Zaloguj się do konta

Jak oczyścić pinkę

utworzono: 2011/03/01 17:23
lukaszex

Trzymam w lodówce pinkę już chyba z miesiąc chciałbym ją oczyścić, ale nie wiem jak bo chce się nie długo zabrać na rybki. Jak oczyścić pinkę ze swojego nieprzyjemnego zapachu? Dziękuje za każdą poradę
[2011-03-01 17:23]

withanight88

Nasyp do nich zanety i zmien za jakis czas. A poza tym kup sobie swieża pinke. [2011-03-01 17:33]

Trzymam w lodówce pinkę już chyba z miesiąc chciałbym ją oczyścić, ale nie wiem jak bo chce się nie długo zabrać na rybki. Jak oczyścić pinkę ze swojego nieprzyjemnego zapachu? Dziękuje za każdą poradę

Weź gęste sito kuchenne, przygotuj też miseczkę z lekko ciepłą wodą z niewielką ilością płynu do mycia naczyń, przygotuj drugą miskę z np. kaszką kukurydzianą pomieszaną z cukrem waniliowym, następnie wsyp pinki na to sitko, wypłucz je w tej wodzie z płynem, potem to dobrze opłucz na tym sitku pod letnią wodą z kranu i po obkapaniu wody z sitka, wsyp robaki do miski z kaszką i potem do pudełka. Uważaj, bo po mokrym sitku i misce będą Ci spieprzać jak małe perszingi.

[2011-03-01 17:36]

Pozbądź się tez martwych sztuk pinek. [2011-03-01 17:37]

zander43

Trzeba wziąć siatkę z drobnymi oczkami żeby robaki nie wypadały, przechodziły przez oczka i miskę wody, pinkę wrzucić w siatkę  i wypłukać na powierzchni.
[2011-03-01 17:41]

lukaszex

Zrobiłem tak jak napisał Mastiff tylko zamiast kaszy kukurydzianej użyłem bułki tartej i troszkę dałem zapachu waniliowego
[2011-03-01 19:00]

Zrobiłem tak jak napisał Mastiff tylko zamiast kaszy kukurydzianej użyłem bułki tartej i troszkę dałem zapachu waniliowego

Jak wiesz, bułka jest z mąki i ta bułka tarta Ci sie niebawem poskleja w bryłki. Lepsza naprawdę jest kaszka kukurydziana, lub jak nie masz, to manna.

[2011-03-01 19:10]

Majster 81

Witaj . Załatw sobie trociny wsyp pinki i po sprawie , czyściutkie i bez nieprzyjemnego zapachu . Pozdrawiam.
[2011-03-01 19:12]

Jędrula

Ludwik , ciepła woda i robale na sito , wyprać dobrze i odczekać aż się odcedzą heheh :)

Jak już ścierwo jest w miarę suche to do kaszki kuku , grysiku , czy innych wiórków .

Kiedy już larwy są całkiem suche to znowu na sito i do pudełka , następnie kilka szczypt dobrego atraktora w proszku i za dwanaście godzin paluszki lizać :)

To mój sposób a jest ich wiele :)

[2011-03-01 19:25]

Ludwik , ciepła woda i robale na sito , wyprać dobrze i odczekać aż się odcedzą heheh :)

Jak już ścierwo jest w miarę suche to do kaszki kuku , grysiku , czy innych wiórków .

Kiedy już larwy są całkiem suche to znowu na sito i do pudełka , następnie kilka szczypt dobrego atraktora w proszku i za dwanaście godzin paluszki lizać :)

No ja te paluszki bym se darował..... :)))))))))))))) 

[2011-03-01 19:31]

Jędrula

No ja te paluszki bym se darował..... :)))))))))))))) 

MI SMAKUJĄ !!!

[2011-03-01 19:36]

Mi bardziej robale :)))))))) [2011-03-01 19:39]

Jędrula

HEHEHEH [2011-03-01 19:41]