Zaloguj się do konta

Jak przygotować wątróbkę na suma ?

utworzono: 2012/06/04 14:49
krych24

witam Panowi mam pytanie dotyczące przygotowania wątroby drobiowej na suma. Powinna on być świeża czy może lekko śmierdząca. I jak ją najlepiej przygotować? Doda ze na wąsatego zamierzam zapolować na Odrze. i czy może go czymś zanęcić [2012-06-04 14:49]

jaca0019

Witam ja na Wiśle zawsze stosowałem śmierdzącą (zostawiałem cały dzień na słońcu).
O nęceniu suma sie nie wypowiem bo suma nigdy nie nęciłem.
POLAMANIA KIJA ;)
[2012-06-04 15:52]

owczarki

na suma można też wypróbować śmierdzące jelita [2012-06-04 16:12]

adamek19969

ja na rzece Warta zawsze dawałem taką świeżą. Ale i tak dla mnie najlepszą przynętą na suma jest pęk rosówek ;) [2012-06-04 16:30]

Jack14

Pęczek rosówek jest dobry (na wszystko) ale jeszcze lepszy jest duży żywiec na sumy, a nie sumiki, które to zazwyczaj są pierwsze. Jeszcze raz przypominam, że nie wszędzie można już pozyskiwać sumy (okres ochronny). Co do pytania jak przygotować wątróbkę to nie wiem zawsze stosowałem świeżą z różnymi wynikami.

[2012-06-04 16:54]

damian15417

Ja na sumika używam śmierdzącej, parę godzin na słońcu i jest wyśmienita... dla ryb:)
[2012-06-04 18:14]

janek1985

Ja raczej używalem świeżej ,ale i tak zamiast wątroby lepszy pęk rosówek :) [2012-06-04 22:41]

infor-bud

Witaj - ja używam śmierdzącej, podobnie jak kolega zostawiam ją na słońcu (w czasie dziennego połowu ryby białej) a na noc zasadzam się na suma. Co do sposobu eksponowania tak nietrwałej materii jak nadpsuta wątróbka to wrzucam ją do kawałka damskiej rajstopy - siatka bardzo wytrzymała, pozwala przynęcie rozsiewać swój "smrodek" no i tania i dostępna :)

(w podobny sposób można by też pewnie nęcić zapachem)

POŁAMANIA ;)

[2012-06-05 08:00]

spinningista1

Kolego krych24 spróbuj wątróbkę na pare godzin zostawić na słońcu,a co do nęcenia to możesz użyć krwi w proszku z dodatkiem gliny zanętowej
[2012-06-12 19:28]

sapeta

Oczywiście że można suma wcześniej zanęcić tak jak robią to przewodnicy w Hiszpanii którzy tydzień przed przyjazdem wędkarzy nęcą atrakcyjne miejscówki.Tylko proponuję nęcić w miejscu gdzie sum akurat często zagląda lub ma daną kryjówkę np.powalone drzewa stare zwaliska itp.bo nęcenie w nurcie ma sens wtedy kiedy aktualnie wędkujemy to z pewnością może zwabić dużego tłuściocha który podąży za żrudłem .
[2012-06-12 20:09]

krych24

pytanko do spiningista1 gdzie mozość na dostac owa krew w proszku? [2012-06-14 21:24]

Durny temat i czcza gadanina przy krajaniu mięsa. "Jak przygotować wątróbkę na suma "
Ludzie na świecie z głodu i pragnienia  umierają a taki tutaj urwipołeć z miasta , wychowany w dobrobycie - obmyśla jak tutaj suma nakarmić :wątróbką z supermarketu , dla ścisłości.
[2012-06-14 21:39]

JOPEK1971

Ja nęcę "uchem od śledzia" ;-) Wyniki mam całkiem dobre.Wątróbka z cebulką jest Ok.  [2012-06-14 21:43]

stahu89

Do  Blake Carrington jesli bola cie pytania o watrobke nie udzielaj sie na tym forum no niestety kukurydze, przenice ldzie takze przygotowuja dla ryb i nikt nie placze ze gdzies dzieci z glodu umieraja.. takie to niesprawiedliwe to zycie coz poradzimy.. ale tu nie jest akcja humanitarna tylko forum wedkarskie wiec jesli masz inne zainteresowania zmien portal. [2012-06-14 21:58]

lynx

Durny temat i czcza gadanina przy krajaniu mięsa. "Jak przygotować wątróbkę na suma "
Ludzie na świecie z głodu i pragnienia  umierają a taki tutaj urwipołeć z miasta , wychowany w dobrobycie - obmyśla jak tutaj suma nakarmić :wątróbką z supermarketu , dla ścisłości.

Black, radziłbym ci oddać swoje zarobki na biednych i głodujących a nie będziesz miał wyrzutów sumienia i postapisz zgodnie z nauką biblii.
A najlepiej porozdawaj wszystko.
Jak to zrobisz to daj znać.
[2012-06-14 23:18]

krych24

pozostały serdezcne podziekowania za pomocne rady życze polamania podczas eskapad!!!!!!!!!! [2012-06-17 21:01]

spinningista1

krych24 w zwykłym sklepie wędkarskim:)
[2012-07-09 12:05]

owczarki

ale ponoć 70%złapanych sumów to niestety na spining [2012-08-13 12:24]

Sumy można nęcić krwią lub pelletem halibutowym (ale do niego trzeba ryby przyzwyczaić np.nęcąc przez tydzień). Do kupienia w niektórych sklepach wędkarskich jest pellet o śr. 50mm jest świetny na włos i mały sumek go tak łatwo nie pożre.

Oto on:
http://allegro.pl/black-cat-chunk-na-sumy-mega-pellet-3kg-i2518552021.html

Połamania, Damian  
[2012-08-13 15:30]

zamixujpl

-Nie zostawiaj na słońcu , bo prędzej puścisz pawia zanim coś złapiesz.
-Kup świeżą wątróbkę drobiową.
-Najlepiej wątróbkę włożyć w pończochę wtedy nie będą nam skubały klenie czy okonie.
-Nęcimy zmieloną wątróbką.
-Na suma poluj w nocy - Wtedy żeruje. [2012-08-13 15:46]

withanight88

-Najlepiej wątróbkę włożyć w pończochę wtedy nie będą nam skubały klenie czy okonie.
-Na suma poluj w nocy - Wtedy żeruje.

Tu się zgodzę, wole nie złowić suma niż grzebać lapami w śmierdzącej wątrobie czy flakach Nie ma gorszego smrodu niż odór psującego się mięsa, no chyba,że zbuk. [2012-08-13 15:57]

lynx

-Na suma poluj w nocy - Wtedy żeruje.

Tu się zgodzę, wole nie złowić suma niż grzebać lapami w śmierdzącej wątrobie czy flakach Nie ma gorszego smrodu niż odór psującego się mięsa, no chyba,że zbuk.

Eeee tam. Przecież macie szczypce to można nimi nałożyć będąc na wdechu hahaha.
Ja nie mam węchu to mogę wam zakładać tylko do domu by mnie nie wpuszczono hahaha.
[2012-08-17 00:11]

vistula123

Witam, na suma zasadzam się zawsze wieczorem (w nocy najlepiej biorą). Łowiąc w Wiśle zarzucam wędkę w okolice zwalonych drzew kilka metrów od brzegu. Na nurcie nie łowię. Zawsze stosuję świeżą wąrtóbkę. Zanęta w koszyczku waniliowa + pinki lub białe. Zanęta wabi rybki co znowu wabi suma. Ważne żeby zabezpieczyć wątróbkę na haku (można w kawałek pończochy, ja obwiązuję nitką). Wątróbkę zakładam aż na plecionkę i hak. Mam dobre wyniki w łowieniu wąsaczy. Pozdrawiam i życzę sukcesu !!!!!!!! [2012-08-17 08:47]