Jak przebić się przez małe karpie?

/ 1 odpowiedzi
Siemka, mam pewien problem, bardzo często łowię nad jeziorem w Szczepanowie. Łowisko ma 4,5ha powierzchni, większość została pogłębiona do około 2-3m(teraz większość się wyrównała i jest ok. 1.5-2m), lecz jest jedna płytka zatoka, obrośnięta wzdłuż brzegów trzciną (Dostęp do niej stanowi pomost wysunięty poza pas trzciny, oraz kilka stanowisk wśród trzcin). Reszta brzegów jest w większości nieporośnięta i wyrównana, choć zdarzają się miejsca obrośnięte trzciną.
Przechodząc do problemu, większość karpii na łowisku ma od 1 do 2,5kg, lecz jest kilka lub kilkanaście karpii po około 7-8kg.
Mniejsze sztuki poławiam zwykle na methodę, ale już kilka razy próbowałem złowić większe karpie. Zawsze bezskutecznie.
Mam pytanie, gdzie szukać większych karpii? Opisałem łowisko i proszę o jakieś sugestie- szukać większych karpii gdzieś gdzie jest głębiej czy może na płyciznach? Gdzie się trzymają takie sztuki?
Dodam, że pogoda ma się teraz ocieplać a w niedzielę ma być nawet 30 stopni.
krzysiek-rutka


Z tymi dużymi,…. to tak jak z każdą inną rybą, nigdy nie wiadomo gdzie jest – trzeba szukać.
Jeśli wiesz, że w łowisku są takie sztuki jak opisujesz, to dobrym rozwiązaniem jest przygotować im stół. I tu są różne szkoły, jedni twierdzą , że wypłycanie inni że głębsze wody.
Może warto spróbować tam gdzie jeszcze nie łowiłeś/rzucałeś i tam solidnie zanęcić takimi troszkę większymi peltami/ kulkami. Oczywiście na włos też coś konkretnego a nawet bałwanek, choć to też nie jest reguła.
U mnie ostatnio lepsze odjazdy tak 7-9 kg były przy pellecie 8mm a gdy zakładałem 16-tkę brania zanikały.
Jak to z rybkami, trzeba kombinować i szukać.
  (2019/07/17 00:01)