Jak przedłużyć życie białym robakom?

/ 35 odpowiedzi / 2 zdjęć
użytkownik107212

Te Bury. Gostek pytał co jest że robale mu zdychają. On nie prosił o przedruk podręcznika owadoznawstwa. Możesz pisać co chcesz? A innym zabraniasz? Ty piszesz bzdety co nikogo nie obchodzą, a ja ci to sygnalizuję. Masz może większe prawo pisania co ci się podoba niż inni? Ja piszę, że gadasz jak Wikipedia i jesteś przykładem jak to ktoś już określił dawniej : " Przerostu elokwencji nad inteligencją i popadasz w tzw niekontrolowany słowotok przy każdej okazji, co można podciągnąć pod tzw. objaw splątania". Bardzo mi przypadł do gustu ten komentarz, więc go zapamiętałem. My, głupcy i niedorozwoje, nie chcemy czytać tych twoich elaboratów, gdzie nakrętkę M-12 potrafisz opisywać na pięć stron maszynopisu włącznie z podaniem historii wynalazków.

. A "TeBury" - to możesz sobie znaleźć za kurnikiem albo gdziekolwiek indziej - świń z tobą nie karmiłem .Autor wątku pytał o  przyczynę zamierania robaków , a więc odpisałem ,że robaki przechowuje się w lodówce , w trocinach lub ewentualnie w mące kukurydzianej . Wody się nie dolewa ,nie wolno tego robić nigdy ! Poza tym sprostowałem tylko nieprawdziwy pogląd dwóch moich przedmówców , ponieważ czułem się upoważniony do tego , jako osoba znająca prawdę na dany temat !Skoro zarzucasz mi ,że piszę jak Wikipedia , to znaczy ,że tak często do niej zaglądasz, iżby każda bardziej  klarowna wypowiedź - gotowa była , ci się wydawać materiałem zaczerpniętym z jej źródeł !

I to cię boli , bo ty tak nie potrafisz - a chciałbyś ....  Skończyłem rozmowę

(2012/08/28 16:33)

użytkownik107212

Temat cofa się do początku - zanim pojawiła się tutaj grupa " bździarzy" - chcąca czerpać satysfakcję ze swoich występów . Byli marni bo mało skuteczni w  tym co robili .
A zatem : co zrobić , by użyć białych robaków na przynętę , ze skutkiem pozytywnym ?
Robaki kupuje się w sklepie .Trzeba pamiętać ,że najlepszym miejscem do  krótkiego przechowywania larw  - jest lodówka  .
Najlepiej jest używać białych robaków , bezpośrednio z pudełka. Robaków najlepiej nie myć , nie odtłuszczać i co tam jeszcze robić , by je upiększyć . Tak robią , jeno  - miastowi i zblazowani , ogólnie ludzie mający anankastycznego  bzika na punkcie czystości świata ( Coś jak reklama Domestosa : "Wyczyszczę wszystko wokół " ).
Inna szkoła mówi co innego . Bo co szkoła to obyczaj   - parafrazując znane przysłowie

O co chodzi w białych robakach ?

Boloo : Wyczyszczę je i ubiorę w ciuchy od Goorin Brothers ,
Anateafobia : Poczęstuję cukierkiem , zapewnię dobre traktowanie . (2012/08/28 17:14)

MareKs

Panowie, kolejne kłótnie będą skutkować czasowymi banami. (2012/08/29 08:44)

Nothingam

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, ale jeszcze jedno pytanko ... jeżeli nie mam trocin, to co im dosypywać ? (2012/08/29 13:29)

JOPEK1971

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, ale jeszcze jedno pytanko ... jeżeli nie mam trocin, to co im dosypywać ?
Kaszy manny lub zanęty.
(2012/08/29 13:38)

użytkownik61065

Ja za 6 zł kupiłem takie cacuszko.Trzymam w nich robaki ok 2 tygodnie i nadal są świeże.
(2012/08/29 19:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Obcy2

Co w tym pudełku jest takiego niezwykłego że żyją tak długo? Dla mnie to zwykłe pudełko. (2012/08/29 20:20)

Waldi Fish

kubik0910 ja też mam takie pudełko. Ale ono nie ma żadnych cudownych własności przedłużających życie białym czy kolorowym robalom, tylko ma na celu zapobieżenie ucieczkom. Można je trzymać z robakami w lodówce, bo to niska temperatura jest inhibitorem ich przeobrażania się. (2012/08/29 21:30)

adamek19969

Mam problem. Ciągle jak kupuję białe robaki to codziennie je dotleniam i daje troszkę wody, żeby nie było im sucho i zawsze po około 2-3 dniach zdychają ... co mam robić, żeby przeżyły nawet 2 tyg. ? Jeżeli możecie dajcie dokładny opis warunków, proszę :(

REANIMACJA !!! (2012/08/29 21:41)