Jak prawidłowo należy założyć kukurydzę na haczyk?

/ 16 odpowiedzi
Jak prawidłowo należy załozyc kukurydzę na haczyk?
jamesbond

??? chyba foty nie możesz wrzucić.
jak zakładać kukurydzę na hak? jak masz ziarno to od dołu jest białe a ot góry żółte. Patrząc od góry ma kształt prostokąta (to ziarno) i nabijasz tak że wzdłuż dłuższego boku i białym do dołu....  (2011/08/06 16:26)

damianesco

Ja mam inny sposób i według mnie jest najlepszy chyba że się myle. Naciąłem na to już tyle płoci a każde zacięcie jest zakończone sukcesem, chyba, że to przez refleks;p Po prostu bierzesz ziarno kukurydzy, złap je górą do góry :) i przebij je hakiem od góry przez środek tak głęboko by wyszedł grot.

Takie w Paincie na szybkiego, trzymaj. Pamiętaj że grot ma wyjść z drugiej strony kukurydzy najlepiej po tej samej stronie gdzie wbijałeś grot a nie górą ziarna.

http://imageshack.us/photo/my-images/190/imageskuku.jpg/ (2011/08/06 16:37)

withanight88

jak zakładać kukurydzę na hak? jak masz ziarno to od dołu jest białe a ot góry żółte. Patrząc od góry ma kształt prostokąta (to ziarno) i nabijasz tak że wzdłuż dłuższego boku i białym do dołu.... 

Hmm a u mnie od góry jest białe, a od dołu żółte:)

(2011/08/06 16:41)

jamesbond

jak zakładać kukurydzę na hak? jak masz ziarno to od dołu jest białe a ot góry żółte. Patrząc od góry ma kształt prostokąta (to ziarno) i nabijasz tak że wzdłuż dłuższego boku i białym do dołu.... 

możliwe, ja tak od dawna zakładam i nie spada.... spróbuje odwrotnie może będą lepsze brania :) (2011/08/06 16:45)

damianesco

Spróbuj moim sposobem. Kukurydza jeszcze nigdy mi nie spadła a nawalałem czasem jak głupi w tą wode na grunt :P. I jest pewność przy zacięciu. (2011/08/06 16:50)

lenon8888

Ok,dzięki wszystkim za rady. (2011/08/06 17:33)

lenon8888

A jak myślicie,linek połakomi się właśnie na ową kukurydzę? (2011/08/06 17:34)

janusz1401

jak byś nie założył to i tak będzie dobrze rybie to nie robi roznicy ja jeszcze wystawiam kawałek  haczyka pewniejsze zaciecie na kukurydze każda ryba bierze najlepiej dwa ziarka (2011/08/06 17:53)

damianesco

Pewnie, że Lin weźmie na kukurydze. Choć możesz ją ulepszyć. Czytałem ostatnio przepis dobrego łowcy linów. 3/4 szklanki zalej ciepławą wodą i wrzuć do niej łyżke stołową miodu lipowego ponoć lipowy jest najlepszy. Wymieszaj i wrzuć tam ziarna kukurydzy konserwowej na całą noc. Jeśli masz w pobliżu łowisko linów to na pewno zeźrą dwa ziarna miodowej kukurydzki. (2011/08/06 19:22)

Zibi88

panowie gdybym ja to czytał zanim wyszedłem na rybki a nie teraz po powrocie :( pierwsza przygoda z gruntem i z kukurydzą i zakładałem po pionowym boku tak ze cały haczyk był w środku i kurcze trzy pyknięcia bombki tylko miałem, nawet nie było co zacinać, a za każdym razem pusty haczyk :( (2011/08/09 22:05)

Bernard51

Podejrzewam że masz kukurydzę pastewną dlatego jest białe u "góry".

Przy jadalnej "chyba" jest odwrotnie ?

(2013/05/25 18:08)