Jak nęcić w niewielkim starorzeczy stale przez kil

/ 14 odpowiedzi
Witam wszystkich w tom środę wybieram sie zaczac necic kukurydza i ziemniakami ponieważ na nie najlepiej ryby biorą.Wystepuja tam ryby:karas, karp , ploc ,wzdrega , amur, okonie i szczupaki i multum sumika karlowatego ktury między innymi jest moim celem.Są przedstawione 2 zdjecia to  zdjecie na torach jest od strony drogi i jest mniejsza częścią starorzecza ,które jest podzielone na 2 polowy.Tam łowi mało osób ale rybki biorą.Na drugim zdjęciu jest 2 polowa jest duża ok 6 ha.Ta pierwsza 3-4 ha.Podłoże jest muliste i zarośnięte glonami i grążelem i wodorosty
głębokość średnio 1,5-2m.Nie wiem na której połowie nęcić ale raczej na tej 1.Chce złapać karpika dużą płoć i sumika.Czy uda mi się przez 4 dni przyzwyczaić ryby do brań na kuku i ziemniaka ,który działa na nie.Chce nęcić popołudni ok 16.Łowie na 2 spławiki i mam  jeszcze 2 grunty i nie wiem na co łowić.Raczej wydaje mi się ze na spławik ze względu na roślinki.Proszę o pomoc. Będę łowił do 10-15 m od brzegu.
Nęcenie:
Ziemniaki
kuku konserwowa
i mam 2 kg zanęty owocowej z trapera
W jakiej ilości nęcić? Jakim sposobem spławik czy grunt?
Przepraszam za takie masło maślane ale chciałem wszystko opowiedzieć liczę na dobre rady
jeszcze dziś. A i jescze jedno rano lepiej nęcić czy pod wieczór mam 14 lat i mogę dojechać motorem piszcie o jakiej godz. nęcić rano o 3 czy popołudniu 15-16.Od jutra chcę nęcić a w niedziele łowić piszcie proszę jeszcze dzisiaj z góry dziękuję.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

rybka67


Z szacunkiem młody kolego polecam wizytę u jasnowidza. Pozdrawiam. (2012/07/03 18:44)

JKarp


Z szacunkiem młody kolego polecam wizytę u jasnowidza. Pozdrawiam.



CześćCórko rybaka - Twoje rady są bezcenne.
W innym podobnym temacie napisałem tak:" Zrobiłbym tak jak sam kiedyś zaczynałem nęcić i łowić:Ugotować z 5 dużych ziemniaków w " mundurkach ". Wystudzić. Obrać i pokroić w kostkę ok 1 x 1cm. Część ( 1/3 ) rozgnieść. do całości ziemniaków dodać pół kilo płatków górskich całych i puszkę kukurydzy ( sok z kuku zostawcie ). Wymieszać. Dodać jak już macie wiórki ale góra 100g. Wymieszać. Próbować formować kule. Jak się nie klei ( za suche ) dodać troszkę soku kuku i płatków. Tym nęcić. Nie dodawajcie żadnych zapachów jeśli ryby ich nie znają bo to może przynieść skutek odwrotny. Jeśli już to np kukurydzę założoną na haczyk można spróbować zadipować.Oczywiście na łowienie przygotujcie sobie też ziemniaki, jakieś ciasto, rosówki, czerwone i białe.Przed samym łowieniem też zanęćcie ale góra ilością 1/5 normalnej dawki. W razie brań donęcajcie. Koniecznie sprawdzajcie czy Wasza zanęta została wyjedzona - można np poobserwować spokojnie i cicho miejsce nęcenia.Nęcenie przed czyli przygotowanie stanowiska jest jak najbardziej wskazane. "
Oczywiście dodawaj też zanętę. Nęć nawet później niż o 16:00 ze względu na upały.Te wiórki kokosowe pomiń.Łów na spławik jak dno jest zarośnięte.JK (2012/07/03 18:58)

fisch 73


Kol.chcesz dokonać sztuki która nie udaję się doświadczonym wędkarzom przez wiele lat. Rozpędziłeś się. Przychamuj. Pozdrawiam. (2012/07/03 19:02)

garbik23145


Dziękuję Panu bardzo za bezcenne rady. Nęcenie kilka dni przed łowieniem na pewno poprawi wyniki prawda? (2012/07/03 19:11)

JKarp


Dziękuję Panu bardzo za bezcenne rady. Nęcenie kilka dni przed łowieniem na pewno poprawi wyniki prawda?


CześćNie wiem czy poprawi ale na pewno nie zaszkodzi."Dziesiąt"  lat temu tak zaczynałem - efekty jakieś tam były.Na rybach trzeba kombinować - jakaś przynęta powinna zadziałać. Na pewno sumiki powinny brać na czerwone robaki. Może założenie kilku ziarek kukurydzy przyniesie efekt w postaci karasia lub karpia.A tak z innej beczki to na każdym forum internetowym zwracamy się do siebie po imieniu.Janusz jestem :-)JK (2012/07/03 19:29)

JKarp


Kol.chcesz dokonać sztuki która nie udaję się doświadczonym wędkarzom przez wiele lat. Rozpędziłeś się. Przychamuj. Pozdrawiam.



CześćA dlaczego ma przyhamować ? Problemem młodych wędkarzy nie jest brak czasu, samozaparcia lub funduszu na jakieś tam zanęty i wędki.Problemem jest brak doświadczonego nauczyciela i jego rad. Skąd mają ją mieć jak nie od starszych doświadczonych wyjadaczy? No chyba, że Ci trzymają swoje tajne sekrety w sejfie i nikomu ich nie powiedzą.Proste sposoby mogą przynieść nadzwyczajnie dobre efekty. Przecież nie napisze, że ja to bym jeszcze zrobił to czy tamto bo to po pierwsze kosztuje a po drugie trzeba wiedzieć jak to wszystko razem użyć, żeby nie zepsuć zanęty i nęcenia.JK (2012/07/03 19:36)

garbik23145


Panie Januszu a nie mogę tylko samymi ziemniakami w kostkę ugorowanymi i kuku nęcić z procy w miejsce 1,5na1,5metra? 4 dni na regularne nęcenie to sporo wiec powinno się udać i ustawie 2 splawikówki ziemniak i kuku jak pan myśli? (2012/07/03 20:00)

JKarp


CześćOczywiście, że możesz.Jak jeszcze raz powiesz na " pan " ...JK (2012/07/03 20:05)

garbik23145


a jeszcze jedno u mnie sumiki i inne rybki na kuku nawet szczupaki ale rzadko zanęty tam nie używam bo ludzie myślom że jak sypią 5 kg zanęty na 3 godz. wypad to liczą na nie wiem co a tu lipa wiec na tym łowisku ja nie używam zanęty  i robię swoje a bardziej aromatyczne np piernik i biszkopt taki zapach:)
A do mnie to Gabriel bym prosił.
w niedziele zdjęcia dam jak będą rybki;) (2012/07/03 20:07)

garbik23145


Na karpia max 2kg to haczyk 12 albo 10 wystarczy z kamatsu kłute. (2012/07/03 20:10)

JKarp


CześćDobrze kombinujesz Gabriel :-)Nęć codziennie i dość grubo. Ziemniaczki do nęcenia mogą być miększe ake na haczyk powinny być o konsystencji takiego prawie twardego masła. Kostki na haczyk możesz wsadzić na ok 2-3 minuty do gorącego piekarnika.JK (2012/07/03 20:12)

JKarp


Na karpia max 2kg to haczyk 12 albo 10 wystarczy z kamatsu kłute.

CześćNo raczej 6 lub 8.JK (2012/07/03 20:12)

garbik23145


Dziękuje Januszu za wszystkie rady już informacji mi wystarczy liczę na jakiegoś karasie karpika możne i linka jak by co to fotki wrzucę.:P (2012/07/03 20:30)