Zaloguj się do konta

Jak prowadzić obrotówkę?

utworzono: 2011/06/10 13:46
marcinWWY

Cześć chciałbym sie dowiedziec jak skutecznie prowadzic obrotowki zeby skuteczne byly na szczupaczki i okonie ....

Pozdrawiam.. i prosze o szybka odpowiedz .

[2011-06-10 13:46]

Spining20

Zależy gdzie łowisz?  I na co się nastawiasz na szczupaka czy okonia ? Bo ciężko łowić te dwa gatunki jednocześnie chociaż przy łowieniu zębatych okoń jest częstym przyłowem
[2011-06-10 14:11]

bednar14

Cześć chciałbym sie dowiedziec jak skutecznie prowadzic obrotowki zeby skuteczne byly na szczupaczki i okonie ....

Pozdrawiam.. i prosze o szybka odpowiedz .

Szczupak lubi zmienne tępo z licznym przerwami zarzuć przynętę i zwijaj ją powoli z przystankami np. co 4 obroty korbką przestań zwijać przynętę daj jej powoli opaść na dno po czym znowu zacznij nawijać żyłkę na szpulę.Na okonia podobnie raz można prowadzi przynętę w twoim wypadku obrotówkę wręcz w ślimaczym tępię a następnym razem z większą prędkością ale bez przesady.Ale jak wiadomo przy łowieniu szczupaków okoń jest przyłowem.Na szczupaka stosujemy wolframy czy stalówki a na okonia wystarczy ci żyłeczka 0,16-0,18 mm.
[2011-06-10 14:17]

Groszek97

Ja po prostu rzucam obrotówkę , opada na dno i szybko szarpnę ją i już jest w ruchu i zwijam z bardzo szybkimi obrotami blaszki wokół własnej osi ;)
[2011-06-10 14:28]

Drewniack

moim zdaniem w łowieniu na obrotówkę nie potrzeba jakiejś specjalnej metody zwijania. ja po prostu rzucam i zwijam żyłkę zmieniając tempo. [2011-06-10 17:39]

kaban

Obrotówka obrotówce nierówna.Kształt skrzydełka,ciężar korpusu i jej sama wielkość to ogromna ilość tzw. zmiennych warunkująca sposób jej użycia.Prowadzenie tej przynęty w rzece i w wodzie stojącej to dwa odmienne zagadnienia.Chcąc odpowiedzieć rzetelnie na zadane pytanie musiałbym napisać książkę (no może broszurę) a takie już są dostępne na rynku.
[2011-06-10 21:11]

Owczarb

moim zdaniem w łowieniu na obrotówkę nie potrzeba jakiejś specjalnej metody zwijania. ja po prostu rzucam i zwijam żyłkę zmieniając tempo.

+1 [2011-06-17 00:10]

gaudi xxxx

Ze zmiennym tempem-,,połóż,,ją czasem na dnie potem szybko poderwij i masz branie-dobrze jest tez czasem przyspieszyć zwijanie ,,blaszki,,-pozdrawiam
[2011-06-17 09:21]