Zaloguj się do konta

Jak przechowywać nadmiar kukurydzy ?

utworzono: 2013/11/25 21:28
Zimek811

Witam wszystkich. 
Na ten sezon (2013) zakupiłem większa partie kukurydzy, ale niestety zostało mi ponad 50 kg i teraz nie wiem jak ten nadmiar przechować, żeby był "jadalny" w następnym roku. Proszę o jakieś podpowiedzi.
Pozdrawiam Krzysiek. [2013-11-25 21:28]

Zapewne chodzi Ci o kukurydzę do gotowania,taką z wora ;) Jeśli tak,to ja po ostatniej zasiadce przesypuję ją do wiader i trzymam gdzieś w suchym i dość ciepłym miejscu.Jeśli nie ma wilgoci-nie spleśnieje,a jeśli nie wisi bezpańsko w worku w garażu-nie prześmierdnie.Pozdrowionka [2013-11-26 00:38]

Bernard51

Najlepiej (przynajmniej ja tak robię)rozsypać do mniejszych szmacianych worków i powiesić w miarę suchym miejscu (mróz nie przeszkadza), A dlaczego podwiesić,ponieważ leżąc ciągnie wilgoć od podłoża jak i jest narażona na gryzonie które nie ominą obojętnie takiej przekąski.
Mam mały warsztacik w starym domu w którym jak coś działam to palę w piecu (koza) i wilgoci nie mam zbyt dużo.Oczywiście mieszkam w prywatnym domu nie w bloku, na pewno w mieszkaniu miałbym większy problem powiesić gdzieś aby nie przeszkadzała innym.
[2013-11-26 06:27]

michal17

Myślę, że jak zapakujesz je do worków i powiesisz gdzieś gdzie nie będzie wilgoci to spokojne na wiosne możesz gotować tą kukurydze i łowić  na nią [2013-11-26 12:12]

kamil11269

Myślę, że jak zapakujesz je do worków i powiesisz gdzieś gdzie nie będzie wilgoci to spokojne na wiosne możesz gotować tą kukurydze i łowić  na nią




Ja z kolei nie polecam trzymania kukurydzy i kulek (ale to nie do tematu) w plastikowych opakowaniach (workach, pudełkach), ponieważ jak wynika z mojego doświadczenia szybko pleśnieją! Ja trzymam kukurydzę i kulki w papierowych opakowaniach, np. po ryżu, lub w większych, np. po butach. Pozdrawiam.
[2013-11-26 15:07]

Nigdy nie przywiązywałem jakoś większej uwagi do przechowywania kukurydzy ale z poprzedniego roku przeleżało trochę na balkonie w wiadrze i nic się jej nie stało.  [2013-11-26 16:58]

Zimek811

Dzięki wielkie za podpowiedzi, mam nadzieje że się nie popsuje. Najgorzej będzie znaleźć te suche miejsce ale coś będzie trzeba wymyślić :)) [2013-11-26 20:05]

kolocarp

witam- ja natomiast trzymam kukurydzę w plastikowej beczce z szczelnym zamknięciem ponieważ jak koledzy już pisali kukurydza bardzo szybko pleśnieje i szybko chłonie wilgoć 200 litrowa beczka z zakręcaną górą jest mi się wydaje najlepszym rozwiazaniem zarówno przed wilgocią jak i gryzoniami pozdrawiam [2013-12-24 14:11]