Jak pozyskać białe robaki do przynęt

/ 19 odpowiedzi
Witam , czy ze słoniny też da się zrobić białe robaki ?? Patrzyłem wszelkie strony ale nic na ten temat nie znalazłem . Wiadro w którym mają być robaki może stać w cieniu na dworze czy w piwnicy . Robię to pierwszy raz więc nic na ten temat niewiem . Słonina ma wiszeć w powietrzu w dnie wiadra czy leżać na dnie ?? I jeszcez takie ostatnie pytanie wiadro musi być czymś przykryte ?? PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC . Pozdrawiam !

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

wrobel862


Co do słoniny to nie wiem. Musisz zostawić wiadro z mięsem na kilka dni na dworze, żeby muchy złożyły jaja. Po czym zamykasz wiadro(dziurka w przykryciu) i wkładasz np do piwnicy. Możesz karmić je miodem,lub dosypać barwniku do mąki kukurydzianej, wtedy robaki będą kolorowe. (2013/05/02 08:16)

Boolek


a jakie mięso używasz? (2013/05/02 08:46)

karateka994


Albo, włożyć do słoika łby ryb. Później słoik wystawić na podwórko, na kilka dni aż muchy złożą jaja. Następnie zamknąć słoik. Po kilku dniach będziesz miał białe robaki. Tylko to później strasznie śmierdzi i w ogóle jest kłopot z wyciąganiem tych robaków, więc najlepsza jest ta opcja którą ci kolega napisał przede mną. :) (2013/05/02 08:47)

Boolek


nie ma jakiś lepszych sposobów ;p (2013/05/02 09:01)

Jimmy


Kiedyś siostra zostawiła otwartą puszkę karmy dla psów na dworze. Znaleźliśmy ją po jakimś czasie i oczywiście miała charakterystyczny wygląd żyjącej brei. Z kolei mój wujek robił robaki z kurzych flaków, nadawały się bardzo dobrze, słonina też powinna być ok. (2013/05/02 09:13)

wirefree


No słonina to raczej sie nie nadaje odkąd pamietam wywieszałem ją dla sikorek i nigdy nie zalęgł sie zaden robal.

(2013/05/02 09:33)

Boolek


o słonince też tak myślałem jak kolega wyżej napisał, niestety mieszkam w bloku i trochę słabo żeby sobie robaczki kręcić na balkonie ;p (2013/05/02 10:12)

krzysiek101905


Ja robie to tak biore przeźroczyste wiadereczko umieszczam na dnie troche trocin z piaskiem w połowie wiadereczka ustawiam siateczke(na wysokości wiadereczka w połowie) na siateczke kłade mięso robie w pojrywce małe dziurki wpuszczam 5-8 much po kilku dniach masz biale robaki (2013/05/02 11:20)

Boolek


kurde cholera wie trzeba będzie coś pomyśleć bo teraz łowię codziennie i robaki co dzień 1,50 to po miesiącu trochę wyjdzie :) (2013/05/02 13:06)

damiangrzeskowiak


kurde cholera wie trzeba będzie coś pomyśleć bo teraz łowię codziennie i robaki co dzień 1,50 to po miesiącu trochę wyjdzie :)


nieprzesadzaj,wędkarstwo niejest drogie.Proponuje wsadzic do wiadra pare plotek,zrobic w przykryciu kilka więkrzych dziur tak aby muchy tam bez problemu weszły i zostawic to na kilka dni na podwórku tak aby koty sie do tego niedobrały i masz piękne dorodne kobaczki.Napewno działa im więcej płotek zostawisz tym więcej będzie robaków.pozdro. (2013/05/02 17:58)

yba


Jak lubisz się bawić w smrodzie to powodzenia ci życzę ,nie to że ci odradzam ale wydaję mi się lepsza opcja iść do sklepu dać te 2 zł i mieć problem z głowy . Jednak każdy robi co chce.I powodzenia.,. (2013/05/02 18:21)

Aadek


Uhhh... Kolego smrodu z tym co nie miara. Naprawdę  korzystnej  będzie  wydać  te  2 zł  na robaki ze sklepu.
Co do tej słoniny to nie wiem czy się sprawdzi... Kiedyś w karmniku zostawiłem słoninę na dość długi okres i nie było żadnego robala :) No nie wiem sprawdź sam. (2013/05/02 18:34)

Jack14


Jak chcesz żyć dobrze z sąsiadami to lepiej kup w wędkarskim (koledzy dobrze radzą).

Czy wiesz jak śmierdzi "podłoże" na którym robaki zrobią swoje?

Te ze sklepu są specjalnie "preparowane" nie śmierdzą padliną.

I jeszcze na deser:

Wiesz, że ryby biorą pod lodem najlepiej na ciepłe białe robaki takie prosto z ust?

A fujjj.

 

(2013/05/02 18:48)

Iras1975


Uhhh... Kolego smrodu z tym co nie miara. Naprawdę  korzystnej  będzie  wydać  te  2 zł  na robaki ze sklepu.
Co do tej słoniny to nie wiem czy się sprawdzi... Kiedyś w karmniku zostawiłem słoninę na dość długi okres i nie było żadnego robala :) No nie wiem sprawdź sam.


Zimą raczej muchy nie zobaczysz :) Z tego co wiem, to mucha nie złoży jaj na mięsie wędzonym i chyba też na smażonym, może być zółty ser, surowe jajko, ryby, surowe mięso itp.. (2013/05/02 21:04)

Jack14


No proszę @Iras1957.

Może niech sam coś zrobi :-)

(2013/05/02 22:20)

Boolek


Jednak zostanę przy robakach kupnych : ) ale co jak co tak zwane robaki czerwone (glizdy) są dużo lepsze z działki niż jak dendrobeny z wędkarskiego tak okoń walił, że jutro jadę nakopać na działce i z powrotem na rybki : ) Chociaż dzisiaj ładny okoń na białego : ) (2013/05/02 22:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik149822


Witam , czy ze słoniny też da się zrobić białe robaki ?? Patrzyłem wszelkie strony ale nic na ten temat nie znalazłem . Wiadro w którym mają być robaki może stać w cieniu na dworze czy w piwnicy . Robię to pierwszy raz więc nic na ten temat niewiem . Słonina ma wiszeć w powietrzu w dnie wiadra czy leżać na dnie ?? I jeszcez takie ostatnie pytanie wiadro musi być czymś przykryte ?? PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC . Pozdrawiam !



Witam. Jeśli desperacko wołasz o pomoc, to trafiłeś pod zły adres: musisz bowiem najpierw udać się do lekarza pierwszego kontaktu. W sprawie zaś "zrobienia samemu białych robaków" - odpowiedź wydaje się niesłychanie prosta: musisz znaleźć ochłap mięsny i złożyć na nim jajka. Wtedy będziesz miał pewność, że białe robaki są w 100% zrobione własnym sumptem. (2013/05/03 13:50)

u?ytkownik149822


Albo złapać na ulicy zarobaczonego kundla i dać mu środek na przeczyszczenie.
Razu jednego, widziałem jak piesek robi kupę a w kupie były długie jak spaghetti robaki( glista psia).

















Żarty muszą być.

(2013/05/03 21:12)