Jak obciążyć wobler

/ 11 odpowiedzi

• konto usunięte

Wędkarstwo spinningowe
Witam chciałbym się dowiedzieć jak  obciażyć wobler,ponieważ jest za lekki...i niedaleko się nim zarzuca...
marekrav

Witaj
    Możesz obwiązać kotwiczki drutem ołowianym Ale proporcjonalnie Pamiętaj że przez taki zabieg możesz zmienić tez głębokość i charakter pracy woblerka  A tak generalnie to może można zakupić taki wobler o innej wadze A ten co masz teraz przeznacz do łowienia mniejszych rybek Skompletuj sobie zestaw kilku rożnych o różnej wielkości i gramaturze aby uniknąc takich problemów w przyszłości
(2011/04/07 19:31)

kaban

Dociążenie woblera drutem ołowianym jest pewnym wyjściem,ale trzeba pamiętać,że możemy to zrobić w przypadku przynęty posiadającej dwie kotwice (dociążenie na tylnej kotwiczce niweluje prace woblerka w znaczącym procencie) i zabieg ten lepiej wykonać na środku wabika.Jeżeli łowisz małymi przynętami możesz mieć zbyt grubą linkę (żyłka,plecionka) lub-a może równocześnie-zbyt skromny nawój na szpuli. (2011/04/07 20:38)

Algen

Kaban ma racje ! :D Możesz tez pozbyć sie środkowej kotwiczki. Do kułeczka przywiązujesz żyłke z oliwką o odpowiedniej gramatuże i zawiazujesz. Niestety ma to swoje minusy : wobler moze stracic swoją prace  i co dwie kotwiczki do to nie jedna :)xD (2011/04/07 21:01)

użytkownik32263

Aby nie zepsuć pracy wobka lepiej zastosować inny sposób. Mianowicie ja ok 0,5m przed przynęta zakładam ciężarek ołowiany o wadze w zależności jak bardzo głęboko chcę poprowadzić wobler. Proste jak drut i skuteczne. Polecam. (2011/04/07 21:50)

irassk

Witaj. Ja swoje woblery przerabiałem w ten sposób, że nawiercałem niewielkie otwory od spodu i wkładałem w nie śruciny ołowiane. Należy jedynie sprawdzać, jak zachowuje się wobler, czy nie ma przechyłów. U mnie zdało to egzamin, chociaż w jednym przypadku przesadziłem i pękł mi w okolicy steru. (2011/04/07 22:46)

Algen

Tak podczas wywiercania moze peknać lub sie odszczypać. Lepszym rozwiazaniem jest rozgrzanie do czerwoności preta i wypalac dziury.Tylko sie nie oparz xD  W taki sposób obciazałem własno recznie robione woblery :) (2011/04/13 19:31)

Kubek76

Ja proponuję jeśli jest to mały wobek zdjęcie kotwicy brzusznej i zaciśnięcie śruciny na oczku. Możesz próbować woblerek montować w układzie z bocznym trokiem. A tak na prawdę nie kombinuj kup inny odpowiedni model. Nie ma uniwersalnych przynęt, przecież jaziowym maleństwem nie będziesz miotał niewiadomo jak daleko. A i na pewno wpływ na długość żutów ma tak jak wspomnieli koledzy wyżej wypełnienie szpuli kołowrotka linką (żyłka plecionka)

(2011/04/20 15:11)

gaudi xxxx

w spód woblera,w lekko wyżłobione miejsca,możesz po prostu wkleić śrucine odpowiedniej wagi(metoda prób i błedów)...czasem przynosi odwrotny skutek do zamierzonego...pozdrawiam (2011/04/21 10:21)

jacekstring

Dawno temu wynaleziono rozwiązane nazwane pałęczką tyrolską i chyba nie ma nic lepszego do obciążenia małego woblera zwłaszcza, że w tym rozwiązaniu możliwa jest zmiana obciążenia, także można je dobrać precyzyjnie do charakteru łowiska. Poszukaj artykułów na ten temat w archiwach Wędkarskiego Świata, Wiadomości Wędkarskich etc. (2011/04/22 08:23)

drawski

w dolnej części woblera doklej połowę ołowianej plomby... (2013/08/10 15:25)