Zaloguj się do konta

Jak obciążyć wobler

utworzono: 2011/04/07 19:15

Witam chciałbym się dowiedzieć jak  obciażyć wobler,ponieważ jest za lekki...i niedaleko się nim zarzuca...
[2011-04-07 19:15]

marekrav

Witaj
    Możesz obwiązać kotwiczki drutem ołowianym Ale proporcjonalnie Pamiętaj że przez taki zabieg możesz zmienić tez głębokość i charakter pracy woblerka  A tak generalnie to może można zakupić taki wobler o innej wadze A ten co masz teraz przeznacz do łowienia mniejszych rybek Skompletuj sobie zestaw kilku rożnych o różnej wielkości i gramaturze aby uniknąc takich problemów w przyszłości
[2011-04-07 19:31]

kaban

Dociążenie woblera drutem ołowianym jest pewnym wyjściem,ale trzeba pamiętać,że możemy to zrobić w przypadku przynęty posiadającej dwie kotwice (dociążenie na tylnej kotwiczce niweluje prace woblerka w znaczącym procencie) i zabieg ten lepiej wykonać na środku wabika.Jeżeli łowisz małymi przynętami możesz mieć zbyt grubą linkę (żyłka,plecionka) lub-a może równocześnie-zbyt skromny nawój na szpuli.
[2011-04-07 20:38]

Algen

Kaban ma racje ! :D Możesz tez pozbyć sie środkowej kotwiczki. Do kułeczka przywiązujesz żyłke z oliwką o odpowiedniej gramatuże i zawiazujesz. Niestety ma to swoje minusy : wobler moze stracic swoją prace  i co dwie kotwiczki do to nie jedna :)xD
[2011-04-07 21:01]

Aby nie zepsuć pracy wobka lepiej zastosować inny sposób. Mianowicie ja ok 0,5m przed przynęta zakładam ciężarek ołowiany o wadze w zależności jak bardzo głęboko chcę poprowadzić wobler. Proste jak drut i skuteczne. Polecam. [2011-04-07 21:50]

irassk

Witaj. Ja swoje woblery przerabiałem w ten sposób, że nawiercałem niewielkie otwory od spodu i wkładałem w nie śruciny ołowiane. Należy jedynie sprawdzać, jak zachowuje się wobler, czy nie ma przechyłów. U mnie zdało to egzamin, chociaż w jednym przypadku przesadziłem i pękł mi w okolicy steru.
[2011-04-07 22:46]

Algen

Tak podczas wywiercania moze peknać lub sie odszczypać. Lepszym rozwiazaniem jest rozgrzanie do czerwoności preta i wypalac dziury.Tylko sie nie oparz xD  W taki sposób obciazałem własno recznie robione woblery :)
[2011-04-13 19:31]

Kubek76

Ja proponuję jeśli jest to mały wobek zdjęcie kotwicy brzusznej i zaciśnięcie śruciny na oczku. Możesz próbować woblerek montować w układzie z bocznym trokiem. A tak na prawdę nie kombinuj kup inny odpowiedni model. Nie ma uniwersalnych przynęt, przecież jaziowym maleństwem nie będziesz miotał niewiadomo jak daleko. A i na pewno wpływ na długość żutów ma tak jak wspomnieli koledzy wyżej wypełnienie szpuli kołowrotka linką (żyłka plecionka)

[2011-04-20 15:11]

gaudi xxxx

w spód woblera,w lekko wyżłobione miejsca,możesz po prostu wkleić śrucine odpowiedniej wagi(metoda prób i błedów)...czasem przynosi odwrotny skutek do zamierzonego...pozdrawiam
[2011-04-21 10:21]

jacekstring

Dawno temu wynaleziono rozwiązane nazwane pałęczką tyrolską i chyba nie ma nic lepszego do obciążenia małego woblera zwłaszcza, że w tym rozwiązaniu możliwa jest zmiana obciążenia, także można je dobrać precyzyjnie do charakteru łowiska. Poszukaj artykułów na ten temat w archiwach Wędkarskiego Świata, Wiadomości Wędkarskich etc.
[2011-04-22 08:23]

drawski

w dolnej części woblera doklej połowę ołowianej plomby...
[2013-08-10 15:25]