Jak połączyć te składniki zanęty?

/ 12 odpowiedzi
Witam wszystkich! Jestem początkującym wędkarzem, jutro wybieram się na długo wyczekiwane połowy i mam do Was pytanie, "jak zrobić dobrą zanętę". Mam kilka składników, które zamierzam ze sobą połączyć, ale nie wiem w jakich proporcjach i wole posłuchać rad wędkarzy z większym stażem.. To co posiadam: Zanęta Wędkarska DRAGON Elite (Leszcz Arachid) 2.5kg, Ziemia Bełchatowska-czarna torfowa 2kg, Glina wędkarska rozpraszająca 2kg, Atraktor zapachowy, wanilia (syrop), Białe robaczki, Pinka. Jakbyście na moim miejscu te składniki połączyli, w jakich proporcjach, czy może coś jest zbędne, czy może coś dodać.. Chciałem utworzyć "kule" którymi będę nęcił. Wędkować będę na spokojnym jeziorze. Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam! 
Bigfoot

Chętnie Ci pomogę, ale najpierw musisz podać kilka ważnych informacji odnośnie twojego łowiska. Na jakiej głebokości będziesz łowił, jakie jest dno (twarde/muliste, kolor) oraz jaki ilościowo i gatunkowo jest rybostan? (2015/07/09 21:42)

lukasz71991

Jest to dokładnie ten akwen, http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-w-goluchowie,29647 Będę łowił z gruntu, głębokość to około 2-2.5 metra, dno muliste (stopy się zapadają) :) woda zielonkowata, mała przezroczystość.. Nie mam pojęcia, jak to wygląda ilościowo, jedni mówią, że biorą, drudzy, że cisza.. 3 miesiące temu wpuścili "trochę karpia" a co do gatunków, to przeważają Płocie i Leszcze, trafiają się Karpie, Liny, Okonki, Karasie, z tych większych to, Szczupak, Boleń, Sandacz, Sum, Węgorz.. (2015/07/09 21:55)

Bigfoot

jeżeli bardzo muliste dno to radze dać tylko ziemii bełchatowskiej, na start bym podał 2kg ziemii i 1kg zanęty + dużo robactwa no i oczywiście wrzuć kule jak najdokładniej :) (2015/07/09 23:27)

lukasz71991

Rozumiem, a co z gliną? Nie stosować w ogóle? Kule będę dobrze trzymać się "kupy" bez dodawania gliny podczas rzutu? i czy dodać ten atraktor zapachowy? (2015/07/09 23:51)

patryk-kociemba

Jest to dokładnie ten akwen, http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-w-goluchowie,29647 Będę łowił z gruntu, głębokość to około 2-2.5 metra, dno muliste (stopy się zapadają) :) woda zielonkowata, mała przezroczystość.. Nie mam pojęcia, jak to wygląda ilościowo, jedni mówią, że biorą, drudzy, że cisza.. 3 miesiące temu wpuścili "trochę karpia" a co do gatunków, to przeważają Płocie i Leszcze, trafiają się Karpie, Liny, Okonki, Karasie, z tych większych to, Szczupak, Boleń, Sandacz, Sum, Węgorz..

Mam pytanie jak masz zamiar podać zanętę skoro bedziesz łowił na grunt?? nie jestem może w tej metodzie najmocniejszy ale jeżeli będziesz strzelał procą to musisz skeić kulę klejem i co najważniejsze uśmiercić robaki które będziesz podawał w zanęcie, inaczej rozbiją ci kule z locie lub zanim opadną na dno. 

(2015/07/10 08:26)

lukasz71991

Bez problemu kulami dorzucę w wybrane miejsce z brzegu, posiadam dodatkowo łódź, którą mógłbym użyć, ale sądzę, że nie będzie takiej potrzeby :) (2015/07/10 08:36)

patryk-kociemba

Ja na twoim miejscu zrobił bym tak:
zanęte wymieszał z atraktorem by przebić zapachem skoro woda kwitnie, 2 kg ziemi i kilogramem gliny połączył bym z zanętą, i tyle, dodał tylko robaki. Do koszyka bym został czystą zanętę bez ziemi.
Taka moja prpozycja.
(2015/07/10 08:42)

lukasz71991

ile bym musiał dodać tej zanęty? Całe 2.5kg, czy 1kg? (2015/07/10 11:24)

patryk-kociemba

ile bym musiał dodać tej zanęty? Całe 2.5kg, czy 1kg?

ja liczę ilość na kilogram zanęty, choć lepszym rozwiązaniem będzie użyć jakiejś miarki i odmierzać objętościowo, czyli na jedną miarkę zanęty 1,5 miarki miesznaki ziemi z glina.

Ogólnie licząc na 1 kg zanęty( ok 1,5 litra) potrzebujesz ok. 2,25 litra mieszanki glinnej( na oko).

W zależności jak długi czas będziesz siedzieć taką ilość musisz sobie rozrowić zanęty, choć powinno wystarczyć ok kilograma.

(2015/07/10 12:25)

patryk-kociemba

ile bym musiał dodać tej zanęty? Całe 2.5kg, czy 1kg?

ja liczę ilość na kilogram zanęty, choć lepszym rozwiązaniem będzie użyć jakiejś miarki i odmierzać objętościowo, czyli na jedną miarkę zanęty 1,5 miarki miesznaki ziemi z glina.

Ogólnie licząc na 1 kg zanęty( ok 1,5 litra) potrzebujesz ok. 2,25 litra mieszanki glinnej( na oko).

W zależności jak długi czas będziesz siedzieć taką ilość musisz sobie rozrowić zanęty, choć powinno wystarczyć ok kilograma.

sorki moja pomyłka 1kg suchej zanęty to ok 3 litrów po namoczeniu, więc dla ciebie na kilogram zanety wychodzi 4,5 litra ziemi.

(2015/07/10 12:59)

bobus86

Zanim kolego skorzystasz z lodzi zapoznaj sie z regulaminem zbiornika,sa pewne zakazy dotyczace wywozenia zanet zestawow stawiania markerow na zachodnim brzegu.miejsce w ktorym obowiazuje zakaz jest oznacOny tablica (2015/07/14 10:22)

bobus86

Zanim kolego skorzystasz z lodzi zapoznaj sie z regulaminem zbiornika,sa pewne zakazy dotyczace wywozenia zanet zestawow stawiania markerow na zachodnim brzegu.miejsce w ktorym obowiazuje zakaz jest oznacOny tablica (2015/07/14 10:22)