Jak pozbyć się drobnicy na łowisku?

/ 9 odpowiedzi

WITAM. LOWIE JUZ OD 2 LAT NA STAWACH HODOWLANYCH I W TYM ROKU POJAWILA SIE DROBNICA I MAM PROBLEM. PO ZARZUCENIU HACZYK Z ROBAKIEM NIE ZDARZY OPASC TO JUZ DROBNICA SIE DO NIEGO DOBIERA I ZE TAK POWIEM MNIE MYLI BO CIAGNA ZA TEGO ROBAKA ZE SZOK.


Zrobilem male doswiadczenie, (drobnica plywa na calym stawie nawet przy brzegu, zrobilem najmniejszy grunt jaki byl mozliwy i co sie okazuje, jak na 3 gram splawik to ta drobnica ma calkiem sporo sily zeby zanurzyc go)


Prosze o pomoc moze jakas masa ciasta zeby je czyms zajac. Z GORY DZIEKUJE ;D

pmizera87


Proszę spróbować na kukurydzę - jest duża, twarda i okragła - nie ma za co chwycić i pociągać, trzeba połknąć w całości.

Domyślam się, że jeśli to są stawy, to ma Kolega problemy ze słonecznicą.

(2011/06/19 22:10)

piosik1223


Być moze jest to slonecznica, lecz nawet na kukurydze one jej nie polykaja, ale w jakis sposob ciągna. (2011/06/20 09:27)

pmizera87


Też tak kiedyś miałem, nie pozostaje więc nic innego, jak ignorować jej pociągnięcia i zacinać dopiero wtedy kiedy spławik zniknie pewnie pod wodę na dłuższą chwilę, np. 5 sekund (2011/06/20 10:13)

perwer


 Spróbuj zestawik położyć na gruncie lub kilka centymetrów nad.Na zyłke przyponowa daj mały ciężarek ołowiowy i reszte przed mocowaniem krętlika.Przynęta w miare szybko opadnie na dno i drobnica nie zdąży skubnąć .Do tego po zarzuceniu jak będziesz zatapiał żyłke pociągnij kilka centymetrów do siebie ,powinieneś wyeliminować branie drobicy. (2011/06/20 10:31)

Rajzer14


WitamMożesz spróbowac np. jeśli to jest płoc kupic zanętę przeznaczoną na płoc i kule zanęty rzucac daleko od swoich zestawów wtedy drobnica tam przypłynie i nie bedzie zajmowała się twoim haczykiem. Pozdrawiam (2011/06/20 11:17)

bobus86


podobnie ci doradze jak przedmowca zanec czyms drobnym obok np przenica albo jakims innym ziarnem na na wiekrze ryby stosuj konkretne przynety.nie napisales jakie ryb y wystepuja w tych stawach ale pisales ze to sa hodowlane wiec sie zaloze ze jest tam karp amur lin.na te ryby polece ci np fasole z puszki,kilka ziaren kuku.grube przynety.powodzenia (2011/06/20 17:29)

u?ytkownik52132


witajcie. z tego co widzę że koledze chodziło o pozbycie sie drobnicy ze stawu a nie łowienie jej i na co.dobry sposób....przecież pytanie było " JAK POZBYĆ SIE DROBNICY NA ŁOWISKU". najlepiej wpuścić kilka szczupaków , sandaczy i okoni.poradzą sobie napewno, a wy będziecie mieli dodatkowo do złowienia drapieżnika.pozdrawiam. (2011/06/22 06:06)

piosik1223


szczupak jest napewno ale nie wiem jak z okoniem i sandaczem, ale raczej nie ma. musialbym zapytac wlasciciela stawu (2011/06/23 13:47)

u?ytkownik52132


podejrzewam że okoń to będzie najlepsze wyjście.ten drapieżnik je na okrągło i najwięcej drobnicy wybije... (2011/10/18 09:01)