Zaloguj się do konta

Jak przygotować zanętę ze sklepu? przygotowanie za

utworzono: 2011/08/16 23:04
michal250112

witam być może ten wątek wiele razy był na forum ale chodzi mi o konkretną odpowiedz.

kupiłem w sklepie wędkarskim zanętę na płoć i leszcza co dalej
co mam zrobić żeby była gotowa do wrzucenia do wody ?
[2011-08-16 23:04]

jarek95

WitamOdpowiednią ją nawilżyć i dodaj do niej pinke albo białych robaków uformuj kule i zanęcaj.
Pozdrawiam  [2011-08-16 23:09]

bluehornet

Dodaj atraktora, może być traper Vanilla Expert ,trochę prażonego słonecznika , kolendrę i ździebko biszkopta czekoladowego , można dodać trochę prażonych konopii. Nawilż  ( nie przemocz ) , przetrzyj przez sito, to powoduje równomierne nawilżenie a zarazem spulchnienie zanęty , dodaj , jak doradził @jarek95 pinkę , grube białe robaki , jeżeli masz dostęp , to również pocięte czerwone gnojaki . Trzeba trochę poeksperymentowć z dodatkami i poszukać tych , które rybom będą najbardziej pasować . Połamania kija .
[2011-08-17 10:13]

gtsphinx

Nie musisz nic dodawać. Wystarczy odpowiednio z umiarem dodawać wody mieszając przy tym zanęte aby była równomiernie nawilżona. Dobra konstystencja to taka kiedy uformowana kula po upuszczeniu jej z wysokości do wiaderka z zanętą nie rozpada się. Dodatki zanętowe oraz atraktory mają na celu zwiększenie atrakcyjności i podniesienie skuteczności zanęty a także selektywnie wpływają na poławiane gatunki ryb.

Pozdrawiam

[2011-08-17 12:10]

lukasz3148

namocz żeby była wilgotna i przetrzyj przez sito i jest ok chociaż ja lubię mokrą żeby nie spadała z koszyka ale jak na nęcenie będzie ok
[2011-08-18 11:22]