Jak prowadzić obrotówkę na pstrąga?

/ 8 odpowiedzi
Witam. Jestem początkującym spiningistą.. Wybieram się na pstrągi <3 Łowię w rzece o szerokości od 3-5 - 4m. i o głębokości do max 1,5m.. Będę obławiał najlepsze miejscówki obrotówkami.. Bo nie znam dokładnie rzeki i nie chce ryzykować utratą woblera.. Jakie polecacie obrotówki? i jak je prowadzić? Swoje 3 obrotówki że tak powiem udoskonaliłem.:D Pomalowałem je lakierami do paznokci :D Naprawdę wyglądają super :D Ciekawe jak się będą sprawdzać?..W jakie dni kolorowe obrotówki się sprawdzają? (mają kolorowe chwościki).. Jest to rzeka górska .. (Same pstrągi) :D czekam na wasze odpowiedzi :D 
halski021


Nie jestem rasowym pstrągarzem . Gdy zaczynałem przygodę z pstrągami , najlepsze wyniki osiągałem na twisterki(PAPROCHY). (2014/01/18 17:36)

kaban


Są dwie podstawowe szkoły : z prądem i pod prąd. Temat rzeka co do danego łowiska i danych przynęt. Opisane wielokrotnie ,więc radzę poszukać w "czeluściach" wyszukiwarki. (2014/01/18 19:47)

Zibi60


Jeśli boisz się utraty przynęty, to nie połowisz. Pstrągi przeważnie czatują na pokarm w pobliżu miejsca grożącego owadzeniem przynęty. Możliwość owadzenia obrotówką i woblerem jest podobna,(a nawet woblery są mniej podatne, ponieważ można je przytrzymać i nurt wody "pracuje") cena także, więc nie wiem skąd takie obawy. (2014/01/18 19:59)

kaban


"Owadzenie przynęty" kurcze muszę to zapamiętać bo po raz pierwszy się spotkałem się z takim określeniem a wydaje mi się ,że zostało użyte rozmyślnie. (2014/01/18 20:14)

barman17


Kolego ja łowie na Szreniawie i na obrotówki jest sporadyczne branie predzej wobler natomiast jak juz nad rabe pojechałem to obrotówki wiodły prim zalezy od wody itd. a pytasz o kolorystyke... najlepiej  obczaj czym głównie zywia sie pstrągi w rzece.  Na szreniawie jest to Szczebel Potokowa albo zabki wiec imitacje  ich wiodą  prim.
pozdrawiam:) (2014/01/19 03:29)

bdudek2111


kolego ja łowie kropki na podobnej rzece i obrotowki sa tam idealne chociaz nie mowie ze woblerki ida w odstawke. tak jak tu kolega napisal bardziej obrotowka idzie w zaczep niz wobek poniewaz szybciej opada gdy jej nie zwijasz. a co do kolorystyki to u mnie sprawdza sie srebro,srebro z czerwonymi kropkami oraz złoto. a jesli chodzi o rozmiar to od 0-3 a wobki to tak jak kolega pisał imitacja szczebli a ja najbardziej preferuje imitacje potokowca 5 cm (2014/01/19 08:00)

u?ytkownik105682


Witaj kolego nie możesz żeby skutecznie łapać Pstrągi obawiać się utraty przynęty zaopatrz się w spodniobuty i jak łapiesz w rzekach do 1,5 m to większość przynęt zdołasz odczepić ręką lub patykiem ja łapie właśnie takich rzekach i tracę kilka przynęt w sezonie a decyzja czy użyć obrotówki czy woblera zależy od danej miejscówki są miejsca idealne pod woblera i są typowe do blaszki , a łowienie na niezbyt dużej rzece często zakrzaczonej to prawdziwa szkoła spiningu wyćwiczyć można sobie celność i długość rzutu do perfekcji ,sukcesów życzę  z wędkarskim pozdrowieniem Tomek  (2014/01/19 22:56)

godmodeoff


Ja łowię w większości przypadków obrotówkami, nawet na małej rzece nie polecam łowić rozmiarami mniejszymi niż 2, gdyż na mniejsze wchodzą czasem bardzo małe ryby, którym łatwo zrobić krzywdę przy odhaczaniu. Co do paletki, to ważniejszy od koloru jest kształt, na wartkim nurcie paletki aglia używam tylko łowiąc w poprzek prądu, a pod prąd i z prądem łowię na cometa, czasami też na longa. Dobrą obrotówkę poznasz po tym, że pracuje również z prądem, musisz też pamiętać, że prowadząc z prądem, blaszka znacznie głębiej schodzi, niż pod prąd. Kolory dobiera się pod konkretne łowisko, konkretny dzień itd., musisz obserwować co dzieje się w wodzie i nad wodą, co aktualnie zjadają ryby. (2014/01/20 09:24)