Jak przygotowac kukurydze do siatki PVA?

/ 9 odpowiedzi
nie wiem co zrobic zeby podac kukurydze punktowo w siatce PVA a zeby jej nie rozpuscilo. prosze o pomoc...
zosikxx13

Osuszyć kukurydzę ,albo jak wywozisz zestaw to  szybko wsyp kukurydzę do woreczka w miejscu gdzie zarzucasz (2011/04/14 15:33)

Ketsaic89

posiadam siatke a z jej przygotowaniem i zawiazaniem dłużej schodzi,obawiam sie ze wczesniej sie rozpusci (2011/04/14 15:44)

użytkownik26223

nie wiem co zrobic zeby podac kukurydze punktowo w siatce PVA a zeby jej nie rozpuscilo. prosze o pomoc...

Ugotowaną kukurydze podsusz(pozbądź się nadmiaru wody) ,następnie do miski nabierz wody a następnie dosypuj sól kuchenną  ,soli musisz wsypać tyle aby uzyskać roztwór nasycony w tym roztworze "kąpiesz" kukurydze i dopiero w tedy pakujesz  do PVA.Słona woda nie rozpuści PVA.
Możesz to samo co z solanką wypróbować z boosterem.Też nie rozpuszcza PVA. (2011/04/14 17:18)

użytkownik28802

a słona woda nie wpłynie na zapach kukurydzy?? (2011/04/14 17:56)

Adriann

Coś kosztem czegoś:D A tak na serio, to kolega ma racje. A co do słoności, to nie ma zbyt dużego wpływu. Sam tak robię:) (2011/04/14 18:40)

Daniec

Witam

Ja gotowane ziarna osuszam miksem do kulek proteinowych.

Osuszone ziarna przesypuję miksem i potrząsam pojemnikiem aż wszystkie ziarma wyglądają jak panierowane. Wrazie potrzeby dosypuję trochę miksu, tak by wszystkie ziarna były dokładnie pokrytę miksem. Dla pewności można sprawdzić ręką czy nie są wilgotne i do woreczka PVA.

Dodatkową zaletą tej metody jest smużenie w wodzie miksu po rozpuszczeniu woreczka.

Drobinki miksu unoszą się w wodzie tworząc słup zanętowy - tak jak wysoko pracująca zanęta.

Pozdrawiam

(2011/04/14 19:05)

Ketsaic89

dzieki wam wszystkim za podpowiedzi :) teraz tylko musze czekac do niedzieli zeby zrobic testy :) ale ta solanka to mnie zaskoczyliscie, na to bym nie wpadl napewno.... (2011/04/14 22:35)