Zaloguj się do konta

Jak prawidłowo zawiązać włosa na haczyku?

utworzono: 2010/07/15 00:21
kazik

 Jak zawiązać włosa na haczyk dla kulek proteinowych i jakie zasady macie zakładania tych kulek . czy za każdym razem musowo stosować nowego włosa , czy można stosować takiego na kilka razy . Jak blokujecie kulki aby nie spadły . Mi ostatnio parę razy ryba zerwała takiego włosa i musiałem ponownie wiązać co nad wodą i w nocy jest stosunkowo trudne  , a przepuszczam że to źle wiążę i dlatego mi się urywają . Jakie żyłki można stosować tak aby była mało widoczna , a zarazem mocna podczas zacinania .

 

[2010-07-15 00:21]

spines21

http://marfish.pl/articles.php?id=16                                                                                                                                         pod linkiem masz sposób wiązania przyponu z włosem.kolega marfish bardzo ładnie opisał tę metodę. [2010-07-15 07:10]

basiasia

Otóż to, bardzo dobry link, oklaski. [2010-07-15 10:36]

kazik

Dzięki ,,spines21” . ja właśnie podobnie wiążę , tylko że używam żyłki i haczyka z łopatka i tylko raz robię omotkę , czyli więcej owinięty  węzeł haczykowy . Jednak to rozwiązanie jest dosyć kłopotliwe nad woda , więc chciałem dowiedzieć się jak to inni sobie rozwiązują i może ktoś ma łatwiejszy , lub lepszy  sposób , dający niezłe rezultaty , a jednocześnie jest wielokrotnego używania . A link jest bardzo dobry , ale w stosunku do haczyków z oczkiem . [2010-07-15 18:16]

kazik

No co się dzieje nikt na tym forum nie przyznaje się że łowi karpie . Gdzie się podziali prawdziwi karpiarze , mięsiarze , czy tępiciele ryb nie rodzimych .

Chcę zmienić sposób wiązania włosa i nikt innego nie zna ? , czy wszyscy wiążą jednakowo ? , czy raczej nikt nie łowi w taki sposób (bez obrazy trochę żartobliwie podeszłem do tematu)  . [2010-07-15 21:33]

bolton

mysle ze wiekszosc wedkarzy nie odpisuje na twoj post bo uzywaja chaczyki z oczkiem a nie z lopatka ;)
[2010-07-15 22:23]

w artykule węzeł jest źle związany,plecionka wychodzi ze złej strony oczka
plecionka ma wychodzić od wewnętrznej strony haka ,tylko w tedy jest zachowany odpowiedni kąt pomocny w zacięciu karpia.
Poza tym hak z oczkiem wygiętym do zewnątrz jest stosowany do sztywnych materiałów  fluocarbonu ,żyłki mono lub amnezji nie zadziała w prawidłowy sposób na miękkiej plecionce.

[2010-07-17 17:22]

P0d tym linkiem jest PRAWIDŁOWY sposób wiązania węzła bez węzła 
http://www.tandembaits.com/index.php?art=16&arid=241
haki z łopatką nie za bardzo nadają sie do włosa.
[2010-07-17 17:36]

kolocarp

witam -ja to wogóle używam haków tylko z oczkiem mi się wydaje że są pewniejsze jak te z łopatką może -kwestia przyzwyczajenia pozdro. [2010-07-19 10:22]

Bromar

P0d tym linkiem jest PRAWIDŁOWY sposób wiązania węzła bez węzła 
http://www.tandembaits.com/index.php?art=16&arid=241
haki z łopatką nie za bardzo nadają sie do włosa.


 Jak najbardziej jest to film na którym można się nauczyć jak wiązać przypon z włosem. Obejrzałem go dwukrotnie i doskonale poradziłem sobie z wiązaniem, dodatkowo będąc w sklepie w celu zakupu osprzętu do tej metody połowu (wiązania) rozmawiałem z wędkarzem (karpiarzem) i on polecił mi zamiast koszulki teflonowej zwykły klej (kropelka) i powiem że działa.Wczoraj sprawdziłem nad wodą.
[2010-07-23 10:40]

teflonowej
raczej termokurczliwej :)
powiem ci kolego że rzadko stosuje koszulki termokurczliwe czy pozycionery
(takie silikonowe robaczki)
http://okon.abc24.pl/?kat=69735&pro=548836
sam węzeł moim zdaniem wystarczy ,po co dodatkowo komplikować sobie życie?
rurki też nie należą do najtańszych rzeczy a rurki kupowane w skl.elektrycznym nie nadają sie zupełnie.
[2010-07-23 11:17]

Bromar

Fakt, dałem ciała w filmie jest mowa o rurce sylikonowej i o takiej że rurce rozmawiałem w sklepie a to że napisałem TEFLONOWA to naprawdę miałem co innego na myśli a co innego wklepałem w klawiaturę.
 Serdecznie pozdrawiam
[2010-07-23 12:31]

elo36

Filmik super 5***** [2012-08-24 11:49]

No co się dzieje nikt na tym forum nie przyznaje się że łowi karpie . Gdzie się podziali prawdziwi karpiarze , mięsiarze , czy tępiciele ryb nie rodzimych .

Chcę zmienić sposób wiązania włosa i nikt innego nie zna ? , czy wszyscy wiążą jednakowo ? , czy raczej nikt nie łowi w taki sposób (bez obrazy trochę żartobliwie podeszłem do tematu)  .


włos wiąże sie tylko i wyłącznie wezłem bez wezła ,nie ma innego sposobu ,stosuje sie tylko haki z oczkiem , nie ma czegos takiego jak wiązania nowego włosa na tym samym haku,kulki stopuje sie stoperami do kulek może byc  tez kawałek trawki :)
[2012-08-25 15:23]

mr Artur

f
[2012-08-25 16:07]

Włos można zawiązać - tak jak wiąże się zwykły haczyk z łopatką , czyniąc to na haku z oczkiem . Żyłkę do haka z oczkiem można w każdych okolicznościach wiązać  - tak jak haczyk z łopatką . Reszta plecionki  (najczęściej obecnie używanej na przypony )  czyli  fragment  pozostały po wiązaniu - to już jest włos . Na końcu włosa - powinna być mała pętelka ( aby zadzierzgnąć ją np : na  kawałeczku zapałki , mocnej łodyżki albo plastykowego stopera .Na włos zakłada się kulkę i blokuje stoperem . Żadnej magii w tym nie ma .
[2012-08-25 19:45]

kaczy997

https://www.youtube.com/channel/UCS7OurNDYKDDpvuOYFWD8UA?feature=mhee [2013-04-01 03:50]

Bernard51

Wiążąc wlos na haku pierwsze koniowi z ogona wyrywam a puzniej wiąże bez kropelki i silikonów.
Kiedyś wstawie filmik jak sie to robi bo dziś lany poniedziałek i tak jakoś mi sie leje?
[2013-04-01 06:34]

lynx

Polecam książke ,,węzły żeglarskie i wędkarskie"
[2013-04-22 23:11]

kazik

Aleś kolego ,,lynx” dowalił . Spróbuj na podstawie tej książki wywiązać włosa na karpia . [2013-04-30 13:10]

lynx

Aleś kolego ,,lynx” dowalił . Spróbuj na podstawie tej książki wywiązać włosa na karpia .


Dlatego pisze bo mam taka i nauczyłem sie i dobrze idzie.
A może na karpia trzeba jakis specjalny węzeł?
Odnosze wrażenie, że jak nie masz o czym pisać to rozbijasz temat na piankę. Jak tak koniecznie chcesz zaistniec na blogu to wysil sie i wymyśl cos.

[2013-04-30 20:10]

zbynio 33

Aleś kolego ,,lynx” dowalił . Spróbuj na podstawie tej książki wywiązać włosa na karpia .


Dlatego pisze bo mam taka i nauczyłem sie i dobrze idzie.
A może na karpia trzeba jakis specjalny węzeł?
Odnosze wrażenie, że jak nie masz o czym pisać to rozbijasz temat na piankę.


Jeżeli chodzi o metodę włosową na karpia i plecionkę to tylko węzeł bez węzła. żadne inne supły nie zdają egzaminu. "Jak tak koniecznie chcesz zaistniec na blogu to wysil sie i wymyśl cos." [2013-05-01 09:55]