Jak odróżniać gatunki ryb ?

/ 49 odpowiedzi

Tak jak w temacie

Głównie chodzi mi o ryby leszcz płoć wzdręga jaź karaś boleń i inne podobne

u?ytkownik1117


Tak jak w temacie

Głównie chodzi mi o ryby leszcz płoć wzdręga jaź karaś boleń i inne podobne



nie rozumię pytania ..............

wszystko oczywiste ..........

(2011/06/16 21:09)

wuwuzela


Niby tak no tylko ja zaczynam i nie chcę się mylić może jakieś zdjęcia (2011/06/16 21:11)

perwer


Masz dwa wyjścia;1) Wybierz sie na rybki kilka razy z kimś doświadczonym w wędkarstwie ,na bierzące będzie Ci pokazywał i wyjaśniał-szybko sie połapiesz.
 2) Wejdź na internet,wpisz gatunki które Cie interesują i zobacz porównanie tych rybek.Od razu znajdziesz różnice i nie bedzie problemu na przyszłość sie pomylić. (2011/06/16 21:13)

wuwuzela


Mogę poszperać w necie ale są różne odmiany ryb inne kolory itd (2011/06/16 21:15)

u?ytkownik1117


proszę nie poruszaj tego tematu, to ze zaczynasz dopiero wedkować, nie zwalnia cię z obowiązku znajomości regulaminu, masz duzo materiału do obserwacji , pisząc i zakładając teki wątek narazisz sie wielu wedkarzom ....................

przemyśl to co ci napisałem ...........

(2011/06/16 21:15)

wuwuzela


Wiem że mnie to nie zwalnia tylko chcę się dowiedzieć (2011/06/16 21:20)

kazik


No niestety kolego , jak się nie nauczysz odróżnić sam to nikt za ciebie tego nie zrobi .

Najlepiej i najszybciej można dowiedzieć się jak dane ryby wyglądają w Internecie .

Tu na tym portalu jest dział  ,,Ryby" i tam  poszukaj gatunków z którymi masz problemy i poczytaj sobie jak te ryby wyglądają . Przy opisach są zdjęcia więc wiele z nich można zobaczyć i nawet porównać sobie . (2011/06/16 21:37)

withanight88


Ryby z którymi mozesz mieć problem w odróznieniu to tylko


leszcz- krąp

płoć- wzdręga, jaź, kleń 


Nie nie ma możliwości zebyś nie rozpoznał karasia , bolenia itd 

(2011/06/16 21:39)

kasalka


Księgarnia, Empik, sklep zoologiczny. Zapytaj o atlas ryb wód Polski. Dużo lepsze rozwiązanie i nad wodą w razie potrzeby można sobie sprawdzić. (2011/06/16 21:39)

Zulus


Koleżko jak wyżej kolega napisał wystarczy zajrzeć w internet i wiesz wszystko internet jest to siła i potęga otwartego morza nie zadawaj tak banalnych pytań bo inni Cię zlinczują odpowiedziami jakich na pewno byś nie chciał przeczytać :(. Przesyłam Ci link na stronkę gdzie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryby_Polski Powodzonka i połamania kija (2011/06/16 21:41)

raindog


Moim zdaniem tylko udanie się z kimś doświadczonym jest jakimś wyjściem. Zastanawiam się, ilu z tych, którzy piszą tu o książkach, tam naprawdę uczyło się z książki.  (2011/06/16 22:36)

kasalka


Moim zdaniem tylko udanie się z kimś doświadczonym jest jakimś wyjściem. Zastanawiam się, ilu z tych, którzy piszą tu o książkach, tam naprawdę uczyło się z książki. 


Zastanawiaj się dalej.
Kiedyś telefon w domu, i połączenia przez centralę (gdzie Pani wytczki przekładała) to były czasy. albo kolorowy telewizor....
Z doświadczenia. Do dziś mam Atlas Ryb Wód Polski Andrzeja Rudnickiego z 85r. (na alledrogo chodzi po 7.50pln)
Piękne obrazy ryb, szczególnie okoń z okładki (opisy wymiarów nieco nieaktualne). Zawsze można mieć taką książkę przy sobie, niestety internet pod tym względem leży. (2011/06/16 23:17)

kasalka


"zmokły psie". Doświadczenie ze znajomości ryb, nie ma czegoś takiego. Wiesz co złowiłeś albo nie. Nie ma tłumaczenia.
Zapraszam w moje okolice nad Wisłę. Nauka zmian zestawów i przynęt w czasie do minuty.
Zabierz mydło. Instrukcja jego użycia po zakończeniu wędkowania "gratis" (tylko do umycia rąk, inne sugestie niedopuszczalne)
Nawet kłusownikom (w moim ich postrzeganiu) siatki opadają. Więc sobie doświadczenie w kieszeń chowam jak jadę nad Wisłę.
Najlepszego. (2011/06/17 02:45)

Helium


Ale tu niektórzy zadają pytania. hehe. Jeśli chcesz sie nauczyć rozrózniać ryby to musisz poznać ich różnice miedzy sobą. Googe i jechane. (2011/06/17 09:47)

bodzinski


http://www.wedkuje.pl/ryby.html

wstydził byś sie na pierwszej stronie masz zdjęcia rybek i ich opis
kolejny człowiek który wykorzystuje tylko forum (2011/06/17 10:13)

Samotnik


Głowa boli !!!!!!!!!. Tyle materiałów !! Czasopisma , kalędarze , poradniki , net czy to mało ??????  Zdięcia kolorowe ,czarno białe , opisy i wiele innych informacji.  Wędkarzem być to znać teorię plus  dopiero praktyka.     Pozdrawiam początkujących wędkarzy.  (2011/06/17 16:40)

u?ytkownik57785


http://www.wedkuje.pl/ryby_drapiezne_drapiezniki.htmlhttp://www.wedkuje.pl/ryby_biale_ryby_spokojnego_zeru.html (2011/06/17 16:55)

bobus86


Tak jak w temacie

Głównie chodzi mi o ryby leszcz płoć wzdręga jaź karaś boleń i inne podobne


chlopie kup sobie atlas ryb slodkowodnych i studiuj a nie zasmiecasz forum bezsensownymi pytaniami rownie dobrze wszystkie gatunki ryb mozesz poszukac sobie w gogle masz tam wszyustko na ich temat.! (2011/06/17 22:23)

Owczarb


Nic nie pobije praktyki. Weź sąsiada albo postaw flaszke jakiemuś lokalnemu koledze spod sklepu gdzie łowisz i on ci wszystko powie.   (2011/06/17 23:41)

ROICKI


Podjedź do Reala i tam sobie popatrz.... (2011/06/18 06:40)

pike74


Może ta fotka będzie ci pomocna. (2011/06/18 08:46)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

jaskul


Witam Kolegów Wędkarzy! Postanowiłem założyć ten post, ponieważ nurtuje mnie pewna kwestia. Mianowicie sam dopiero w tym roku wyrobiłem kartę wędkarska, jednak zauważyłem pewną istotną sprawę , która moim zdaniem powinna być poruszona. Chodzi o to, że egzamin powinien uczyć także rozpoznawania gatunków ryb. Nie będę ukrywał , że sam mam z tym problem ponieważ dotychczas łowiłem mało gatunków ryb i połowy z nich nie widziałem na oczy (certa, jaź, itp). W telefonie mam wgrany poradnik wędkarski z atlasem ryb i staram się opierając na nim analizować swoją "zdobycz" Moim zdaniem powinno się uczyć rozpoznawania , a także rozróżniania podobnych gatunków. Nie wiem tylko jaką mogłoby to mieć formę, może poprzez zdjęcia itp. A Wy co o tym myślicie? (2011/07/29 12:52)

FranceCola


W internecie, prasie ,książkach jest wyjaśnione i pokazane gatunki ryb wystepujących w Polsce, i dla osoby, która tylko "chce" szybko się nauczy rozróżniać gatunki ryb. :)

Pozdrawiam, FranceCola

(2011/07/29 12:55)

u?ytkownik57785


Witam Kolegów Wędkarzy! Postanowiłem założyć ten post, ponieważ nurtuje mnie pewna kwestia. Mianowicie sam dopiero w tym roku wyrobiłem kartę wędkarska, jednak zauważyłem pewną istotną sprawę , która moim zdaniem powinna być poruszona. Chodzi o to, że egzamin powinien uczyć także rozpoznawania gatunków ryb. Nie będę ukrywał , że sam mam z tym problem ponieważ dotychczas łowiłem mało gatunków ryb i połowy z nich nie widziałem na oczy (certa, jaź, itp). W telefonie mam wgrany poradnik wędkarski z atlasem ryb i staram się opierając na nim analizować swoją "zdobycz" Moim zdaniem powinno się uczyć rozpoznawania , a także rozróżniania podobnych gatunków. Nie wiem tylko jaką mogłoby to mieć formę, może poprzez zdjęcia itp. A Wy co o tym myślicie?






Nie nie nie kolego szanowny :) Egzamin sprawdza, czy potrafisz już rozróżniać gatunki ryb, a nie ich uczy. Nauczyć ich masz się sam. Przy dzisiejszym postępie techniki mediów i publikacji na ten temat, jest to duuuuuuużo łatwiejsze niż kiedyś. Net, książki, tv, czasopisma etc. (2011/07/29 12:58)

jaskul


A w jaki sposób sprawdza?;) (2011/07/29 13:09)