/03/10 10:59)

szczepcio


pozostaje Ci tylko kupić (2013/03/10 12:52)

TOMEK WKW


witam mam pytanie co do pieczywka fluo wiecie moze jak je samemu przygotowac ??:)



Kolego nie słuchaj bzdur oczywiście że sam możesz zrobić pieczywko kolorowe. Oczywiście że nie będzie idealne jak to ze sklepu ale z powodzeniem taka samoróbka sprawdza się w łowisku. Wielu moich kolegów nie kupuje tego produktu tylko sami robią na bazie płatków owsianych. Płatki należy delikatnie zwilżyć spryskiwaczem (mgiełką). Następnie dodajemy barwnik i mieszamy do uzyskania jednakowego koloru na płatkach. Dalej wykładamy płatki i rozsypujemy aby w miarę do siebie nie przylegały i suszymy, najlepiej na kaloryferze albo jak ktoś ma podgrzewana podłogę.
Barwniki są dostępne w internecie, można również użyć barwników do ciast, tylko trzeba wyszukać kolory fluo.    (2013/03/19 09:31)

u?ytkownik26223


Tomku WKW sam napisałeś że robią kolorowe płatki owsiane.
A płatki a pieczywo to jest delikatna różnica.
nie wprowadzaj zamieszania bo kolega pytał o chlebek fluo a nie o płatki owsiane.To tak jakby z kaszy manny chcieć robić makaron.
No bez sensu. (2013/03/19 10:11)

TOMEK WKW


Tomku WKW sam napisałeś że robią kolorowe płatki owsiane.
A płatki a pieczywo to jest delikatna różnica.
nie wprowadzaj zamieszania bo kolega pytał o chlebek fluo a nie o płatki owsiane.To tak jakby z kaszy manny chcieć robić makaron.
No bez sensu.


Kolego przeczytaj jeszcze raz i spróbuj zrozumieć sens mojej wypowiedzi, chcę pomóc chłopakowi a nie rzucać kłody pod nogi, cwaniakować i się wywyższać. Nie podoba się Tobie moja wypowiedź to Twoja sprawa, ale nie krytykuj tego produktu jeżeli nie próbowałeś go używać. Są firmy produkujące zanęty i w swojej ofercie posiadają produkty określone jako pieczywo kolorowe, które są produkowane na bazie płatków owsianych. Te produkty są tańsze i wcale nie uważam, żeby były gorsze i gorzej wyglądały i pracowały w zanęcie. (2013/03/19 11:37)

u?ytkownik26223


witam mam pytanie co do pieczywka fluo wiecie moze jak je samemu przygotowac ??:)




























Kolega zadał pytanie o PIECZYWO więc mówię o pieczywie natomiast ty mówisz o płatkach owsianych.
Nikt nie mówi że sie nie stosuje płatków owsianych ale płatki to nie pieczywo.Ale widze że dyskusja z tobą nie ma sensu jeśli dla ciebie pieczywo i płatki to jest to samo. (2013/03/19 11:52)

TOMEK WKW


Kolega zadał pytanie o PIECZYWO więc mówię o pieczywie natomiast ty mówisz o płatkach owsianych.
Nikt nie mówi że sie nie stosuje płatków owsianych ale płatki to nie pieczywo.Ale widze że dyskusja z tobą nie ma sensu jeśli dla ciebie pieczywo i płatki to jest to samo.


Przecież ja nie mówię, iż to jest to samo, po prostu przedstawiam jedną z opcji - chyba po to jest forum, żeby się czegoś dowiedzieć.
Uważam tą dyskusję za zakończoną, gdyż kłótnia w niczym nie pomoże autorowi postu.
(2013/03/19 12:29)

mateuszgolcz


Ależ Panowie spokojnie :))) (2013/03/22 09:24)

krychu26


Wiesz, zrobić-zrobisz. Ale wyniesie ciebie to dużo więcej niż kupno chlebka. Da się zrobić wszystko:-) (2013/03/24 14:55)

u?ytkownik145121


Wystarczy zmielić suchą bułkę , lub chleb - potem ją zabarwić barwnikiem fluo / najlepiej w sprayu /  i wysuszyć / piekarnik , kaloryfer , słońce / (2013/03/24 15:47)