Zaloguj się do konta

Jak nęcic w małych stawach?

utworzono: 2010/05/08 20:52
dawson43

Cześć mam taki problem z małym stawikem przepływowym ponieważ są tam ryby (amur,karaś,karp,wzdręga,okoń) i niechcą brać i niewiem jaką zanete zrobić by cokolwiek wzieło . Jest to dno prośniete jakimiś zielonymi porostami  w jednym miejscu jest ciemne muliste dno i w nim milałem branie ale nie udało mi sie ryby wycholować . Łowie nawentke małą 1,80  nieznane cw. (ale jest bardzo mocna i twada ). Łowie zestawem  odlegościowym z spławikem 1,5g i moje pytanie o zanete
[2010-05-08 20:52]

dawson43

ref

[2010-05-09 13:28]

dawson43

no niech ktoś pomoże !!!!
[2010-05-15 18:53]

LapiePlocie

Witaj, powiadasz, że z reguły chcesz zapolować na karpiowate podam Ci moją zanętą i sposób jej podania, którą ja stosuję.

5-6 ziemniaków wielkości nieco większej od jaja kurzego.
Spora garść kukurydzy
50g siekanych czerwonych robaków(mogą być rosówki)

Sposób przygotowania:

Do gotujących ziemniaków możesz dodać jakiś atraktor np. ja używam wanilia, czas gotowania = tyle co do obiadu czyli jakieś 20-25 min na średnim ogniu. Następnie kroisz je w kostkę -0,5cm,1cm dodajesz garść kukurydzy krojone robaczki ja używam rosówek po 21.30 gdy padał deszczyk wychodzisz na dwór z latareczką i masz ich całą masę. Masz już gotową zanętę podsypuj nią przez 3-5dni o stałej porze np 17.00. Brania powinny zacząć się jakieś 2-3 dni po podsypaniu ale z reguły jest to niewielki karaś, płotka czy linek.

Miejsce radzę ci oczyścić z glońska a na haczyk zakładać na początek wystarczy 1 ziarno kukurydzy(wybieraj te większe z puszki) a potem gdy będziesz chciał zapolować na lina/amura/karpia daj 3-4 ziarna na hak nr4 .

Myślę, że pomogłem

Pozdro;*
[2010-05-16 15:11]

ayem

Dobrze jest rybę przyzwyczaić do danego pokarmu , podrzucając regularnie kukurydzę po jakimś czasie zaczną na nią brać . Ja tak miałem.
[2010-05-16 16:10]