Jak odbudować staw?

/ 18 odpowiedzi

Witam kolegów po kiju!

Mój problem jest taki,jak w tytule.

Kupiłem dzialke pod lasem.Na tej działce znajduje się(raczej znajdował) staw. Ma on ok 150 m długości i ok 30m szerokości. Problem polega na tym,że staw ten w 70% jest zarośnięty różnego rodzaju roślinnością. Od właściciela wiem,że jakieś 5 lat temu staw ten jeszcze funkcjonował i że był zasilany wodami podskórnymi,twierdził też,że jakimś żródełkiem. Teraz jest w nim może ok 40 cm wody i to nie na całej jego szerokości. Mam więc pytanie:da się odbudować ten staw? jeśli tak,to proszę o jakieś porady. Czy woda znów napełni go?

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

withanight88

Kolego nie wiem w jakim w jakim celu kupiłeś działke , jeśli pod budowe to napewno bedziesz zamawiał koparke , każ wykopać gościowi dół gdzies obok i zobacz czy najdzie woda ale z reguły jeżeli woda w stawie się znajduje , i był a wcześniej to napewno można z tego zrobić piękne łowisko. (2010/12/12 17:27)

shadowbartek

Chce się tam wybudować. Działka jest spora więc miałem w planie jeszcze powiększyć ten zbiornik. Tylko teraz co zrobić. Dlaczego teraz nie ma tam wody? ot pytanie. (2010/12/12 17:31)

withanight88

A patrzyłeś ile faktycznie jest tam tejj  wody w poszczególnych miejscach ? czy wiesz tylko tyle co Ci właściciel powiedzial? (2010/12/12 17:33)

u?ytkownik26223

Może właściciel miał KACA i wypił?? :)
A tak serio to wydaje mim  sie że facet "ściemnił" chciał sprzedać i zmyślił o źródełku. (2010/12/12 17:36)

u?ytkownik36310

Zbiornik mógł się najzwyczajniej w świecie zamulić, wtedy też poziom wody zjedzie mocno. Wiem z autopsji, dziadek ma staw który jescze kilka lat temu był zamulony zupełnie, wody w lato było może 70 cm, w tej chwili po pogłębieniu i odmuleniu sam poziom wody wzrósł o jakiś metr,  + to co zostało pogłebione. Wiec zrobiło się miejscami 3 metry głębokośći ;) (2010/12/12 17:37)

withanight88

Nie wiem czy dobrze mysle ale sadząc po rozmiarach , zapewne kiedys wydobywali w tym miejscu żwir a dół pozostał . Za domem kuzyna jest taki staw pożwirowy miejscami jest wody pod pas miescami ponad 2 - 2,5 m. wydaje mi sie że wystarczy staw odmulić , pogłębic i będzie ok 

A to zródełko to może dreny z pól :)

(2010/12/12 17:43)

shadowbartek

Withanight patrzyłem. Sam sprawdzałem i jest 40 cm,ale tak jak pisałem woda jest na środku stawu,po bokach jest zarośnięte wszystko. Jednak po wypowiedzi mikeyy-a trochę mi ulżyło,bo gdy wszedłem w spodniobutach to wpadlem prawie po kolana w muł. Dzieki mikeyy za odpowiedz. (2010/12/12 17:46)

shadowbartek

Pojade jutro do tej miejscowości i zapytam kobiete,która pracuje tam w jednym ze sklepów. Jest to wioska,więc pewnie bedzie wiedziała co tam kiedyś było. Czy rzeczywiście był tam staw. Jutro się podziele z informacjami. Dzięki koledzy. Pozdrawiam. (2010/12/12 17:48)

mienta

jedyne wyjście to koparka 2 ciężarówki i miejsce na wywóz tego co się wykopie 2 lata temu robiliśmy u typa i miał ten sam problem ale gdy pojawił się ciężki sprzęt i odmulił zbiornik problem znikł (2010/12/12 17:49)

shadowbartek

Dzięki mienta. A mółbyś mi powiedzieć mniej więcej w jakim czasie ta woda nachodziła i jakie były rozmiary tego stawu? (2010/12/12 17:54)

radek123

Jak odmulisz to bd ok powzmacniaj brzegi żeby ten staw ci się nie powiększył o jak najdzie woda !!!! (2010/12/12 18:01)

mienta

staw miał około 45sz 50dł co do wody to nie wiem po zakończeniu kopania pojechaliśmy na inną robotę (2010/12/12 18:03)

shadowbartek

Radek a znasz już takie przypadki jak mój? Mienta to  Ty robisz w firmie zajmującej sie pogłębianiem itd? (2010/12/12 18:25)

mienta

nie ja robie w brukarstwie tylko byliśmy tam powbijać paliki drewniane na styku lustra wody i brzegu żeby się to wszystko nie osuwało a że byliśmy tam jak chłopaki kopali to widziałem i wiem (2010/12/12 18:34)

shadowbartek

Aha. OK. Dzieki sliczne za informacje mienta. Troche odetchnąłem. (2010/12/12 19:17)

czarny84

Witaj!!!! ja swój staw kopałem od podstaw. ty musisz zrobić to samo ale koszta są ogromne!!!! (2010/12/12 20:57)

johnny163

Moim zdaniem musisz wykarczować z krzaków badyli wzmocnić brzegi i odmulić.Nic innego nie pomoże bo mój dobry kolega miał ten sam problem i tak zrobił jak napisałem i jest super:) (2010/12/12 21:14)

nmiasto

odmulić i jeszcze raz odmulić .

mam ten sam problem staw ma 10 lat i pozostał tylko muł i wodorosty

teraz spuściłem wodę i bedę odmulał koparką

(2011/08/18 17:27)