Zaloguj się do konta

Jak przechytrzyć lina w stawiku?

utworzono: 2011/01/14 18:07
poszukiwaczsandacza

Witam. Otóż chciałem opisać swój mały stawik, 20x10, jest w nim sporo karasia srebrzysztego(małego) oraz dużo dużych linów. Mam problem, bo przez całe lato i jesień liny brały bardzo rzadko, czasami raz na kilka dni. Nie wiem czym je skusić, zbiorniczek jest płytki, w lato woda opada i najgłębsze miejsce to ok 0,6m a najpłytsze to 40cm porośnięte grążelami. Ogólnie to 1/3 stawu jest nimi porośnięta. Wiem, że są tam ogromne liny, bo przecież lin 40-50cm to nie jest mały(złapałem kiedyś takiego na taka siatke...). Jeżeli ktoś ma pomysł jak je zwabić to bardzo prosze o odp ;P Karmione są kukurydzą i pszenicą, próbowałem łapać je na pszenice, kukurydze, robaki(białe i czerwone) gnojaki, i brania sa bardzo rzadkie a jeżeli są to biorą te małe 25 i w dół. Zanęty nie pomagają, bo wchodzą mi w nią karpie(ktore tez mam) i karaski oraz inne rybki(małe karpiki-wycierają mi się co roku)
[2011-01-14 18:07]

bednar14

Moim zdaniem jeżeli staw jest płytki powinieneś zachowywać się niezwykle ostrożnie i cicho nad stawem może warto również zastosować słabszy zestaw a jaki zestaw stosujesz?
[2011-01-14 19:26]

poszukiwaczsandacza

stosuje teleskop 3,3m, żyłeczka 0,18, haczyki małe nie wiem nie pamiętam jaki numer 10, na spławiczek przelotowy 1g, 2g jak na karpia itd
[2011-01-14 19:58]

poszukiwaczsandacza

kiedyś ten staw był piękny, najgłębsze miejsce miało 2,5m, tylko byłem za mały i nie miał się kto zająć umocnieniem brzegów(karpie ryły i się obrywały). Zamulenie duże itd
[2011-01-14 20:00]

Sniper64

Konrad.. masz podobne łowisko do moich ,,bagien'' nie nęć za dużo bo najdzie różna ryba drobnica!Sporadycznie trafi się większy Lin ! Jak zdąży podejść do przynęty:) Dobrze przyjrzyj sie co w zbiorniku się znajduje,Lina można szybko zlokalizować gdzie żeruje,robi taki zamęt na dnie że na powierzchni woda wygląda jak by się gotowała..! Dużo jest naturalnego pokarmu w takim zbiorniku,weź podbierak i zagarnij po dnie,dużo się dowiesz czym się duże Liny delektują w tym stawku..:)   
[2011-01-14 20:07]

poszukiwaczsandacza

właśnie tu jest problem, zaomnialem napisac, w lato czasami jak nie ma takiego duzego slonca, bąblują jak leszcze czy płocie dobrze podnęcone, woda sie gotuje, zarzucam, przyneta na dnie itd, i nic, nieraz nawet male karpiki i linki nie wezma, tylko stoi i dupa, karasek sie rpzypaleta czesto. Co do delektowania duzych linow to juz chyba wiem, przemyslalem sobie i pamietam ze kiedys uczepilo mi sie na haczyk, samo z siebie, kielkujace ziarenko grazeli ;D, pewnie na dnie wokol nich jest tego od cholery i lin to lubi i to je ;P, ale jak babluja to na srodku, tam gdzie nie ma lisci, ale zrobie jak pan radzi i moze cos odkryje ;D AA, liny sa naprawde piekne w tym niepozornym stawiku, rok temu w lato podusilo sie z 15 karpi po 3kg(no szczerze mowiac bylo ich za duzo ale tez nie chcialy brac) i piekny sum z 60cm oraz amur ktory mierzyl prawie metr, piekny widok jak sie przewalal i fale szly ;D(amur w zime...)
[2011-01-14 20:34]

poszukiwaczsandacza

sorry ze tak chaotycznie to napisalem ale nie chcialo mi sie tworzyc wypracowania, mysle ze czytajacy cos zrozumieja ;)
[2011-01-14 20:36]

michal7u8i

Jeżeli w stawie występują grążęle to zażucaj wętką w takie jakby oczka blisko czczciny.
[2011-01-26 13:00]

Papczak

----------------------------------------------------------------------------------------------
Właśnie;p
----------------------------------------------------------------------------------------------
[2011-01-28 12:07]

kazik51005

z wlasnego doswiadczenia wieksze okazy lowie w nocy lub nad samym ranem ledwo widac splawik tuz przy trzcinie ale brania sa zdecydowane i nie ma zadnej zabawy myk  i splawik pod wode zylka 0,18 przypon 0,14 haczyk 12 a na nim 3-5 pinek
[2011-02-06 10:09]

spokojny

Właśnie opublikowałem mały poradnik połowów lina może ktoś skorzysta :)

http://www.marfish.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=410:jak-zowi-lina-poradnik&catid=34:metody-wedkarskie&Itemid=55

Pozdrawiam Spokojny [2011-02-08 23:06]

GRZENIO75

Cześć.Ja na twoim miejscu wybrałbym "jaden metr" kwadratowy tego stawiku w najgłębszym miejscu przy trzcinach i przez kilka(5-7dni)nęciłbym parzonym grochem.Niewiele(ok.20-40 ziaren),ale za to codziennie o tej samej porze.Rano czy wieczorem(lepiej rano),ale zawsze o tym samym czasie.Po tych kilku dniach nie robiąc przerwy załóż ten groch na haczyk i próbuj.Dalikatny zestaw i oczywiście bez nęcenia, ale znów o tej samej porze.Sprawdzone.Powinno pomóc.Pozdrawiam i połam kij... [2011-02-09 08:29]

poszukiwaczsandacza

dzieki za rady;) tylko nie mam trzcin w stawie xd, tylko te lilie czy tam grążele. W wolnych chwilach bede probowal, to moj stawik wiec moge w kazdej chwili isc.. ;D, ale teraz w tym roku nastawiam sie bardziej na polowy na zalewie w moim miescie, kupuje bacika 7m i jazda, piekne plocie 15-30cm nawet wchodza, liny i leszcz po 40-55cm wiec chyba polowy na stawie przeloze na czas kiedy bede mial ochote na rybke xD co prawda lubie jesc ryby, ale jak cos to biore tylko wymiarowe i pojedyncze sztuki ;)
[2011-02-09 22:48]