Zaloguj się do konta

Wyrobienie karty wędkarskiej przez rodziców

utworzono: 2021/05/14 09:02
sliwa322

Witam mam pytanie jak przekonać rodziców żeby wyrobili mi kartę wędkarską mam skończone 14 lat do tej pory jeździłem na stawy prywatne ale chciałbym spróbować połowić na jakichś rzekach  [2021-05-14 09:02]

Basia Kier

W wieku 14 lat sam ubiegasz się o kartę wędkarską. Zgłoś się do koła wędkarskiego (najłatwiej dostępny będzie skarbnik) i tam cię dalej pokierują. Kartę wędkarską wydaje starostwo powiatowe na podstawie zdanego egzaminu w kole wędkarskim.
[2021-05-14 12:33]

panterasrc

Bez pisemnej zgody rodziców nic nie załatwisz. Musisz być ogólnie grzeczny, mieć dobre wyniki w nauce i wytłumacz im że to fajne i przyjazne dla środowiska hobby. [2021-05-14 13:26]

IraneRyan

Zgodnie z prawem możesz samodzielnie uzyskać zezwolenie na wędkowanie. Wystarczy zgłosić się do klubu wędkarskiego. Następnie należy uiścić opłatę i zdać egzamin. Komputery egzaminacyjne mają również zainstalowane programy time tracking software. Czas na zdanie egzaminu jest więc ograniczony. Następnie otrzymasz zezwolenie w ciągu 5 dni roboczych. [2021-05-14 14:31]

jurasek15

Swoją drogą dziwi mnie, że w dzisiejszych czasach rodzice mogą blokować taką pasję jak wędkarstwo. Powinni się raczej cieszyć.
Ciekawe jakby zareagowali, gdybyś przyszedł do nich, w jednej ręce wędka, w drugiej "połówka" plus torebka "suszu" i spytał czy masz zmienić zainteresowania? :) [2021-05-14 16:52]

IraneRyan

Zgodnie z prawem możesz samodzielnie uzyskać zezwolenie na wędkowanie. Wystarczy zgłosić się do klubu wędkarskiego. Następnie należy uiścić opłatę i zdać egzamin. Komputery egzaminacyjne mają również zainstalowane programy time tracking software. Czas na zdanie egzaminu jest więc ograniczony. Następnie otrzymasz zezwolenie w ciągu 5 dni roboczych.
da, treba
[2021-05-25 12:53]

Sith

(...)
Ciekawe jakby zareagowali, gdybyś przyszedł do nich, w jednej ręce wędka, w drugiej "połówka" plus torebka "suszu" i spytał czy masz zmienić zainteresowania? :)
Gorzej, jeśli wypiliby flachę i wypalili susz, a wędkę sprzedali żeby uzyskać środki na kolejną imprezę... ;)))
[2021-05-26 06:47]