Jak poprawnie zrobić zanętę na grunt?

/ 6 odpowiedzi
cześ mam do was proźbe powiecie mi jaka powina być zanęta do gruntu zawsze jak ja robie to wychodzi albo papka albo zanęta zostaje w koszyczku pomuszczie mi rozwiązać ten problem
dawid3w

a więc moja skuteczna metoda na zrobienie zanęty jest taka.
zanęta sklepowa (ja kupuję anpio tania i skuteczna) wsypujesz do wiaderka dodajesz ok. 6 ziemniaków (ja gotuję w mundurkach) dodajesz mokry chleb ok. 5 kromek  ok 1 szklaka wody (najlepiej z łowiska w którym łapiesz wtedy ryba nie widzi różnicy zapachu wody) i to pożądnie wymieszać jeśli zanęta będzie lepka dodaj jeszcze odrobinkę wody...
To na pewno się sprawdzi ja łapię na nockach to zawsze przynoszę ok. 10 linów i coś tam jeszcze a czasami zdarza się że złapię węgorza ale to musi być burza... (2010/08/12 18:05)

użytkownik38976

cześ mam do was proźbe powiecie mi jaka powina być zanęta do gruntu zawsze jak ja robie to wychodzi albo papka albo zanęta zostaje w koszyczku pomuszczie mi rozwiązać ten problem

Widzę, że jesteś młodym wędkarzem i robisz zasadnicze błędy (nie tylko w robieniu zanęty) w namaczaniu zanęty. Wody dowalasz kubłem, zamiast dozować po trochę, systematycznie co chwilkę w czasie mieszania w pojemniku, aż uzyskasz w miarę kleistą(próbuj w garści) mieszankę. Może do zanęty dodajesz za dużo kleju zanętowego, płatków owsianych, gliny wiążącej, lub innych substancji sklejających wszystkie składniki. Dodawaj ziemi z kretowiska, Bełchatowskiej, lub gliny rozpraszającej. Na to musisz zwracać uwagę i na dozowanie wody zwłaszcza. Próbować, próbować i jeszcze raz próbować. Wędkarz uczy się całe życie wędkarstwa, na własnych doświadczeniach przede wszystkim. Powodzenia.

(2010/08/12 18:19)

mondeo97

Witam, musisz pamiętać o tym że zanęty do łowienia z gruntu najczęściej mają już klej w sobie dlatego musisz bardzo uważać z wodą, ja najczęściej po przyjechaniu nad wodę najpierw rozrabiam zanętę dodając robaki płatki i inne  bajery po wymieszaniu dodaję stopniowo wodę. Następnie rozkładam wędki i stojak, w tym czasie zanęta wchłonie wilgoć i należy jeszcze raz dokładnie wymieszać w razie potrzeby dodać wody. Moja zanęta którą wsypuje do koszyka jest dość sypka, sprawdzam to w ten sposób że jak wezmę do ręki i ścisnę to  powinna być sklejona , ale po naciśnięciu palcem powinna się łatwo rozsypać chodzi o to aby zanętę z wilżyć nie może być mokra. Mam nadzieję że wiesz o co chodzi życzę powodzenia. (2010/08/12 21:17)

withanight88

To na pewno się sprawdzi ja łapię na nockach to zawsze przynoszę ok. 10 linów i coś tam jeszcze

Prawdziwy Polski pseudowędkarz. 

Limit dobowy lina i wegorza 4 szt. 

Maksymalna ilosc zabranych z łowiska ryb -10 szt

(2010/08/12 21:26)

użytkownik38976

a więc moja skuteczna metoda na zrobienie zanęty jest taka.
zanęta sklepowa (ja kupuję anpio tania i skuteczna) wsypujesz do wiaderka dodajesz ok. 6 ziemniaków (ja gotuję w mundurkach) dodajesz mokry chleb ok. 5 kromek  ok 1 szklaka wody (najlepiej z łowiska w którym łapiesz wtedy ryba nie widzi różnicy zapachu wody) i to pożądnie wymieszać jeśli zanęta będzie lepka dodaj jeszcze odrobinkę wody...

To na pewno się sprawdzi ja łapię na nockach to zawsze przynoszę ok. 10 linów i coś tam jeszcze a czasami zdarza się że złapię węgorza ale to musi być burza...

Pyry, moczony chleb..... Kiszonka na dnie aż gwiżdże..... Miejscówka zakwaśniała na tydzień. Brawo.

(2010/08/12 22:08)

gruby0113

Ta a wszyscy narzekają że nie bierze i mamy speca nie tylko od zanęty a i od znajomości przepisów.A byłbym zapomniał w którym TESCO tak biorą? Chłopaki chętnie podjadą z pyrami, pasują do rybki moczony chleb jako surówka już nie za bardzo. To przepis na lina prawie mamy pozdrawiam (2010/08/12 23:08)