Jak połączyć żyłkę główną z plecionką

/ 11 odpowiedzi
Witam posiadam na wedce okoniowej żyłkę 0.16 i chciałbym zamiast przyponu z wolframu ,który ogranicza mi prace przeynet , przywiazac plecionke ale zalezy mi na tym zeby przymocowac ja BEZ krentlika ... Czy da sie tak zrobic  ? a jesli tak to jak ? 
leleon


Czy możesz wyjaśnić po co taka kombinacja? (2012/08/09 10:04)

JKarp


CześćA po kie licha ta plecionka przy żyłce o,16mm? Szczupak jak się trafi i tak ją obetnie.JK (2012/08/09 10:08)

pfalkor


No własnie myslalem ze plecionka pomoże ... Poprostu nastawiam sie na lowienie okoni ale trafiaja sie tez szczupaki od czasu do czasu , chce uniknać utraty sprzetu ... Wczoraj szczupak ~50 cm zabrał ze sobą mojego ulubionego woblerka ... ;( a nie chce uzywac wolframu . (2012/08/09 10:16)

leleon


Niestety nie ma tu idealnego rozwiązania. Plecionka w żadnym razie nie pomoże. Fluorocarbon też się nie nadaje. Możesz spróbować zastosować cienki przypon wolframowy (3 kg wytrzymałości). Jest stosunkowo miękki i elastyczny. Można go kupić na szpulkach 5 mb. (2012/08/09 10:32)

sy28


Witam nie całkiem tak jest szczupak przetnie plecionkę jak idealnie trafi zębem, wycholowałem już sporo szczupłych na samej plecionce. A co do pytania połączenie na przypon jest najłatwiejsze i skuteczne. (2012/08/09 11:06)

leleon


Żadna plecionka nie zabezpiecza przed szczupaczymi zębami. Oczywiście zdarza się, że uda się wyholować szczupaka na plecionce lub żyłce, ale nie można brać tego za pewnik. (2012/08/09 11:23)

ryukon1975


Żyłka główna 0,16 mm i przypon z plecionki?
Nie kombinuj tak szkoda trudu a wynik żaden,jak chcesz się ochronić przed szczupakami to tylko wolfram taki cieniutki o wytrzymałości 2-3 kg a jak szczupaków jest mało to zostań przy samej żyłce.
Jak będziesz miał szczęście to wyjmiesz szczupaka tak samo na żyłkę jak i plecionkę bo plecionka to żadna ochrona przed jego zębami. (2012/08/09 11:27)

Bernard51


Witam nie całkiem tak jest szczupak przetnie plecionkę jak idealnie trafi zębem,

Ale którym zebem ma trafic idealnie bo w paszczy ma ich ponoc od 180 do 300. Ja tez wyholowalem szczupca na 78 cm na peczek dondrobeny( mial byc leszcz ale pod wieczor? )
przypon plecionka , ale zaszla za zawias szczekowy ( szczescie czasami nam sprzyja)
Natomiast zylke lub pleciąnke szczuply nie ma żadnego problemu przciać. (2012/08/09 11:27)

leleon


Szczupak ma ok. 700 zębów. (2012/08/09 11:36)

Dawid1346


Witam posiadam na wedce okoniowej żyłkę 0.16 i chciałbym zamiast przyponu z wolframu ,który ogranicza mi prace przeynet , przywiazac plecionke ale zalezy mi na tym zeby przymocowac ja BEZ krentlika ... Czy da sie tak zrobic  ? a jesli tak to jak ? 

Ja kiedyś zrobiłem przypon strzałowy z plecionki i połączyłem węzłem z żyłką, wytrzymał bardzo długo i nie było z nim problemów. Nie musisz zostawiać cm wolnych końcówek jak to pisze w opisie i dobrze jest przypalić końcówkę z żyłki.


(2012/08/15 21:50)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

krucyemen


Witam posiadam na wedce okoniowej żyłkę 0.16 i chciałbym zamiast przyponu z wolframu ,który ogranicza mi prace przeynet , przywiazac plecionke ale zalezy mi na tym zeby przymocowac ja BEZ krentlika ... Czy da sie tak zrobic  ? a jesli tak to jak ? 

Ja kiedyś zrobiłem przypon strzałowy z plecionki i połączyłem węzłem z żyłką, wytrzymał bardzo długo i nie było z nim problemów. Nie musisz zostawiać cm wolnych końcówek jak to pisze w opisie i dobrze jest przypalić końcówkę z żyłki.



No i to się nazywa węzeł wędkarski !!!!!!! (2012/08/15 22:11)