Zaloguj się do konta

Jak pozbyć się starego zarządu?

utworzono: 2012/12/16 22:10
Roxola

Zastanawiam się teraz, czy jeżeli obalą obecny zarząd, czy dadzą radę...  Czy zdają sobie sprawę z tego, że działalność Koła to nie tylko zarybianie. (?)Osobiście nie robiłabym takiej rewolucji w swoim kole, bo brak jest ludzi chętnychdo działalności społecznej, a skreślić wszystkich w zarządzie, to niesprawiedliwe dla tych co działają i chętnie poświęcają swój czas.Dużo można gadać i pisać, ale kiedy chodzi o konkrety... okazuje się, że nie ma ludzi...Takie są realia, bo profitów z tego nie ma, a wywiązać z obowiązków się trzeba.
Chcieli zmian, ale właściwie polegli na starcie...   nikt z tych osób nie czytał statutu, ordynacji...Co było by dalej z takim Kołem ? No chyba, że jest tak źle, że gorzej być już nie może....
[2012-12-17 16:03]

Roxola



Błąd kolego. Absolutorium udziela się zarządowi , nie tylko ustępującemu. Wszak wybory są nie co roku . I działającemu zarządowi też udziela się tego zaufania.Pozdrawiam hoplita.

_______________________________________________________________________________________
Kol.hoplita, jak już męczymy ten temat absolutorium, to odpowiedz mi proszę na pytanie,co będzie jeżeli po roku działalności Koła na zebraniu sprawozdawczym, zarząd absolutorium nie otrzyma ?Przejrzałam Statut, Ordynację wyborczą i wszędzie absolutorium odnosi się do zebrania wyborczego.Wkleję teraz paragrafy, które są na to odpowiedzią, jeżeli możesz to podaj też, które odnoszą się do udzielania absolutorium na zebraniu sprawozdawczym i powrócimy do tematu wątku.
         Ordynacja § 1           3) Po upływie kadencji , działalność władz i organów Związku podlega ocenie i udzieleniu w głosowaniu           jawnym absolutorium zarządom.
         Statut  § 54         2) podejmowanie, na wniosek komisji rewizyjnej na walnym zgromadzeniu sprawozdawczo wyborczym              członków koła, uchwały w przedmiocie absolutorium dla ustępującego zarządu  koła; 
I jeszcze dodatkowo;                         § 58  1. Do zakresu działania komisji rewizyjnej koła należy:  1) kontrolowanie działalności koła, nie rzadziej niż raz do roku;  2) występowanie z zaleceniami i wnioskami pokontrolnymi do zarządu koła;  3) składanie sprawozdań ze swojej działalności na walnym zgromadzeniu członków koła;  4) występowanie z wnioskiem w sprawie absolutorium dla ustępującego zarządu koła na  walnym zgromadzeniu sprawozdawczo-wyborczym członków koła. 
Jak może zauważyłeś wszędzie pojawia się słowo absolutorium, jeżeli chodzi o zebranie  sprawozdawczo-wyborcze.
                  § 53  4. Walne zgromadzenie sprawozdawcze członków koła odbywa się corocznie, a walne  zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków koła co 4 lata, w terminach uzgodnionych z zarządem okręgu.
Uffff   :)))
[2012-12-17 18:00]

Iras1975

https://www.youtube.com/watch?v=B9ZMmP90g6A 

;) Taki mały żarcik na rozluźnienie.

[2012-12-17 18:41]

Zander51

Miru... skoro nie pozwalają wyjść na wolność, to trzeba się przyzwyczaić do niewoli ?
[2012-12-17 18:52]

ryukon1975

Możecie się prześcigać w Waszych planach i pomysłach na tym forum, jak pozbyć się starego zarządu, podpowiadać co i jak  a i tak to do niczego nie doprowadzi :))))))))Wiem , pogdybać można a i pomarzyć można :))))) Tylko nie odbierzcie tego jako złośliwość z mojej strony.
Przyzwyczajcie się do tego betonu a jak ktoś nie chce się przyzwyczaić to chociaż niech się oswoi z tym co może robić a co nie może pod Ich panowaniem :))))))

Klepiący od rzeczy Miru57................








Nie nazwałbym tego panowaniem Miru tylko totalnym chaosem.
Może dlatego nikt nic nie robi bo pod ich panowaniem nad wodą każdy może wszystko co mu tylko do głowy przyjdzie,wiec lepiej chyba być nie może.:)

Nie jest to złośliwość tylko stwierdzenie faktu.
[2012-12-17 19:24]

Zander51

Przyznam się do czegoś. Zapomniałem regulaminu funkcjonowania koła.Przez 12 lat ( trzy kadencje) jakoś nie zmuszano mnie, bym się z nim zapoznał dokładniej. Nasz zarząd otrzymywał absolutorium jednogłośnie, mimo moich zastrzeżeń. Teraźniejszą kadencję jako prezes pełnię "pod przymusem", bo nie było innego kandydata. Do 30 grudnia ... a potem cześć ...

[2012-12-17 19:37]

Klapsonik

Zastanawiam się teraz, czy jeżeli obalą obecny zarząd, czy dadzą radę...  Czy zdają sobie sprawę z tego, że działalność Koła to nie tylko zarybianie. (?)Osobiście nie robiłabym takiej rewolucji w swoim kole, bo brak jest ludzi chętnychdo działalności społecznej, a skreślić wszystkich w zarządzie, to niesprawiedliwe dla tych co działają i chętnie poświęcają swój czas.Dużo można gadać i pisać, ale kiedy chodzi o konkrety... okazuje się, że nie ma ludzi...Takie są realia, bo profitów z tego nie ma, a wywiązać z obowiązków się trzeba.
Chcieli zmian, ale właściwie polegli na starcie...   nikt z tych osób nie czytał statutu, ordynacji...Co było by dalej z takim Kołem ? No chyba, że jest tak źle, że gorzej być już nie może....

Powiem jedno zawaliliśmy na całej linii na początku głosowania za sprawą dwóch osób które wprowadziły nas w błąd. Czy damy radę??? Wydaje mi się że tak!!!!!
Zebraliśmy sporą grupę osób która chce zmienić nasze koło z reguły są to osoby które wędkują minimum 115 lat. To chyba sporo!!!
Stary zarząd to osoby które stworzyły kółko wzajemnej adoracji. Raz za czas pokażą się na zawodach bo większość z nich już nie wędkuje!!!!!!!!!!!!
Wnioski które były głosowane na walnych i miały wejść w życie w następnym roku po prostu znikały :)
W tym roku zaczęli nawet zarybiać w nocy aby nikt nie wiedział ile wpuszczają oraz co :)
Oni są tu bogami. Położymy temu wkrótce kres.

We wcześniejszych informacjach nie podałem iż komisji wyborczej oraz skrutacyjnej mamy swoich ludzi tylko przewodniczący jest ze starego zarządu.
W ordynacji jest napisane iż propozycję do członków zarządu składa komisja wyborcza????
Mogą sobie wybrać kogo chcą czy muszą dać propozycje dane przez stary zarząd????


[2012-12-17 22:46]

lynx

Zastanawiam się teraz, czy jeżeli obalą obecny zarząd, czy dadzą radę...  Czy zdają sobie sprawę z tego, że działalność Koła to nie tylko zarybianie. (?)Osobiście nie robiłabym takiej rewolucji w swoim kole, bo brak jest ludzi chętnychdo działalności społecznej, a skreślić wszystkich w zarządzie, to niesprawiedliwe dla tych co działają i chętnie poświęcają swój czas.Dużo można gadać i pisać, ale kiedy chodzi o konkrety... okazuje się, że nie ma ludzi...Takie są realia, bo profitów z tego nie ma, a wywiązać z obowiązków się trzeba.
Chcieli zmian, ale właściwie polegli na starcie...   nikt z tych osób nie czytał statutu, ordynacji...Co było by dalej z takim Kołem ? No chyba, że jest tak źle, że gorzej być już nie może....

Powiem jedno zawaliliśmy na całej linii na początku głosowania za sprawą dwóch osób które wprowadziły nas w błąd. Czy damy radę??? Wydaje mi się że tak!!!!!
Zebraliśmy sporą grupę osób która chce zmienić nasze koło z reguły są to osoby które wędkują minimum 115 lat. To chyba sporo!!!
Stary zarząd to osoby które stworzyły kółko wzajemnej adoracji. Raz za czas pokażą się na zawodach bo większość z nich już nie wędkuje!!!!!!!!!!!!
Wnioski które były głosowane na walnych i miały wejść w życie w następnym roku po prostu znikały :)
W tym roku zaczęli nawet zarybiać w nocy aby nikt nie wiedział ile wpuszczają oraz co :)
Oni są tu bogami. Położymy temu wkrótce kres.

We wcześniejszych informacjach nie podałem iż komisji wyborczej oraz skrutacyjnej mamy swoich ludzi tylko przewodniczący jest ze starego zarządu.
W ordynacji jest napisane iż propozycję do członków zarządu składa komisja wyborcza????
Mogą sobie wybrać kogo chcą czy muszą dać propozycje dane przez stary zarząd????


Nawet jeśli zapisane jest, że nowych członków podaje stara komisja to walne zgromadzenie ma prawo to zmienic. Trzeba podać pod głosowanie wniosek aby kandydaci byli podawani z sali przez inne osoby. Przewodniczący Walnego musi ogłosić taki wniosek a reszta zależy od wyborców.

U nas tak musiał odejść stary zarząd. Mija kadencja. Zarząd sie wprawil, doszlifował ale już chce odejść bo ma dosyć. Sam przewodniczący przyznał, że był taki zielony aż strach ale paru starych udzielału mu porad i teraz to stanąłna nogi ale prezesem już nie chce być.
Mamy ten sam problem z młodymi. Dużo krzyczą, tam gdzie nie trzeba a jak przychodzi do rozmów w stylu - a może byś weszedł w skład zarządu. Facet od razy - co? Ja? nie jestem głupi. I tym podobne hasła.

[2012-12-18 09:59]

Zibi60

Kolega słyszał o takim dokumencie, jak Ordynacja Wyborcza ?
[2012-12-19 06:31]

perwer

Zbyszku o 6 rano powinien byc Ci w głowie wypad na ryby i czego nie zapomnieć zabrac ze sobą ,a nie Ordynacja Wyborcza...he
[2012-12-19 06:51]

Iras1975

"Zebraliśmy sporą grupę osób która chce zmienić nasze koło z reguły są to osoby które wędkują minimum 115 lat. To chyba sporo!!! "

 

Imponujący staż! No, no...

[2012-12-19 07:14]

ryukon1975

"Zebraliśmy sporą grupę osób która chce zmienić nasze koło z reguły są to osoby które wędkują minimum 115 lat. To chyba sporo!!! "

 

Imponujący staż! No, no...





Kiedyś i my do tego dojdziemy Irku.
Wtedy też wejdziemy do "zarządu" tego na samej górze albo na samym dole.;)
Póki co jesteśmy tylko adeptami sztuki.
[2012-12-19 07:19]

Zibi60

Zbyszku o 6 rano powinien byc Ci w głowie wypad na ryby i czego nie zapomnieć zabrac ze sobą ,a nie Ordynacja Wyborcza...he


 Właśnie się szykuję Darku, ale zerknąłem jeszcze na nasz portal. Temat niby poważny, niby poważni ludzie, a "wolna amerykanka" króluje. Jest zapis traktujący jak należy postępować i jest obowiązującym (póki co) prawem, więc po co
własne interpretacje, tym bardziej służące jako porada.


[2012-12-19 13:36]

Zibi60

http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/15150/67/uchwala_w_sprawie_ordynacji_wyborczej_do_wladz_i_organow_polskie [2012-12-19 16:28]

Okonek 49

Ordynacja jest be  no to wniosek na walnym koła o zmianę ordynacji wyborczej .
Ja zadam pytanie czy kandydat na prezesa który nie wygrał wyboru może kandydować do zarządu .
[2012-12-19 23:24]

Okonek 49

Co  na to ordynacja wyborcza.
„Kandydaci którzy nie zostali wybrani na funkcję prezesa zarządu koła maja prawo ubiegać się o wybór do zarządu koła lub organu koła.” Cytat http://ompzw.pl/modulesData/files/2177_ordynacja_wyborcza_fa52z7z3.pdf
Skoro maja prawo to komisja wyborcza przypadkiem nie musi umieścić ich kandydatury na listach wyborczych do powyższych organów skoro wyrażą taką wolę.
Jest to  jakieś wyjście jak   ominąć kontrowersyjny zapis :
Cytat
„Kandydatów na członków władz i organów zgłasza Komisja Wyborcza uzasadniając swoją propozycję.

Przewodniczący  walnego  zgromadzenia członków koła  może zezwolić na zgłaszanie kandydatów z sali, po czym zamyka listę kandydatów.
Liczba kandydatów maże przekraczać liczbę określoną zgodnie z par.3,4. Ordynacji ,jednak nie więcej niż o 20% "
Czyli jak 5 członków zarządu ustali walne to tylko jeden z sali .
 Pozostawię to bez komentarza.
Tak wiec kandydowanie na prezesa teoretycznie uprawnia do pewnego kandydowania do zarządu  i organów Koła czyli jak w temacie wątku .
Tak więc aby pozbyć się niechcianego zarządu trzeba odpowiednią  komisje wyborczą i znać ordynacje wyborczą.
[2013-01-02 19:11]

lynx

Komisja Rewizyjna na każdym zebraniu sprawozdawczym podaje wniosek o udzielenie lub nie udzielenie absolutorium. Od tego co zrobią zebrani zalezy los starego zarządu. Dlatego też do komisji rewizyjnej powinno wybierac sie rozsadnych, odważnych i znajacych się na rzeczy wędkarzy. Komisja ma prawo zarzucić zarządowi nie tylko złą gospodarkę finansową ale i organizacyjną lub ich za to pochwalić. W swoim sprawozdaniu.
Tak więc co roku młodzi mają szanse wziąć sprawy w swoje ,,łapy".
Jedni się martwią jak starych odsunąć a u nas trudno młodych namówić a starzy chcą odejść. Jak to powiedział Pawlak ,, koniec swiata".
[2013-01-06 14:31]

johnkelly

Co  na to ordynacja wyborcza.
„Kandydaci którzy nie zostali wybrani na funkcję prezesa zarządu koła maja prawo ubiegać się o wybór do zarządu koła lub organu koła.” Cytat http://ompzw.pl/modulesData/files/2177_ordynacja_wyborcza_fa52z7z3.pdf
Skoro maja prawo to komisja wyborcza przypadkiem nie musi umieścić ich kandydatury na listach wyborczych do powyższych organów skoro wyrażą taką wolę.[...]


Z tego wynika co najwyżej, iż kandydowanie na prezesa nie wyklucza możliwości kandydowania na prezesa. Innymi słowy niedoszły prezes nie trafia z automatu na listę kandydatów na członka. [2013-01-06 18:56]

johnkelly

Z tego wynika co najwyżej, iż kandydowanie na prezesa nie wyklucza możliwości kandydowania na prezesa. Innymi słowy niedoszły prezes nie trafia z automatu na listę kandydatów na członka.


Tfu. Powinno być: Z tego wynika co najwyżej, iż kandydowanie na prezesa nie wyklucza możliwości kandydowania na członka. Innymi słowy niedoszły prezes nie trafia z automatu na listę kandydatów na członka. [2013-01-06 18:59]

lynx

Co  na to ordynacja wyborcza.
„Kandydaci którzy nie zostali wybrani na funkcję prezesa zarządu koła maja prawo ubiegać się o wybór do zarządu koła lub organu koła.” Cytat http://ompzw.pl/modulesData/files/2177_ordynacja_wyborcza_fa52z7z3.pdf
Skoro maja prawo to komisja wyborcza przypadkiem nie musi umieścić ich kandydatury na listach wyborczych do powyższych organów skoro wyrażą taką wolę.
Jest to  jakieś wyjście jak   ominąć kontrowersyjny zapis :
Cytat
„Kandydatów na członków władz i organów zgłasza Komisja Wyborcza uzasadniając swoją propozycję.

Przewodniczący  walnego  zgromadzenia członków koła  może zezwolić na zgłaszanie kandydatów z sali, po czym zamyka listę kandydatów.
Liczba kandydatów maże przekraczać liczbę określoną zgodnie z par.3,4. Ordynacji ,jednak nie więcej niż o 20% "
Czyli jak 5 członków zarządu ustali walne to tylko jeden z sali .
 Pozostawię to bez komentarza.
Tak wiec kandydowanie na prezesa teoretycznie uprawnia do pewnego kandydowania do zarządu  i organów Koła czyli jak w temacie wątku .
Tak więc aby pozbyć się niechcianego zarządu trzeba odpowiednią  komisje wyborczą i znać ordynacje wyborczą.

Okonek.
Nie można ,,przypadkiem" nie ująć ich na listę bo to jest niezgodne z prawem.
Jest inna metoda jak to zrobić.
1. Wybrać na przewodniczącego zebrania łebskiego faceta co zna sie na przepisach i nie da się zakrzyczec zebranym.
2. Aby nie ,,przedłużać " zebrania przewodniczacy podaje pod głosowanie ilość kandydatów na prezesa. czyli np. 3 czy 5 .
3. Wczesniej musicie ustalić swoich kandydatów w ilości minimum te 3 czy 5 osób.
4. W czasie zebrania każdy kolejno podaje tych kandydatów a przewodniczący udziela głosów tym ludziom i niby to przypadkiem nie widzi tych innych.
5. Po podaniu odpowiedniej ilości kandydatów przewodniczacy zamyka listę i niechciany kandydat zostaje poza burtą.
6. Trzeba to robić w ,,białych rękawiczkach" no i musisz mieć do tego zorganizowaną grupę a nie paru pyskaczy.
Jak dobrze zorganizujesz to mucha nie siada kolego. Lecz pamiętaj, że to jest gra i nie wiesz czym cię  przeciwnik moze wypunktować.
Życzę powodzenia.
[2013-01-07 14:50]

Zibi60

Miałem już nie zabierać głosu, ale namnożyło się tyle nieprawidłowości, że muszę:
Kolego @lynx bardzo Cię proszę - nie wprowadzaj kolegów w błąd. Piszesz takim stanowczym językiem, że z pewnością wielu Ci uwierzy. Szkopuł w tym, że Ty stosujesz Swoją interpretację prawa. Przeczytaj jeszcze raz wszystkie wpisy, ostatnimi wpisami negujesz swoje poprzednie !!!
Dałem Ci link do aktu prawnego, który się zowie "Ordynacja Wyborcza", ściągnij, przeczytaj i wtedy pouczaj.
Odnośnie głosowania absolutorium - Ola dokładnie to wyjaśniła - a Ty się upierasz przy wersji, że co roku się głosuje, albo, że Walne może to zmienić.
Przewodniczący Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego zarządza i nadzoruje wybór Komisji (głosowanie jawne) do sprawnego przeprowadzenia procedur wyborczych, a ogłoszeniem listy wyborczej zajmuje się Komisja Wyborcza, a nie przewodniczący.
Kandydat na prezesa, który przegrał wybory, może być wpisany na listę kandydatur do zarządu, jeśli wyrazi zgodę. [2013-01-07 15:24]

johnkelly

[...]

Do Zibi.
Nie wchodzi mi ten link ale ordynację wyborczą ustala panstwowa komisja wyborcza powołana przez premiera. [...]


Ordynację wyborczą (obecnie Kodeks Wyborczy) uchwala Parlament, Państwową Komisję Wyborczą powołuje prezydent z kandydatów wskazanych (po trzech) przez Prezesa TK, Prezesa SN, Prezesa NSA. [2013-01-07 15:54]

Zibi60

Myślałem, że jesteśmy na forum wędkarskim i to jest oczywiste, pełna nazwa brzmi: Ordynacja Wyborcza do władz i organów Polskiego Związku Wędkarskiego

http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/15150/67/uchwala_w_sprawie_ordynacji_wyborczej_do_wladz_i_organow_polskie


[2013-01-07 16:22]

Wonski79

Jeżeli mowa o sprawozdawczo-wyborczym i wyborach zarządu i prezesa to obowiązuje wg mnie ORDYNACJA WYBORCZA DO WŁADZ I ORGANÓW KÓŁ OKRĘGU xxxxx


[2013-01-07 17:00]

adler

Myślałem, że jesteśmy na forum wędkarskim i to jest oczywiste, pełna nazwa brzmi: Ordynacja Wyborcza do władz i organów Polskiego Związku Wędkarskiego

http://www.pzw.org.pl/pzw/wiadomosci/15150/67/uchwala_w_sprawie_ordynacji_wyborczej_do_wladz_i_organow_polskie


Koledzy spokój, tutaj wypowiedzi kolegi Zbyszka #Zibi60, jak i koleżanki Oli #Roxola jedynie słuszne i zgodne ze Statutem PZW. Proszę o zapoznanie się z wymienionym dokumentem to pozwoli Wam prawidłowo podchodzić do stawianych pytań, problemów.

Więc proszę nie wygłaszajcie swych błędnych teorii, lecz posłuchajcie, poczytajcie i wyciągnijcie wnioski na przyszłość , gdzie to były, są błędy w prawidłowym rozumieniu tematu. Temat na pewno jest wart kontynuacji, lecz słuchacie doświadczonych bo po to kolega Zbyszek mając wiele cierpliwości, delikatności wprowadza Was w nic innego jak znajomość Statutu PZW.

Dzięki Zbyszku i Olu za cierpliwość. 

PS. Proszę także za kolegą Zbyszkiem, jeśli ktoś wie tylko "coś, lub tylko słyszał" niech lepiej nic nie pisze, mówi bo tylko się publicznie ośmiesza.

Pozdrawiam Krzysztof.








http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/14423/pliki/statut_pzw.pdf [2013-01-07 17:05]