Jak prawidłowo nawinąć żyłkę na kołowrotek ?

/ 8 odpowiedzi
jak prawidłowo nawinąć łączoną żyłke z 2 szpul na kołowrotek. potrzebowaem 300 m żyki a ze w skepie nie było takiej na jednej szpuli to dostałem dwie szpule po 150m gdzie żyłka jest połaczona. Nie mam pojecia jak ją nawinąc na kołowrotek co rusz mi sie ona skreca. Jest jakis sposób na to?
ogtw

Szpule z żyłką złączone razem powinny się obracać w trakcie nawijania na kołowrotek.
Ja szpule wieszam na gwoździu wbitym w półkę (w garażu)
Kołowrotek mam na wędzisku, żyłkę przytrzymuję palcami żeby nie była za luźno nawinięta. (2015/06/10 19:53)

bartek92x

no tak ale ty mówisz o sytuacji jak jest jedna szpula zyłki z której nawijam na kolowrotek a ja mam dwie szpule z zyłka i chce ja nawinąąc na koowrotek ale mi to nie idzie.  (2015/06/10 20:11)

sebascorpion

nabijasz poprostu obydwie szpule na jednego gwoździa. ja przewaznie nabijam na jakis dlugopis i daje komus do przytrzymania. (2015/06/10 20:29)

Piotr 100574

sklej szpule razem i nawijaj,szpule muszą się razem obracać (2015/06/10 20:46)

Sith

Szpule z żyłką złączone razem powinny się obracać w trakcie nawijania na kołowrotek.
Ja szpule wieszam na gwoździu wbitym w półkę (w garażu)
Kołowrotek mam na wędzisku, żyłkę przytrzymuję palcami żeby nie była za luźno nawinięta.

Dokładna instrukcja, wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem. Po co pytać kilka razy o to samo??? (2015/06/11 05:58)

rafalwedkuje

Moim sposobem jest nawijanie na mokro. Nawijasz kołowrotkiem na rozłożonej wędce a szpule wrzucasz do wiadra czy to połączone dwie czy jedną . Nic nie przytrzymujesz sama się ułoży . Oczywiście w wiaderku wody musi być tak aby szpula była grubo zakryta i swobodnie pływała to przy odwijaniu da odpowiedni opór. (2015/06/11 09:04)

wojtek8583

Te dwie szpule muszą wejść jedna w druga wtedy będą się jednocześnie obracać i bezproblemowo mawiniesz zylke (2015/06/11 10:46)

Haryyy5

Ja również polecam nawijanie na mokro. Szpule do wiadra/zlewu/wanny, żyłka przełożona przez ręcznik i bardzo ładnie się nawija. Szpule w wodzie swobodnie się obracają pod oporem. Ten sposób sprawdza mi się znacznie lepiej nić tradycyjne długopis czy gwóźdź i encyklopedia. (2015/06/11 11:08)